Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Покупка на нов акумулатор в София

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Jiguli
Регистриран: 14 юли 2010
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от Jiguli » 28 апр 2015 09:48

По принцип няма проблем колега, уважавам мненията ти и мисля, че си доста полезен член на форума, но съм в Силистра. Ако се случи проблем в гаранционния срок ще стане едно размотаване по куриери ...
Тези, които гледах не бяха Starline, нещо друго беше, ама пусто не мога да се сетя ...
ВАЗ 2101 Жигули - 1973г.

konstantin68
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 26 май 2012
Автомобил: ВАЗ 21013

Акумулатори МОНБАТ....

Мнение от konstantin68 » 25 авг 2015 17:00

Здравейте да ви се "похваля" с моя акумулатор.Монбат.Изкара точно 3 години и тотално прекъсна изведнъж.При положение че е пазен много.Веднъж седмично се мие по душа,миеше се де...Казаха ми в магазина че новото производсттво на МОНБАТ е калпаво и вече не продават от тях.Добле че шефа ни е издействал отстъпка за покупка на акумулатор че излезе на добра цена новия.И ми купиха стария за 10 лв.Но засега български акумулатори не са за предпочитане.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 25 авг 2015 20:29

Каква е идеята да го миеш под душа?

konstantin68
Регистриран: 26 май 2012
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от konstantin68 » 25 авг 2015 21:20

Съществуват редица причини, които водят до ненормално саморазреждане на акумулатора. Основната е замърсяването. Слоят, който пръските електролит, прахът и другите механични примеси образуват по повърхността на акумулаторната кутия, е токопроводим и ускорява саморазреждането на акумулатора.

verde
Регистриран: 25 април 2008

Мнение от verde » 26 авг 2015 00:52

Frysco написа:Каква е идеята да го миеш под душа?
Същото ще питам и аз.

Миналата година купих отново "Шнайдер" от магазин до Сточна гара по бул."Сливница". Дори ми казаха, че гаранцията е валидна без да проверяват зареждането. Предишният пак такъв изкара 6,5г. и беше купен от Русе.

Колкото до почистването на акумулатора, то би трябвало да става с дестилирана вода и сапун, веро или друга основа. И накрая само с дестилирана вода да се измие сапуна.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 10 сеп 2015 16:25

Натриев бикарбонат е веществото. Сода за хляб. По-добро е от сапуни, вера и други благовонни материи. Както се употребява при стомашни киселини (сокове)- така върши работа и за почистване на акумулатор. Не бива да се допуска попадането й в електролита.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 17 дек 2015 19:23

И така, че се купува акумулатор. След 3години акумулатора на Шевролет Круз 2.0Д сдаде багажа. Това, ако оставиш колата на аларма и след 2-3 дни да върти едвам-едвам, не е в моят стил да подържам автомобил. И да го зареждам през няколко дни. Мъртвец не възкръсва, от опит го знам.

Акумулаторът е 74Ач

Понеже съм с лични добри отзиви за МонБат от минали експлоатации, той е и първи в листата на предпочитаните. Но като гледам, има много модели. Досега съм купувал базов. Ако може отзиви за другите акумулатори в линийката на производителя. Цената е от значение, но качеството си има цена. А при мене водещо при обслужване на автомобилите е качеството на изделието и отзивите на потребителите.
http://www.monbat.com/bg/pages/auto.html

Другият модел, на който съм се спрял е VARTA SILVER DYNAMIC.

Mасови акумулатори, на българският пазар, са: Това са производители, но те имат различни модели. Затова споменавайте и модела, за който пишете!
VARTA
MonBat
Bosch
GigaWatt
Excell
EXIDE
Banner
ACDelco
и други

Кой е за предпочитане?

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 17 дек 2015 19:34

Ползвам един акумулатор Exide 55 Ач, от края на 2009 досега... Ладата ми пък е с Делфи, но той няма още и две години експлоатация.

Потребителски аватар
vol+
Регистриран: 13 юни 2012

Мнение от vol+ » 17 дек 2015 20:37

Exide всичко друго е компромис.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 20 дек 2015 02:41

всъщност освен Банер другото е компромис. И аз залагах на българските... после един банер за корсата, 2008, още кара с него. От 2014 Волвото е с банер, без грешка.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Отговори