Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Газово, пневматично или бойно оръжие? Тема за барута

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: Газово, пневматично или бойно оръжие? Тема за барута

Мнение от kiril_bulgaria » 02 май 2014 16:47

Мнение на колега, и моето съвпада с неговото:

ПМ имал само 8 патрона в пълнителя!
Много еблематични оръжия, също имат само по 8 патрона в пълнителя, но никой не казва за тях, че са калпави или морално остарели!

Например:
- 8 патрона - Валтер ППК
- 8 патрона – Таурус PT 945
- 10 патрона - Таурус PT 100 / PT 101
- 8 патрона - Luger 'Parabellum'
- 8 патрона - FN - Browning 1910, 1922 и 380
- 10 патрона.40 - Browning Hi-Power
- 8 патрона - Heckler - Koch PSP, P7, P7M8
- 10 патрона - Jericho 941 компакт
- 8 патрона - Desert Eagle
- 8 патрона - Star mod. A, A Super, B, B Super и P
- 8 патрона - SIG-Sauer P239
- 8 патрона - SIG-Sauer P232
- Colt Government / M1911 - 7 патрона
и т.н.

Така, че по критерии „патрони в магазина“, не може едно оръжие да бъде определено като "лошо" или "добро".

Критерият, по който АЗ ги определям, е за какво оръжието се използва. Точно тук трябва да се прави разлика между оръжие за самоотбрана, отбрана на служебно лице и нападателно оръжие. Тази класификация не е защита на Макаров, който в 21 век, с голяма престъпност и тежковъоръжени престъпници, вече си е изпял песента като оръжие на патрулиращи полицаи и специални служби. Това трябва да се каже в прав текст, а не да се подцинява пистолета!

При нас, в България, полицайте, когато са на работа, по закон, трябва пистолета да е:
-На предпазител
-Без патрон в цевта
-Пълнителят, с който е зареден да бъде с патрони със стопиращ ефект
-Вторият (резервен) пълнител, да е с патрони FMJ

Престъпника стреля с бойни патрони, полицайте импулсивно отговарят със стопиращи патрони, дистанция на поразяване 10м.
Полицаят, докато смени пълнителя, колегата му вече е мъртав. И какво му остава? 8 патрона, които в стресова ситуация може да са едно голямо нищо!

Това са нещата, за които трябва да се кажат открито, а не да се подценява ПМ като оръжие за близка самоотбрана!

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 май 2014 16:58

Аз, съм съгласен със класификацията, която се дава от американски оръжеен инструктор, за какво се използва пистолета. Оттам нататък, тази характеристика показва и на каква дистанция може да очакваме точна стрелба. За мене, Макаров, в тази класификация, стига до служебен пистолет, дори за по-точно, до пистолет за всекидневно носене. И до там!:
-Лов
-Стрелбище / Спорт
-Армейски
-Полицейски
-Служебен
-Всекидневен
-Самозащита
-Скрито носене
-Резервно оръжие
-Дамски
-Субкомпактен
В тази класификация, за мене, някой от приложенията се припокриват, но оставям тези определения на специалиста. Щом така са ги класифицирали по предназначение, значи има защо.

Оттук нататък, според тази класификация, трябва да се търси и подходящият калибър на използваното оръжие:
-.50AE;.44Mag
-.40SW;.45ACP
- 9x19; 9x18
-9x17 ;7.65; 6.35
Избор на оръжие.XLS
(29.5 KиБ) Свален 13 пъти

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 май 2014 17:03

Тук е българският форум за въздушно оръжие:
http://forum.airguns.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

А тук, в тази тема, като разглеждах мишените, направо ми смляха самочувствието. И това на големи дистанции, със въздушно оръжие.
http://forum.airguns.bg/index.php?topic=114.0" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
kralski
Регистриран: 20 януари 2010

Мнение от kralski » 02 май 2014 19:43

По принцип тези резултати на големи дистанции се постигат само с ПЦП даже и на 100метра се представят много добре :cheers:

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 03 май 2014 23:34

Чичо Киро - не забравяй, че повечето от тия оръжия, дето си дал за сравнение с Макарената са дърти колкото него, ако не и повече. Нормално е да са малозарядни.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 04 май 2014 09:12

Забележката е вярна!
Светът се измени, бандитите (не кокошкарите) са с по-добро въоръжение от правоохранителните органи.
Едно време милиционерите само носеха ПМ, и никой не мислише за самозащита. Използваше се на стрелбището и по сватби на село.
И аз съм съгласен, че Макаров не е пистолет за полицаи и армия. В тези служби си е изпял песента.

Но за самозащита - това е добро оръжие, поне за мене.

"Мисълта засича, МАКАРОВ - никога". По-добре да го имаш и да не ти трябва, отколкото да ти трябва, а да го нямаш.

*По добре да имаш право и да носиш и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да стои в касата*.
Последна промяна от kiril_bulgaria на 31 юли 2014 22:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 31 юли 2014 22:08

От месец-два съм спрял да гледам на оръжието като на средство за самозащита.
Някак си постепенно съм преминал в категорията колекционери. Оръжието започнах да го разглеждам като ювелирно изкуство, нещо, което да краси душата. Гравюра и инкрустация - това му трябва на оръжието. За стрелби си има стрелбища.

Харесват ли Ви тези приклади за пушки? Качествена изработка!
Blaser-1-smoll.jpg
Blaser-2-smoll.jpg
Помежду другото, ако някой почне да си прави дръжки за нож или черени за пистолет, най-добрият материал, който открих, се намира тук: И са евтини заготовките, в сравнение с другите обяви. Разгледайте ги.
http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php ... 7&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 13 авг 2014 23:04

Уникати, нали? Постнах ги, че и Вие малко да се порадвате. Страхотни са!
289888.jpg

И една мишена от 10м на стрелбището. Като знам кой е стрелял, считам резултата за отличен!
10589936_505942506205597_1593054785_n (Large).jpg

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 15 авг 2014 08:54

На ВИПа в София имаше един служител дето закача визитка, праща я на 25м и я цели с 8 патрона поред. 22 калибър това.

Колегата ми от старата работа на 7-10 м скоростна стрелба първите два изстрела куршумите минаваха през една и съща дупка, ама той си беше инструктор по динамична стрелба. Сега обаче е загубил тренинг тотално - за 4 години без да пипа пищов резултатът е плачевен - даже един път след запивка на сутринта като се дигнахме (и преди да пием кафе) от 4м и двамата не можехме да уцелим кен от бира с въздушен пищов! Тренировката е всичко, а и моментното състояние на духа има много голяма значение.

Като цяла на гравировки не се кефя - разбирам хората, които ги харесват, както и положения труд, но едно оръжие би трябвало да си остане такова - изчистено от всичко излишно.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Газово, пневматично или бойно оръжие? Тема за барута

Мнение от kiril_bulgaria » 22 апр 2015 14:43

Как се открива оръжие, патрони и взривни вещества? Това, което съм чел, ще Ви го предоставя:
●Има металотърсачи, които реагират САМО на цветни метали. По този начин крадците откриват в апартамента за кратко време къде е семейното злато и сребро.
Полицията също ги използва за откриване на метали – гилзите на патроните са бронзови.

Но използват се обикновено в комбинация с Марков Детектор, който никога не съм виждал.
Информация за детектора:
•Антиоръжието на Юрий Марков все още няма аналог в света.
•Става въпрос за едно малко устройство с размерите на джобно ножче, което обаче е неотменна част от работата на антитерористите по света.
•Приспособлението на Марков може да открива взривни вещества и огнестрелно оръжие от разстояние, дори и когато те са скрити зад бетонно ограждение.
•Търговското му име е SNIFFEX. Тежи по-малко от 500 гр. и може да работи без да се зарежда в продължение на 3 години.
•Използва се от полицията за откриване на незаконни взривни вещества, оръжие и патрони по домовете.
•Всекидневното му използване е на летища и гари, при проверка на багаж.

Отговори