Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Спам Тема - за всичко от живота

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 24 яну 2018 12:16

Десет човека в тая държава знаят как се поправя гнило купе, това е проблема. А не че от гнило купе, не може да се направи здрава бегачка. Ми може и още как, особенно като има клетка, все тая...

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 24 яну 2018 17:43

Не е се тая, ама как да е...Даже хич не е.

Първо ще ти излезе златна, второ шанса да не е като хората клони към 100% пък ако ще 10-тимата на куп да са я правили. Земи си запазена, ще ти легне по-евтино, по-читаво, по-бързо, с по-малко нервички.

Все пак купето държи окачването и силовото предаване с двг. Тоест е основата на всяка машина. Ако е криво, кърпено, бухано, гнило, няма смисъл.

пп спокойно, би ти се подиграл само някой дето не е пипал нищо в живота и не знае какво е труд и с кво се яде. Прав е (tease) (hiro) (hiro) (hiro)

Потребителски аватар
Koko95
Регистриран: 07 декември 2009

Мнение от Koko95 » 24 яну 2018 23:07

А още по евтино излиза и по лесно е да си купиш западната кола от която желаеш да монтираш двигател. За нея лесно ще се намерят aftermarket части който при Лада в повечето случей се налага да ги прави бай Иван стругаря. И пускането на по силен мотор от същата марка също е доста по лесно и здъвкано. :)
Иначе за имане има проекти на Лада с чужд мотор има такива който се карат редовно , в родния ми град има Лада с 6так от бмв която се кара редовно но не е по интересна от направена Лада с ладов мотор :whistle:

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Контакти:

Мнение от Frysco » 25 яну 2018 13:16

Да излезе, да излезе, че колко златна да излезе? Едни читави сликове са по скъпи, примерно.
А какво точно няма да и е като хората, ако се възстанови купето грамотно? Ще ми обясняваш за термичните изменения в околошевната зона ли? И аз вярвах на тея работи, докато не минах курс по заваряване и не поработих като заварчик известно време. Преди това обяснявах на всички, колко било опасно да се заварява ламарина с плътни шевове, а па за непрекъснат шев направо било невъзможно. Сега имам уменията, машината и консумативите за да направя тея неща.
Всичко се прави на тоя свят, със знания, опит, инструменти, условия за работа и най-вече желание. Може да се възстанови структурата на купето, без дори и един резервен детайл от магазина да вложиш. И да си го караш и без клетка после, ако искаш.

Потребителски аватар
0gn

Мнение от 0gn » 25 яну 2018 17:36

Приятелю, на тебе няма какво да ти обяснявам, то ти е ясно, само не знам защо спориш. Аз имам интерес към тия работи и съм се интересувал и работя също подобна работа. Тука ми говориш за цена от 4 слика, майтап ли си правиш? Това нещо трябва да си го работил години, за да го направиш на ниво. Не ти говоря да върши работа. Червената седмица се продаде за 2000. Кога кърпена Лада ще ти стъпи толкоз? Жълтата жигулка на Сашо се продава за 2500. И се изгърби от работа. Ти ли ще я укърпиш за 4 слика? Ти ли ще я възстановиш грамотно? И не става дума хич за заварките- и най-насраните носят много повече от нужното.

Бегачка на ниво се прави от нова кола, или пазена стара.

Agent 2107
Регистриран: 29 януари 2017
Автомобил: ВАЗ 2107

Мнение от Agent 2107 » 25 яну 2018 18:37

А има ли го момента "Евала на тоя човек как е събрал тоя 6так в ладово купе и в големия клас срещу 4х4-тата е 3ти". Аз все си мисля че за да се смени така двигател пак се изискват доста познания и труд.

Потребителски аватар
Koko95
Регистриран: 07 декември 2009

Мнение от Koko95 » 27 яну 2018 00:17

Кое му е постижението да биеш бегачки с собствените им мотори с франкенщайн? Дали не си присътвал когато Крум напъваше с атмосферната Лада , 600 коньовото Ауди 4х4 на рижия :whistle: . Постижение за мен е когато си е с нейния мотор направен за което се иска доста повече акъл от това да плеснеш някъв мотор в някво купе да напляска по силни коли , но за там се иска и каране не само двигател :)

Потребителски аватар
0gn

Мнение от 0gn » 27 яну 2018 07:36

То каране винаги се иска и си личи кой натиска и кой не. Нищо лесно няма и навсякъде трябва акъл. Ето малко- има заводски двигатели които са направени с идеята за състезания, висока мощност, високи обороти и надеждност. Разработени са до максимума и се продават куп истински части за тях. Разликата е оромна.

Аз например се кефя много на кадърна смяна на двигател. Просто пълни душата.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 28 яну 2018 13:40

Коко, всяко нещо си има таван. Максимални възможности.

2106 е 1600, ама е 80 коня
2112 имат 1500 и 1600 - около 90 коня
Двуваловите фиати 1600 - около 100 коня.
Е36 316 - 101 коня
Хондите 1600 достигат 130 - 160 коня.

Едно е да тръгнеш от 80 коня да развиваш, друго е от 160. Едно е да си поръчаш части на готово, друго е всичко да чертаеш и да ходиш при бай Енчо да стругова и фрезова. Ще "наточиш" един Ладов двигател и ще го отваряш преди всяко състезание. Голям кеф. А хората през това време ще спят и ще събират сили за карането.

Потребителски аватар
vesko0o
Регистриран: 22 ноември 2010
Автомобил: 04 05 и 07
Контакти:

Мнение от vesko0o » 21 фев 2018 06:55

Вече и за Лада има ковани бутала Н образи биели валове и така нататък само пари да имаш както е и с другите коли

Отговори