Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Смяна на талона на колите с АГУ - въпроси и отговори

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Re: Смяна на талона на колите с АГУ - въпроси и отговори

Мнение от Viper » 25 ное 2013 16:01

То това ми е ясно, просто се опитах да си го представя, днес едно приятелче ми обяснява как щял да сменя талони, въпреки всичките ми разяснения как става това, че трябва да чака на канал и т.н. което в Русе си е главоболие заради големия брой румъци не му пречупих мотивацията, днес минах покрай кат, имаше бая голяма опашка, всички са луднали

Аз като се замисля колко хора са със сменени двигатели и ходят да ги легализират...
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 25 ное 2013 17:02

Друг въпрос който ме заинтересува, ами ако не си легализирам газовата, и в последствие го направя като кажа "ами нова е" ?

miron
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от miron » 25 ное 2013 17:05

Чудесно :)

Заради газовото ще се наложи да сменям колата, защото съм с двигател без документи. (stupid)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 25 ное 2013 17:26

МВР - Дирекция "Пресцентър и връзки с обществеността"

Информация за собствениците на автомобили с газови уредби
http://press.mvr.bg/NEWS/news131125_02.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

От 02.03.2014г. влизат в сила текстове от Наредба №Н-3/18.02.2013г. на МТИТС, регламентиращи изискването моторните превозни средства, на които се поставя газова уредба, освен протокол за монтажа й, да имат и протокол от техническа служба, удостоверяващ, че монтажът е извършен правилно.

Както е известно, съгласно досега действащата Наредба № I-45/2000 г., при промяна на техническите характеристики на пътно-превозно средство, се извършва промяна в регистрацията на базата на посочените необходими документи, които собственикът представя.

От миналата година прегледът на газова уредба е част от годишния технически преглед на превозното средство. И в момента всеки собственик на МПС с газова уредба може да се яви в пунктовете на пътна полиция и след представяне на паспорт, протокол или други документи, удостоверяващи монтажа на уредбата, да поиска промяна в регистрацията.

И след 02 март 2014 г. ще продължи обслужването на собственици на МПС с монтирани газови уредби, тъй като пътните превозни средства, на които са били поставени такива уредби, са преминавали на периодичен преглед за техническа изправност. По силата на този факт не би следвало спрямо собствениците на тези моторни превозни средства да се прилагат санкции съгласно разпоредбите на ЗАНН.

В отделите на ”Пътна полиция” е създадена необходимата организация за обслужването на гражданите.

philipp
Регистриран: 10 юли 2012
Контакти:

Мнение от philipp » 25 ное 2013 20:12

Viper написа:Друг въпрос който ме заинтересува, ами ако не си легализирам газовата, и в последствие го направя като кажа "ами нова е" ?
Според готвените нови промени ще трябва да кихнеш 50 лева на "лицензиран сервиз" по повод "еднократен първичен технически преглед". Но това още не е прието.

Днес по БТВ имаше репортаж по темата. В КАТ е станала истерия - на ден по 300 автомобила само за това. Опашките били многочасови. Съответно са се поуплашили и дадоха заден. Интервюираха някакъв началник, който категорично каза, че няма срокове за пререгистрацията и няма планирани санкции:

Репортажът

Цитирам:

"Не са предвидени санкции за лицата, които представят превозните средства за пререгистрация.
Няма срок към момента. Излишна е психозата" - Петров, началник "Регистрации".

Хубаво е този коментар да се запомни хубаво, защото според наредбите едно, според Петров - друго. Ако се окаже, че догодина "органът" започне да се прави на башибозук спрямо "нарушителите", да вземе да му се поиска на този човек отговорност.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 25 ное 2013 21:31

Извода: заминаваме се с глупости ? (tease) (hiro)

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 25 ное 2013 21:34

miron написа:Чудесно :)

Заради газовото ще се наложи да сменям колата, защото съм с двигател без документи. (stupid)
Тамън може да минем между капките с сменените мотори в цялата суматоха.Вероятно след първата седмица опашки ще се минава само по документи.Другия вариант е талон от колата,от която е взет мотора,с надпис върху талона бракувана и договор за покупко продажба с тези документи в районното и срещу някой лев си с нов номер,а при късмет и мързел от страна на "проверяващите" могат да те запишат с двигател без номер.Само едно не проумявам,какво общо има газовото с номера на рамата и двигателя,да не би след като съм го сложил да съм решил да пренабия номера на рамата?!

philipp
Контакти:

Мнение от philipp » 25 ное 2013 22:27

Има общо - издаването на нов талон. Представи си, че откраднат и разфасоват автомобил, след което му вземат двигателя и го присадят на друг. Минава през КАТ "по документи" и... узаконен краден двигател.

Потребителски аватар
efriii
Регистриран: 05 юли 2008

Мнение от efriii » 26 ное 2013 04:21

Добре де! Някой ще ми обясни ли какъв е смисълът от тази глупост. Освен за пари - естествено.
Защо трябва да си сменям талона, при положение, че имам паспорт на бутилката, документ от ГТП и за всичко това съм платил. Защо пак трябва да плащам за нещо, което ми е легално и минало през проверки? :evil: :evil: :evil:
Значи с "бабичката" трябва да ходя до Казанлък за това безумие.Нали се сещате, че това е свързано с пари, време и мноооого нерви. Да им е..а мамата!

philipp
Контакти:

Мнение от philipp » 26 ное 2013 07:09

efriii - ако в ГТП-то ти не пише изрично, че е проверена газовата уредба, значи "хе те за тва" :)

Колкото до паспортите - тяхното време мина. За тях вече ни взеха парите, свърши им се срока на годност :)

Отговори