Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Какво ще направите, ако детето ви...

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Какво ще направите, ако сина ви...

Мнение от Mitko_21061 » 07 фев 2018 19:30

Относно дискутирането на автомобилите във форума, ми те не са чак толкова сложни и непознати, че да мъдрим всеки ден какво ѝ има на Ладата. Аз зададох някой друг въпрос напоследък, но това не означава, че форумът не е достатъчно информативен. За да стигна до отваряне на нова тема или да питам съм попрочел и потърсил вече дали не е писано по въпроса. Не съм намерил конкретно, това което ми трябва или не е било сдъвкано като за аматьор като мен и задавам въпрос. Получавам съвет оправям колата и фърчим. Ама все пак има много много изписано по колите.

Форумът не трябва да е само място за обсъждане на какво масло да купя и тоя двигател дали ще влезе, поне според мен. Четейки от доста време нещата, които се публикуват тук, смея да твърдя, че има доста хора с акъла си, чието мнение е най-малкото интересно за мен. При всеобщата изпростаризация, която се налага по нашите ширини, сбирка на хора, които малко или много мислят си е ценно нещо. Тия същите неща ги коментирам и с колеги и с приятели. Тук чисто и просто е място за допълнителна дискусия с други хора, с друг опит, с друго мислене.

Та да се върна конкретно на темата. Наистина е важно тия неща да ги прехвърлиш в главата преди да те тресне. Никога няма да си готов за подобно нещо, но по-добре да си го премислил. Относно подкрепата на родителите в такъв момент. Абсолютно съм съгласен с горното мнение, че едно две разочарования и липсата на внимание от родителя, спокойно може да подтикне детето към нещо, което не му е присъщо. Като се намерят две отритнати и неподкрепени или поне не им е обърнато внимание, ето ти компания за пиене, за пафкане, за наркотици, а защо не и за обръщане на резбата. Имаше научни доказателства, че хомосексуалните имат някакво минимално различие в мозъка или нещо такова, което спомага за това. Проблемът наистина идва, когато се приучи подобно поведение. Тогава вървиш наистина срещу природата, дали защото е модерно, дали защото не ти се кефят мадамите, но става кофти.

Като човек, който не е родител да изказвам мнение и акъли може би ще им се стори смешно на някои хора, но все си мисля, че трябва да се поддържа постоянна комуникация с детето. Трябва наистина да знае, че може да говори за всичко с теб и така ще можеш да реагираш навреме. Като ти обясни колко не го харесват мадамите му обесняваш, че идва време, в което им идва акъла и осъзнават, че не се живее само с някви кухи плочкаджии да ги бият и да не ги броят за живи и се осъзнават какво им трябва. Аз също като малък не им бях много интересен, то и сега не ми спят пред вратата, ама си ги действам доста добре. Но пък никога не са ми били интересни момченцата. Съблекални, душове, мушове е имало, но нищо. За да реши един човек, че харесва същия пол нещата са доста комплексни и не мисля, че може да се изведе конкретна причина.

Един бърз пример, като малък всяка сутрин почти виждах как баща ми удря една цунка на майка ми като тръгва за работа. Баща ми не съм го виждал да цунка друг мъж или да го гали по косата. Нямало е как да ми дойде на ум, че може и мъж да цунка мъж. Не казвам, че бащите на гейовете са галили други мъже, просто това е част от нещата. Ежедневният пример от родителя. Сега ако на 8 годишни им пускаме клипове в училище ден през ден на някви педераси как се мляскат, дали няма да им дадем пример и да ги направим такива? Трябва ли да създаваме хомосексуални?

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 07 фев 2018 19:45

Това пък с клиповете в училището откъде е? Нещо пак съм пропуснал. Да няма часове по сексуална ориентация вече?

Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от Mitko_21061 » 07 фев 2018 22:29

Честно казано не следя с интерес темите за джендъри мендъри и конвенции някви, но доколкото чух от новини ли от приятели ли не знам, искали да вкарват обучения разни, в които да показват, че няма нищо страшно да си различен и да си харесваш момченца. Но не пледирам за достоверност, може и нечии приказки да са ми останали в съзнанието.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 08 фев 2018 08:58

И мен като малък жените не са ме харесвали много, сега също не ме харесват кой знае колко. И вкъщи не сме говорили и не са ме подкрепяли или разбирали много. Баща ми не ме е учил как се свалят мадами или как да се бия. На мен са ми мрънкали мама и тати как на 18 - 20 години се занимавам с коли, а не си хващам приятелки, как на някои работи времето им минава. И аз много пъти съм се чувствал неразбран. Обаче не съм обърнал резбата и не помня някога да съм се питал сериозно сам себе си дали не съм педал.

Ако имам обратен син, едва ли ще го разбера напълно. Няма да го бия, нито ще го изгонят, все пак ми е дете. Може да живее вкъщи, да се храни, да спи вкъщи, НО ще му бъде забранено да води вкъщи други обратни, да спят заедно в моя дом и така нататък. Ако жена ми е съгласна да си правят гей - вечеринки и не ме подкрепи, най-вероятно ще се изнеса аз или да се изнасят те. В такава среда не вярвам, че мога да живея.

Същото ще е и ако имам развратна дъщеря. Ще се опитам да и обясня, че не е най-важното в живота приятеля и как изглежда, колко пари има и каква му е колата. Че секса не е начина да си докара облаги и хубав живот. Ако не поеме ще се разправяме по друг начин. Да ходи където иска, да спи с когото иска, но да ми води всяка седмица различни мъже вкъщи - не. Да се изнася. Ако жената не ме подкрепи - да се изнася. Ако ли не - аз се изнасям.

Мама и тати едно време са ми дали някакво възпитание, морал и някакво елементарно усещане кое е редно и кое не е!

Съвсем в темата на разговора се сетих за едно стихче което ми бе казано от колегата Ogn преди време.

Двама братя пе*ерас'и
решили да е*ат баща си.
Обаче оня ги разбрал
и ги нае*ал!!!

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 08 фев 2018 11:59

Колеги, според мен не работят нещата така, както е поставен въпросът в заглавието, а именно - една сутрин се събуждаш, отиваш на работа, връщаш се вкъщи, синът идва, казва "тате, имаш ли 5 мин" и изповядва, че е станал хомо.

За да се стигне до тази ситуация са необходими години наред неправилен подход във възпитанието от страна на родителите! Липса, или неправилен личен пример, липса на заинтересованост и провеждане на разговори и всичко останало.

Всичко тръгва от люлката и по-горе някои от Вас са посочили именно такив примери.

Както писах и по-рано, редно е да се запитаме "готови ли сме за родители" и "способни ли сме да възпитаме деца, които да пренесат нашите ценности и традиции напред във времето".

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Nelly » 08 фев 2018 20:47

Kromida написа:
08 фев 2018 11:59
Както писах и по-рано, редно е да се запитаме "готови ли сме за родители" и "способни ли сме да възпитаме деца, които да пренесат нашите ценности и традиции напред във времето".
Аз като родител ще ти призная, че това е сложен, много сложен въпрос. И ще дам веднага пример:

Мен, родителите са ме възпитавали в "строга" военно-полицейска среда. Това са работили, така са ме възпитавали. Аз не ги разбирах, но това е друга тема.
Сега, когато и двамата родители сме в тази среда, се опитваме да наложим горе-долу същите правила на децата (и те не ни разбират), ОБАЧЕ!!! Забележете - майка ми, която вече е ПЕНСИОНЕР от тази среда им позволява и ги подстрекава към НЕЩА, които на мен лично някога точно ТЯ е ЗАБРАНЯВАЛА!!!
И децата на кръстопът - БАБА ли да слушат, или МАМА и ТАТЕ?!? Във вечен спор съм и с майка ми, и с децата ми!

Много е сложно, когато си родител, и повярвайте ми НЯМА как да ПРЕДВИДИШ нещата! Тези, които ме познават отблизо понякога ме упрекват, че реагирам ОСТРО, но после преусмисляйки ситуацията ме разбират. Но това са възрастни хора! А децата... Те сигурно няма да ме разберат, докато самите ТЕ не станат родители, така както и аз не съм разбирала моите...

Не знам дали съм способна да ги възпитам, опитвам се, но според моите виждания, които са различни от техните виждани, т.е. на децата. Опитвам се да балансирам между това, което на мен не ми е харесвало, но дали успявам?!? Не знам

Ако се загледате в подписа ми - дилемата е същата все още... "Преди имах 4 теории КАК СЕ ГЛЕДАТ ДЕЦА, сега имам 4 деца и НИТО ЕДНА ТЕОРИЯ КАК ДА ГИ ГЛЕДАМ".... ФАКТ!!!!

Уча се в "движение" така да се каже...

П.П. В анкетата трябва да има и отговор: " Не знам как ще реагирам!" Аз лично не съм гласувала, точно защото не мога да избера между съществуващите.
Едно е да говориш и да си мислиш, друго е обаче, когато ти се "стовари" на главата.
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 08 фев 2018 22:48

Тъй като аз съм възпитан,или по-скоро сам съм си изградил някакъв мироглед за света,поради липсата на родителите ми за доста дълъг период от време,съм изключително консервативен.Не приемам днешния свят по никакъв начин и съм алергичен към почти всички прослойки от населението-бизнесмени, граждани,селяни,бандити,умни,прости,педали или обикновени вандали.И тъй като не приемам тоя свят,стигнах до извода,че за да нямам проблеми с децата си просто няма да имам такива.Искам да имам деца,и добра жена,но няма да мога да преживея нещо подобно като син гей,бандит или дъщеря лесбийка,курва и подобни или жена ми да ме напусне и тн.и тн..Това мое решение ще оттърве едно дете да живее в такова обкръжение.Както е казал един умен човек-Нет человека,нет проблема...
"1300" since 1979

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 09 фев 2018 15:11

Нели, това дали сме готови за родители е излишен въпрос. От биологична гледна точка е ясно, а от социалната-там никога не може да си готов за всичко. Сама казваш-няма как да предвидиш нещата.
Аз също не харесвах и не разбирах твърде много неща, като малък. Баща ми имаше някои твърде радикални виждания, относно възпитанието. Майка ми, следваше правилото, че трябва да подкрепи неговия авторитет, а не по правилното решение. Това което аз виждах обаче, не беше авторитет, а страх. И тоя страх прерастна в омраза и така и си останаха нещата. Смяташ ли, че аз като стана родител, трябва да проумея същата гледна точка и вместо да бъда авторитетен, да всявам страх? Някак си не е честно да се възползваш от психическото и физическото си надмощие, за да формираш мироглед към света в човек, който не би го възприел, ако не е длъжен.
Един пример давам и аз:
Той много искаше и държеше да бъда силен математик и да се развивам в тази област. Той самия има силни увлечения към математика и физика. Смяташе, че след седми клас трябва да уча в СМГ или НПМГ. Опитваше се сам да ме подготви за приемните изпити, още от края на пети клас. Само че:
-аз нямах интерес в тези науки. Докато той не започна да ме настъпва да уча сериозно, се справях задоволително. После ги намразих и особенно математиката и до ден днешен, като видя уравнение и ми се гади.
-той нямаше талант за преподавател. Това до голяма степен и спомогна да намразя тази наука, която иначе сама по себе си сигурно е интересна и увлекателна.
-аз имах съвсем други интереси и таланти. Умеех да рисувам много добре, имах подкрепата на именити и успешни художници, който ми повтаряха, че имам талант и не трябва да го пропилявам. Имаше художник, който беше готов безплатно да ме подготви за приемен изпит по рисуване и да реализирам искането си да уча в техникума по полиграфия и фотография. Желанието ми беше да съчетая таланта си с някаква по практическа област и бях избрал специалноста "Инженерен дизайн", която по късно стана "Компютърен дизайн".Просто всичко това беше игнорирано. Трябваше да ги забравя... за съжаление точно това и стана.
Като резултат от цялата тая работа, след седми клас, не влезнах там където исках и си мечтаех. Не влезнах и там където той искаше и си мечтаеше, защото така и не постигнах нищо в математиката. От там нататък цялото образование си ми беше чиста формалност и обективната истина е, че аз в много отношения имам само основно образование, защото до това ниво съм учил с желание и успех. Средното ми е чисто формално, а висшето, сам се отказах да го изкарам по същия начин. Оттам нататък, така и не си намерих професията на сърцето си. Работя, колкото да изкарам хляба и съм посредствен в това което правя. Наблюдавам завистливо хората, работещи в тази област която си бях харесал, но не смея на стари години да пристъпя там, защото няма как да наваксам изпуснатото. В тази ситуация, майка ми застана на негова страна, но по-скоро, за да не я потърся за съюзник и да не започна конфликт, отколкото защото беше убедена, че той е прав. Е, конфликта не се размина... в крайна сметка, с тоя чатал на врата, страха и послушанието, живях доста дълго време, но вече сме си далечни познати, а не роднини.

Няма как някой да ме убеди, с каквито и да е доводи, че баща ми е постъпил правилно, налагайки си мнението. Много хора биха се съгласили с такова отглеждане и възпитание и с удоволствие бих поспорил с тях. Какво, ако той беше "сбъркал" и ме беше оставил да правя каквото си искам? Талантливите дизайнери изкарват суми, дето само мога да си ги сънувам, а аз си бърша сополите и ги размазвам по себе си. Разбира се, никой не знаеше какво ще стане, но аз познавам добре себе си-щях да си постигна целите, когато се заинатя го умея.

Та мисълта ми е, че понякога малките наглед компромиси, водят до съществени изменения, а темата е за това-това което ние смятаме за правилно, за себе си и най-близките си, дали не е така само през нашите очи? Ами ако правдата от гледната точка на хората, за който ни пука, е друга? Трябва ли да бъдем упорито настоятелни в своите убеждения и не го ли правиме, само защото това е пътечката по която ние сме вървели и познаваме? Знаеме къде са корените и камъните и в кой храст се крие гад и как се тая гад побеждава? Ами ако децата ни искат да поемат друга пътечка?

П.С.Доста глупаво сгреших, като профилирах темата толкова тясно... ще я променя, защото явно може да си говориме повече извън този въпрос, отколкото в него. Ще премахна и анкетата.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 10 фев 2018 13:55

Дааа...Аз за това съм на мнение, че ако детето има мерак за нещо (особено за учене, спортуване или друго смислно нещо) то трябва да се поощри - това е работата на родителя. Този мерак може да е краткотраен, но опита, който детето придобива (а и родителя също) е ценен.

Не бива да се разсъждава, че в 4-ти клас трябва да учи много математика, за да може да влезе в СМГ, за да може да влезе в университет Информатика (в чужбина), за да работи като програмист, зада изкарва голяма заплата след 20г.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 11 фев 2018 15:03

Аз съм го измислил за себе си, от малък го хващам за ушите и на тепиха по борба, спорта му е майката, той изгражда дисциплина и характер, не футбол де, футбола не е спорт, имам в предвид истински спорт - бокс, борба, сутрин обед вечер културизъм, здрав и бодър организъм.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Отговори