Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Здравна тема

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Здравна тема

Мнение от Дрон » 04 май 2015 22:58

Това с рака на белия дроб и цигарите просто ми се повдига от него! Чиста демагогия, всичко си е до гени и нерви! Рака се предизвиква от нерви!

Всичките ми роднини мъже по бащина и майчина линия са починали от белодробни заболявания, никой не е бил пушач!
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Здравна тема

Мнение от LADA-2107 » 05 май 2015 13:18

Забелязах темата преди време. Но тъй като съм сравнително малък (под 30 години) до сега не я бях посещавал.

Главно исках да изразя мнението си относно нервите, стреса и напрежението, главно на работното място. Най-лошото е, че се случва те да не са породени от работата, а от идиотитe с които работиш. Тоест работата може да върви много по-спокойно ако няма някой тъпак който постоянно да измисля някакви глупости са вършене или да се заяжда и да ти скъсява живота.

Друг е въпроса, че човек в повечето случаи е алчен за пари и избира работа във вредни условия за повече пари.

verde
Регистриран: 25 април 2008

Здравна тема

Мнение от verde » 05 май 2015 14:57

Desert Ant написа:Това с рака на белия дроб и цигарите просто ми се повдига от него! Чиста демагогия, всичко си е до гени и нерви! Рака се предизвиква от нерви!

Всичките ми роднини мъже по бащина и майчина линия са починали от белодробни заболявания, никой не е бил пушач!

Не е демогогия, а доказана истина. Вероятността пушачите да стигнат до белодробен рак е 10пъти по-голяма спрямо непушачите! Моя съученичка си замина от него на 35! Още на 12г. пушеше като издънена печка! Вярно е, че белодробен рак се получава и при непушачи, но доста по-рядко. Замърсеният въздух също има значение.

Освен това в темата за наркотиците дадох линк, в който освен наркотиците бяха засегнали цигарите и алкохола. Оттам научих, че цигарите могат да предизвикат даже рак на стомаха и на панкреаса! Баща ми след 55г. пушачески стаж си замина от рак на панкреаса. А как дишаше не ми се говори. Това също беше огромен проблем за него. Мой познат пък си замина на 35г. от рак на стомаха след дългогодишно пушене(а друг на 40г.). А колко други заболявания се получават или влошават от цигарите и алкохола......Лекарите са обяснили, че те възпрепятстват усвояването на витамини, минерали и всякакви полезни вещества от клетките. Кожата също увяхва.....И човек заприличва на нищо след 20г. пушачески или алкохолен "стаж".

Вярно е, че причините за рака не са достатъчно изяснени. Намесват се наследствените фактори и стресът(той отслабва имунната с-ма и поради това може да се появят всякакви заболявания, вкл. и рак).

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 05 май 2015 15:23

Какво исках да добавя към казаното от доктора в линка?

Не е наблегнал достатъчно на трите вида холестерол(има и четвърти, но бил по-маловажен). Тоест не е подчертал, че винаги трябва да искаме да ни изследват и трите-добър, лош и общ. На това ме научи моя близка, дългогодишен кардиолог в ИСУЛ. Ние също се борим с този проблем(моята майка, моята жена и аз). Започнахме с омега 3, после омега прим. Имаше временно подобрение, но после влошаване. И сега докторката препоръча росувастатин 3месеца, след което пак да го проверим и да и докладваме, за да реши как да продължим. Доста хора през годините са ме питали колко е моя. Отговарях им, че никога не е изследван. 20г. не бях правил никакви изследвания.

И другото, което докторът не е подчертал, че концепцията за максимално допустимото ниво на кръвната захар през последните няколко години е променена от 6,5 на 6,1. Все още доста хора знаят 6,5. Аз научих тази подробност миналата година, защото се оказах на ръба и ми извадиха жълт картон. И по отношение на захарта вземам сериозни мерки.

Сега от мен за очното налягане. Доста хора не са чували, че има такова. След 40г. възраст трябва да се проверява веднъж в годината, а ако имаме очни оплаквания-винаги дори и доста преди 40г. И в детската възраст се случва то да бъде проблем при някои деца. Не е често, но все пак ако дете не е добре с очите то трябва задължително да се измери. Най-често обаче този проблем се явява при възрастните хора.

И още за холестерола. Мазните френски и италиански сиренца можели също да го вдигнат. Ние ги харесваме, но напоследък ги ограничихме. Даже открихме нискомаслена моцарела.

Темата май набира обороти. Това е добре-да мислим за здравето си и ако е възможно да вземаме мерки навреме.
Последна промяна от verde на 05 май 2015 17:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
v_gelinski
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Здравна тема

Мнение от v_gelinski » 05 май 2015 17:15

Или с други думи - живей като болен, за да умреш здрав :D
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 24 май 2015 01:56

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 28 май 2015 01:52

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 02 юни 2015 00:48