Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Газово, пневматично или бойно оръжие? Тема за барута

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 12 яну 2016 17:21

От постановлението на правителството на Русия.

Правительство также включило в перечень боевого короткоствольного ручного стрелкового оружия следующие модели:

•Пистолеты ПСМ (6П23),
•"Малыш" ОЦ-26,
•ПМ (56-А-125),
•ПММ (56-А-125М),
•ГШ-18 (6П54),
•ПСА "Бердыш" ОЦ-27,
•ПЯ (6П35),
•П-96М,
•"Малыш" ОЦ-21,
•ТТ (56-А-132);
револьверы:
•системы Наган,
•РСА "Кобальт" (ОЦ-01, ТКБ-0216),
•Р-92,
•"Никель" ОЦ-11.

Моят въпрос към Вас е:
1.Откъде може да се закупи ПСА "Бердыш" ОЦ-27, някой виждал ли е къде го продават?
2. Кой е големият вносител на руско оръжие в България?
3. Как ще коментирате тези пистолети и револвери, някой стрелял ли е с тях? Какъв е отзива му?

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 12 яну 2016 17:39

1. Нямам представа, а и за какво ти е точно той? Заради взаимозаменяемост на муниции ли? Ако го притежаваш легално ще ти трябват толкова разрешителни колкото цеви имаш. Съвсем сериозно. Примерно ЧЗ 75 може да стреля 9х19 и .22 - ако имаш две цеви трябва да ти издадат 2 разрешителни.
2. Пак не знам, само че Макаровци и Байкали може да ринеш с лопата в много оръжейни магазини.
3. Информация къде от първа, къде от втора ръка- от тези пистолети почти всеки е стрелял с Мъжкаров и ТТ - сигурно и ти. Там положението е ясно. ПСМ е оръжие за самозащита, не за нападение. Малокалибрен и къс, няма смисъл според мен. Останалите са екзотики - Яригин, ГШ-18 - не познавам някой да е докосвал такова нещо. Не са лоши, но ги няма в БГ или поне не са масови.
4. За какво ти е револвер, при положение, че по закон нямаш право да го носиш с патрони в барабана? Все едно си невъоръжен.
5. Ако говорим за незаконната реалност тогава всичко има съвсем друг оттенък.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 12 яну 2016 18:30

Говоря само за законни неща. Не искам да чуя за незаконни оръжия, не е мой приоритет. Дори и за един патрон. Беля на главата!

За Макаров и ТТ не говоря - те са Класика в жанра. Пък и на цена втора употреба около 100лв ги продават навсякъде, по-евтини от газовите, гледам по обявите.
Знам, че на ПСА "Бердыш" ОЦ-27 за 40-60 секунди се сменя цевта, поне така пише по презентациите, но това не ме интерисува. Нито мунициите. Търся пистолет да е метален, целият. Калибър 9х18. Гледах и ФОРТ 14, украинският. Но те като знам как работят, а и са масови, без да са интересни за ценители.

Към револверите нямам слабост. Не си прав за тях и законодателството в Бг - барабана е пълен, и с натискане на спусъка се произвежда изстрел. Избягва се това сваляне на предпазител, зареждане и произвеждане на изстрел, каквото го има при Макаров и други пистолети.

Вече намерих кой е вносителя на всички ловни пушки и част от пистолетите Байкал, продавани в българските магазини. Поне по ловните форуми е написано това:

HVC комерс Пловдив.
Васил Наниш - собственик и управител на компанията
На центъра се намира магазина, къде точно незнам, то е на едно забутано място, в една уличка ....
От справката ми излиза това:
НВС - Комерс ЕООД
Пловдив ул. Софроний Врачански №22
032 - 62 19 01

Моята идея е, че след като внасят Байкал, не може ли по заявка да се донесе и някой друг екзотичен пистолет?
А може да имат в магазина? Ако някой колега от Пловдив живее близко до този магазин, може да разпита.
И дали имат стрелбище, където може да се постреля за реално опознаване на оръжието. Че то не е само презентация - важното е да ти пасне на ръката и да ти е кеф с него.

А защо съм се насочил към ПСА "Бердыш" ОЦ-27 - целият е метален и може да се направи колекционерска рядкост.

А тук може да видите събрани на едно място пистолетите
http://gunrf.ru/rg_pistol_ru.html

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 13 яну 2016 09:34

Кириле, прочети по-внимателно какво съм написал, не говоря за устройството на барабанлията - говоря ти, че ПО ЗАКОН в България можеш да го носиш само ПРАЗЕН!

ЗОБВВПИ:

Чл. 60. (1) Забраняват се:
1. откритото носене на оръжие на обществени места, освен при осъществяване на охранителна дейност;
2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта или в барабана;

Можеш да носиш пищов със зареден пълнител, но без патрон в цевта, а револвер можеш да носиш само ако няма нито един патрон в барабана! Което ги обезсмисля като оръжия за самозащита - колкото и да си бърз и техничен - щрак-щрак и онзи отсреща е вкарал патрон в цевта, а ти трябва да отвориш барабана, да си намериш патроните в джоба, да ги наредиш в барабана, да го затвориш и чааак тогава да стреляш. И това важи и за населени и за извън населени места. Демек хубавият междинен боеприпас кал. 357 който може да те спаси от вълк, мечка, евентуално малък глиган ако те гепят, че се разхождаш със зареден револвер в гората, нарушаваш закона.

A за тоя Бердъш дето пишеш - освен, че прилича на Колт 45 малко - каква колекционерска стойност в него и какво като е изцяло метален- да не е само той? Разгледай ЧЗ 75, удря в земята всички тия, за които пишеш и е изцяло метален (има и полимерна версия).

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 13 яну 2016 10:35

..."Можеш да носиш пищов със зареден пълнител, но без патрон в цевта,"
-Написаното от тебе е вярно. Но аз никъде не съм упоменал или твърдял противното! Повтаряш нещо, което се знае.

.." говоря ти, че ПО ЗАКОН в България можеш да го носиш само ПРАЗЕН!.."
..."а револвер можеш да носиш само, ако няма нито един патрон в барабана!"..
-Написаното от тебе е невярно твърдение, вероятно си останал в заблуда от разни приказки.

Пистолет, за да се изработи за колекционерски, трябва да е произведен в малка серия или да е Класика. Поне така го разбирам аз. А за да се направи произведение на изкуството, задължително трябва да е целометален. Мое мнение

gal_Engraved_High_Power.jpg
Гравиране15.jpg

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 13 яну 2016 11:16

Абе бате ти добре ли си, прочете ли извадката от закона - прочети я пак. Може ли да се разправяме за такова нещо?! Ще ти го напиша отново:

Забраняват се:
2. съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта ИЛИ В БАРАБАНА.

Какво означава според теб това???

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 13 яну 2016 11:27

Познама 2 човека с револвер. И на двамата револвера е за всекидневно носене. И ги носят, дори и през лятото. И е с патрони в барабана. И поради тази причина са се отказали от пистолети.
Единият е моя възраст, и със сигурност спазва закона. Защото е бил част от закона. Като се видя с него, ще го питам.
Продължавам да твърдя, че нещо си в грешка. Не искам да налагам мнението си, както ти го правиш, но носенето на револвер за самозащитя без патрони обезмисля цялата идея за бърза защита.

Има и нещо, което ме смущава при така цитираният ЗОБВВПИ
"съхранението и носенето на оръжия за спортни и за културни цели с патрон в цевта ИЛИ В БАРАБАНА."

Там се говори за спортни и културни цели, а не за самоотбрана. Ще разгледам закона през обядната почивка.

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 13 яну 2016 12:28

Това, че носят заредени, не значи, че е законно. Може да се надяват на тази псевдо-вратичка, която посочваш - спортни и културни цели. Тоест да го носят зареден защото осъществяват охрана или самоотбрана (имат такова разрешително). Истината е, че е по-добре да спазваш този член 60, отколкото да разчиташ на това как съдията ще го разтълкува - дали за неупоменатата самоотбрана се приема посочената забрана, или не. Да, на мен ми се иска да не се приема по презумпция, но дали е така със сигурност би се разбрало само в съда. Още повече, че ако си напълно случаен човек и стане случайна проверка и имаш патрон в цевта със сигурност ще те задържат докато се изясни дали си нарушил закона или не, защото самите полицаи не знаят! А ако е празен патронникът - няма да те задържат. Говоря за хипотеза "случайна спокойна проверка", не за проверка заради размирици.

Така или иначе, с патрон в цевта или барабана оръжието не може да стои дори в касата - забранява се съхранението. Имаше такъв случай преди години мой познат го бяха нарочили полицаите, постоянен тормоз, може би и поръчков, правиха му проверка дали в касата пищовът е с патрон в цевта и за негов късмет не беше.

Отделно, че, ако съдията реши, че може да се обърка, може да се позове и на другия закон, който дава основните правила, които ни преподават при курсовете, а там ясно пише - без патрон в цевта, независимо в каса или в кобур.

Има хиляди нюанси цялата история и по-добре да не се рискува. Но според мен е забранено. Да не говорим, че примерно може да имаш разрешение за охрана или самоотбрана, да те хванат с патрон в цевта, да кажеш, че отиваш на стрелбището, което се води спортна цел - оттам вече е в сферата на вероятностите и не може да се каже на 100% дали съдията ще реши, че си нарушил тоя чл. 60 или не.

Ето ти закончето:

http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135696097

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 13 яну 2016 12:37

Така написан закона има логика и предпазва от случаен изтрел при свален предпазител. За револверите не знам да имат предпазител, та затова е написано, че не трябва да има патрон в барабана, забележете ПАТРОН, а не ПАТРОНИ, т.е. ако имаш 5 от 6 патрона в барабана и той е на позиция, че следващото ти натискане на спусъка няма да доведе до изтрел, т.е. за да изстреляш, трябва 2 пъти да щракнеш спусъка (един за празното място и един за патрона), то ти не нарушаваш закона.
Чичо ми беше дългогодишен началник на КОС и сме ги коментирали тези работи.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Kromida
Контакти:

Мнение от Kromida » 13 яну 2016 15:28

Без патрон в барабана означава без нито един патрон. Другото според мен е перифраза на текста. Питал съм юристи, адвокати - всеки казва за най-сигурно носи без.

Отговори