Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Защита при неизбежна самоотбрана

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Re: Защита при неизбежна самоотбрана

Мнение от Frysco » 30 яну 2011 15:25

И после хем ще лежиш, хем ще плащаш.

Потребителски аватар
mantarov
Регистриран: 10 февруари 2010

Мнение от mantarov » 31 яну 2011 13:49

Аз един път като си карах от Пазарджик за Пещера и на средата на пътя гледам кола на авариини и някав ми маха спрях.Вратите си ги заключих още като преближавах леко свалих прозореца и питам човека,как е и с какво мога да помогна,той ме огледа-вика сам ли си,аз бях сам,викам да сам и той ее няма да можеш да ми помогнеш,спомням си искаше нещо да преместим колата ,но ми каза по-добре продалжавай-някви негови приятели щели да дойдат след малко.Аз си тръгнах усилих си пак музиката и си карам и си мисля някаде,то е 12 и нещо жива кола няма.Точно след един-два завоя гледам някав трактор с нещо закачено за него (дето влачат и орат с него) спря баш на средата.Приближих започнах да намалявам и спрях,нито съм бипкал,нито нищо,изчаках го кротко,приятелката ми беше писала смс и реших че докато тоя ще маневрира аз ще и пиша и на нея.По едно време дигам глава и гледам мангали с някви лопати ли какво беше незнам направо толкова се разтреперах баси сърцето ми биеше супер силно чак ме заболя главата.Не бях загасил колата веднага задна обръщам се назад и там мангали и оня дето бях спрял при него ми препречва пътя с колата лайнара.зех да правя разни маневри и се разминахме минах през няква поляна и само се молех колата да е здрава и да ме измъкне върнах се назад към Пазарджик ,няма да ви казвам как треперах,взе да ми се вие главата,размазва ми се погледа,но за 5 мин се успокойх започнах да търса телефона незнам къде съм го метнал помна че го хвърлих преди да сложа задна и до там в началото имаше една бензиностанция там спрях намерих го отзад на седалката,обадих се в полицията на родителите си не посмях да им кажа да не ги претиснявам излишно.После с патрула отидохме до мястотопоказах им каде съм бил,къде съм минал имаше следи от гумите ми и кал от трактора.Питаха ме за трактора дрън дрън и накрая нищо сега имам газов пистолет,но ако стане нещо такова надали ще ме опази.

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от Москвич 412 » 31 яну 2011 22:57

Газяка ще ти свърши работа само ако си на много близко разстояние,ако е надалеч нападателя не му разчитай много много...

Ясен
Регистриран: 09 март 2008

Мнение от Ясен » 01 фев 2011 09:37

Ако знаеш какво правиш, детски пистолет-играчка също върши много работа.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 10 юли 2011 18:20

Колеги, сещате ли се за казуса Петко Лисичков? Някъде напреде в темата имаше линкове към случката. Понеже съпругата ми следеше делото, днес я питах какво е станало. Ето и окончателната присъда от Бургаският апелативен съд:

Година и половина условна присъда за бившия спецполицай Петко Лисичков, прострелял смъртоносно криминално проявения Калоян Стоянчев - Големия Риж. Бургаският апелативен съд окончателно потвърди условната присъда от година и половина, която е с четиригодишен изпитателен срок.
(victory)

Помежду другото да допълня, адвокатите са представили много решения на Българският съд, когато при неизбежна самоотбрана или те оневиняват или за успокоение на роднини дават условна присъда.
(rtfm)

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 10 юли 2011 19:16

Aбе тия такситата за нищо не стават. Под 1% от тях са нормални хора. Това го казвам най-отговорно, 1 година ми се налагаше в службата да работя с таксиметрови шофьори и таксиметрови компании (не за да ни превозват, за друго беше- за поддръжка на колите им, няма значение). Както и да е- тва са най-долните хора. За мен на едно ниво с мангалите. Лошото е, че и те като тях се поддържат повече отколкото ние българите. Добре че им сложиха таван на цените, веднъж само ме бяха ужилвали имитаторите на ОК Супертранс и тогава не ми се разправяше, щото бях пийнал. Но ако се беше повторило, само да видя че ме помпа, веднага пиша SMS на браточките да ме чакат с бухалките, онзи ме докарва при тях, режа му станцията и после идва ред на правосъдието.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 11 юли 2011 20:50

Колега ,колега...!Ти също май не си много наред поне от агресията, която смяташ да приложиш евентуално,като чели не се различаваш много от как каза..."най-долните хора" мисля, че беше...Ония изрод където те е измамил какво за него ... вземи си касов бон има къде да се оплачеш,незнам дали знаеш, но ако хванат някой таксиметров с помпа му конфискуват предия номер на автомобила за 6 месеца мисля ,че беше и разрешителното му за цял живот ,ако него проверят бакшиша със следващото оплакване поне ще го имат предвид нали? Органите които трябва да проконтролират това незнаят ,защото такива като теб си траят и се изкарват биячи от рода "аз следващият път незнам си кво незнам си що...."а не отидат да подадат оплакване където трябва. Ами ти неси съдия нито съдебен пристав! Ако искаш да си оправяш нещата индивидуално поне не пиши кви били едните или другите щото от написаното от теб няма много разлика мисля...Незнам колко "недолно" има да извикаш някои твои авери с бухалки и да го натрошиш все едно че ти си му дал живот и ти ще му го отнемаш...

Потребителски аватар
to6o-2101
Регистриран: 25 март 2008
Контакти:

Мнение от to6o-2101 » 11 юли 2011 22:39

Да споделя и аз какво ми се случи. Връщам се вчера от София и както си карам по плевенското околовръсно, (около 14 часа) един мангал изскача с едно БМВ 316 и ми сече пътя. Веднага скочих на спирачката и успях да избегна удара като влезнах в банкета. Напсувах го едно хубаво на ум и си продължих понеже бях сам а и бързах и не ми се занимаваше. По едно време същото това БМВ ме разминава и започна да намаля, след което и аз го изпреварих и си продължих като гледах в огледалото, че е зад мене. След това отново ме изпревари и започна да намаля като не ме оставяше да го размина и накрая спрях при което господина от ромски произход (който беше черен като негър и много мазен и скъсан) излезна навън с една бухалка решен да ме бие най-вероятно или да ме ограбва и аз не знам кое от 2-те. Аз на свой ред извадих газената ютия (тя е винаги с мен когато пътувам) която е копие на дезърт ийгъл и си е доста внушителен и излязох от колата докато мангала идваше към мен. Само докато видя тоя големия туч веднага се обърна и на бегом влезе в колата и изчезна. Продължих си по пътя като се чудех, какво ли щеше да стане ако нямах нищо под ръка?
Тук е мястото да спомена, че дори да ме беше нападнал и аз да го бях опушил и той да ме беше ограбил, пак виновен щях да изляза аз пред съда защото съм използвал огнестрелно оръжие и според неизбежната самоотбрана се води, че превишавам атаката на нападателя. А това колеги е един от апсурдите в законодателството на нашата държава!

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от Москвич 412 » 11 юли 2011 22:51

А, виновен? (hiro) Качваш го под заплаха от ютията както се е насрал и го връзваш там поляни има много дето и да го закопаш нема да го намерят. (hiro)

Айде майтапа на страна,не си ли се замислял за тия електрошоковите чикий с него като го опържиш и без ръце да е нищо няма да ти кажат.

Потребителски аватар
to6o-2101
Регистриран: 25 март 2008
Контакти:

Мнение от to6o-2101 » 11 юли 2011 23:03

Абе то хубаво ама нямам м-у 1000 и 2000лв. че да си позволя едно такова а освен това една глава за него която е за еднократна употреба струва 70 - 100лв.

Отговори