Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Какво ще направите, ако детето ви...

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Какво ще направите, ако сина ви...

Мнение от LADA-2107 » 06 фев 2018 14:35

До къде стигна форума? Вече няма теми свързани с Лада които да обсъждаме и говорим за джендъри.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 06 фев 2018 15:46

Нарочно ме дразниш. Винаги сме коментирали всякакви теми във форума... в това отношение е значително по напреде от други форуми.

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 06 фев 2018 16:17

Добре де, Фриско, без да се засягаш (знаеш, че те уважавам и понякога ти звъня за съвет или помощ за разни работи) - а защо се опитваш да наложиш този начин на мислене? И, чистосърдечно - наистина ли си ОК с идеята детето ти да бъде облъчвано с тази гняс и когато му обясняваш за птичките и пчеличките наистина ли ще му кажеш, че е напълно нормално в развитието си през живота да обърне резбата?

И още нещо - ти посочваш липсата на внуци. Ами при законни хомо-бракове и отглеждане на деца от хомо-двойки може да стане така, че реално да са налице внуци, гледани от 2ма еднополови родители. Считаш ли го за приемливо и естествено?

Защото проблемът не е "запечатан" - той се развива във времето. Днес си мислиш, че става въпрос само за хомо-ориентация, а след 2-3-5 години ще става въпрос за хомо-бракове, после за осиновяване на деца от хомо-двойки, после за генно инженерство и физическо раждане от мъж на дете, заченато с генетичен материал на другия мъж в хомо-двойката. Мислиш ли, че това няма да е постижимо след, да кажем 20ина година генно инженерство и напредък на репродуктивната хирургия?

И за да не съм голословен, Фриско, и останалите колеги - моля да видите линка:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... birth.html

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 06 фев 2018 17:54

Аз също не разбирам защо си налагаш мнението? В най-крайна сметка, детето да е живо и здраво, пък ориентацията.... (stupid)

Аз също съм подразнен, че трябва да пиша дълъг пост за неща, които не са свързани с автомобилите. Да се обяснявам.

Всеки от нас има различни лица. Някой от тях са обществено приемливи, а други неприемливи. Ето два крайни примера- добро е да създаваш, лошо е да нараняваш. Съгласи се, че за обществото не е полезно да има обратни. Не ми се обяснява защо. Само леко и накратко- пари. Когато се позволи на обществото да прави нещо неморално, то деградира. Това са факти, цели империи са изчезвали.

Кромид, подкрепям те братле. Имаш хубаво разбиране за нещата. А на бат Сашо ще кажа, че ако не е джендърската тема, у форума и ред няма да се напише. Тъжно.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 06 фев 2018 20:44

Защо да го налагам, не го налагам... просто създадох тема, за нещо което ми направи впечатление. Ако не ви се обсъжда, не пишете, но какво страшно има пък да се поспори?
Оставам обаче с впечатлението, че си мислите че подкрепям обратните, а това не е вярно.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 07 фев 2018 08:05

Радо, хубаво е да има раздвижване във форума, но точно с такива теми ли? Не,не те дразня нарочно. Ако влязат хора от други форуми и прочетат, какво ще си помислят? Лада КЛУБ - ДЖЕНДЪРИ!!! (tease) (hiro)

Не си прав Огн-че, освен в джендърската тема, в последно време се обсъждат и други важни теми, например - Защо събора пак ще е в "тъпото" Дряново? И още по-важното - Любо и Биляна ще дойдат ли и защо не? Съживи се форума!

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 07 фев 2018 13:37

Темата не е за джендърите, деба, темата е за отглеждането на деца (напоследък ме вълнува повече). Па ако някой си вади изводи от темите в общите приказки... най-малкото не ме интересува какво ще си помисли.

kober_5bb
Регистриран: 04 декември 2012
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от kober_5bb » 07 фев 2018 13:45

"- Дядо, а ти бил ли си джендър?
- Бил съм, дядовото, и ако ми падне, пак ще го бия."

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 07 фев 2018 14:43

Тогава защо не говорим как се гледат или възпитават деца, или дори как се правят мъжки (hiro) , а обсъждаме левите резби?

Дали един гей ще изглежда нормално без да парадира с ориентацията си или ще се показва навсякъде какъв е сигурно също е въпрос на възпитание.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Frysco » 07 фев 2018 16:20

Ми да говориме бе, нали и аз това искам. То имаше една тема, "Училище за родители", ама там Верде си пуска някакви линкове и никой нищо не коментира. Ето, пускам аз една нова, с конкретен въпрос и вместо да вникнете в него и да се развиват някакви хипотези, доста питат "ма що пък си говориме за педераси". Честно казано, това че доста също дадоха спокойно мнението си, ме изкефи. А що намесвам в една тема педерасите и децата... ми щото не е невъзможно и ми е интересно, кой какво мисли по въпроса, аз съм готов да си премисля моето мнение по въпроса, стига някой да ми изтъкне реални доводи. Още по-хубаво би било, ако някой каже нещо от личен опит. Верно е че форума е за коли, ама даже и в раздела за дискусии извън колите ли трябва да се пише пак само за коли? Ясно ми е, че на немалко хора им е неприятно дори и да размишляват по толкова деликатни въпроси, обаче ако утре им дойде до главата, щат-не щат, ще трябва да мислят. Другата опция, да избягаш от проблема, никога не е била добра алтернатива, въпреки че доста са се пробвали. Аз мога доста да приказвам за това, какво е да имаш баща, който бяга от проблемите и те оставя сам да се оправяш. Отчасти, това ме прави по-силен, но имаше и доста негативни последствия.

Казваш че дали един гей ще парадира или не, е въпрос на възпитание и съм съгласен. От гледна точка на това кое е естествено красиво и кое е кич, може би мислим по един и същи начин-трябва личен пример и занимания. От гледна точка на това, откъде произлиза нуждата да станеш кичозен и крещящ, да искаш да привличаш вниманието на хората върху себе си и да им покажеш кой си, какъв си и какво ти харесва, психологията обикновенно посочва скрит стремеж да се докажеш на човека, чието мнение ти е трябвало, но не си го получил или си го получил, но не ти е харесало. От тая гледна точка, може би точно най-грозните, кичозните и отвратителни гейове, са тея дето са искали одобрение и подкрепа от родителите си, а не са го получили. Ако погледнем на това, колко много са, че чак си правят паради по улиците, излиза че май 99% са били изритани от вкъщи от бащите си, яли са бой или просто са били игнорирани.

И малко размишления по въпроса, става ли се обратен или си е вродено: може би е малко и от двете. Първо, всеки човек има в себе си естроген и тестостерон. Различните нива, оказват различно влияне. Мъж с повече естроген си е слабоват и кьосе. Мисли малко по женски. Само че познавам такива, дето се определят за 100% хетеро. И обратното, жена с повече тестостерон е едра, има повечко окосмение от нормалното, мисли и действа грубовато. Мъжкарана. И такива познати имам и пак са 100% хетеро. Когато обаче имаме момче с женствен вид, много често чужди и свои му удрят печата "Тоя е типичен гей" и ако това се повтаря честичко, накрая вземе та повярва. Още повече, че повечето жени не си харесват такива мъже, та може и провалите в любовта да го подтикнат към "тъмната страна". И ако такова хлапе има вкъщи родител "ше те смажа ако разбера че си педерас", честито-гранде провал. Депресии, отчуждаване, все готини работи, дето задълбават проблем, който може би не е толкова сериозен в действителност. Таткото ръмжи "кво ми се сдухваш бе, аман от педераски работи, намери си жена или си търси къща, аз обратен в къщата си не търпя". Мога да се подпиша, че ей така се става парадиращ гей, с всичките му там салтанати-гримове, рокли, кожени прашки и прочее отвратителности.
Алтернативата е, кротко да хванеш хлапето и да му обясниш-ми пич, просто така и така, природата тука с тея хормони тъй е станало, жените на тая възраст и тях ги блъскат хормоните и нямат два грама акъл да те забележат и оценят, споко-ти си си супер, проблема не е в тебе. Глей си живота, а жена ще се намери, по добре точната, отколкото каквато и да е. Пък мъжете ги заеби, няма да ти е по-добре.

Мнението ми е, че повечето гейове по една или друга причина, не са си намерили любовта с лице от другия пол, затова пък са си намерили някакъв от същия пол, дето го има същия проблем и хоп-я, колко добре се разбираме, май сме създадени един за друг. Ако обаче вземе та уцели едно умно момиче, дето да каже-кефиш ме такъв какъвто си, цялата история може да приключи и дотук. Факт е, че жените по тея въпроси рядко мислят инициативно, все чакат мъжа да направи първата стъпка, че после и всички останали. Еми един подтиснат пич в тинейджърска възраст, едва ли ще му е до първи и втори стъпки, та ето що е стършел свършил. Са, за жените вече няма какво повече да кажа, ама тя и затова темата обхваща бащите и синовете, щото за майки и дъщери нищо не знам.

Отговори