Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Полицейски камери, радари, новини от КАТ

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Полицейски камери, радари, новини от КАТ

Мнение от kiril_bulgaria » 31 юли 2009 11:51

Колеги, въпреки, че си мисля, че горе-долу съм дисциплиниран шофьор и аз, като всички нарушавам правилника най-често в раздела скорост, но въпреки всичко имам „златен талон” и около 30 г нямам акт от КАТ.
За да избегна проблемите с органите на КАТ съм си купил:
- радар детектор . Модел за 2009г. , Закупен през юни 2009.
Радар детектора засича всички честоти, на които работят полицейските радари и фотокамери в Бг
Честотата (Х) /10.525Ghz/ на която работи полицейския радар TR-4, не се дублира с други устройства на същатата честота.Например в Б-я честотите К и Ка банд се активират когато наближите бензиностанций, обекти охранявани със СОТ и всякакви алармени у-ва.Тези сигнали нетрябва да ви претисняват.
Много трябва да внимавате какъв радар детектор ще си купите! Ако е стар модел ще имате проблем. Например: Полицейския радар е включен и оператора на радара ви изчаква и визуално определя по кой автомобил и кога да натисне ръчно бутона и да "изтреля" единичен импулс.Тогава вие ще го засечете, но и той вече ще ви засякал и така си губи смисъла да имате радар-детектор от по-старите модели.
Трябва да използвате от новите модили на Cobra, Whistler и Bel

Поради големият брой нарушения поканата да се явите в КАТ може да бъде до 6 месеца от извършване на нарушението.
Последна промяна от kiril_bulgaria на 23 фев 2014 10:40, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Re: Как се справям със засадите по пътя?

Мнение от kiril_bulgaria » 31 юли 2009 11:53

Другата джаджа, която съм си купил е GPS ....
Това е много полезна вещ, която ти показва маршрута по който да се движиш. Тази умна играчка, след като въведеш адреса ще те заведе до вратата на къщата, която търсиш в чужд град, както в България, така и в Европа.
Много ме кефи, когато изтърва отбивката как ми се кара, само където не ми казва „тъпак такъв, къде блееш”?
И като тарикати българи, има направен саит, където всички камери и любими места за полицейски засади се отбелязват. И аз съм дал принос там. Тази информация е направена в едно файлче, което периодично се обновява от група добри момчета. Това файлче се слага в GPS и умната машинка те предупреждава за вероятна среща с дебнищите в храстите полицаи.

http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939" onclick="window.open(this.href);return false;

а винаги най-новата версия за ГАРМИН е тук:
http://paralax.org/garmin/" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна от kiril_bulgaria на 11 апр 2011 18:16, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 31 юли 2009 11:56

Третият метод, от който съм доволен, това е присвяткането на светлини от колеги. Той е най-сигурният, но с тези масови катастрофи с невинни жертви от висока скорост хората си казват: „Абе, какво ще му помагам на този бабаит, той може да се блъсне в мен или невинни хора. По-добре да го спат КАТ” И са прави. Не бива да се поощрява високата скорост, в никъкъв случай.
Но да караш с 90 на главен път, означава да създадеш предпоставки за верижни катастрофа. Правиш голяма колона зад себе си, много тарикати в най-неудачният момент почват да изпреварват. Скороста по такива пътища, с която се движа е около 100-110, с което веднага съм в нарушение.
Като заключение ще кажа, че всички, които познавам, със скъпите коли, имат тези две играчки и затова са по-спокойни и не се притесняват от КАТ. Те са предупредени за евентуална среща с органите на реда.

A.Stoyanov
Регистриран: 16 април 2008

Мнение от A.Stoyanov » 02 авг 2009 12:36

То всичко е много,хубаво ама според мене на повечето коли във форум-а не им трябват такива неща,а им трябва профилактика на предница,смяна на гуми това онова,по добре е от колкото 300лв за радар,ти направи ебахти рекламата междудругото ;)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 авг 2009 14:07

Сега имате Лада Класика, утре - 110, Калина или Приора. И трите изброени модела не остъпват на западните нови коли по скорост. Имал съм 110, карал съм Приора. Пък и на повечето момчета родителите им имат други коли.

Реклама не правя, това не е нещо, което аз продавам. Писах само какво аз съм си купил. Но щом се мисли за такава, ще се върна в постовете и ще изтрия моделите на радар-детектора и навигатора. И пак казвам, не мисля, че съм нарушил правилата на Форума. По същата логика не трябва да се споменава нито едно име на компания-производител.

Отностно техническата изправност на автомобила - въобще не го коментирам този въпрос. Всичките ми автомобили са били технически изправни, без забележки. Возя хора и с технически неизправен автомобил застрашавам и другите участници в движението. По чистота на купето-вътре са кочина. За миене - когато дъжд завали или ходя на сватба.

Но темата беше как АЗ се предпазвам от нежелани срещи с КАТ.

Потребителски аватар
Mr.Lemon
Регистриран: 15 март 2009
Контакти:

Мнение от Mr.Lemon » 02 авг 2009 14:33

Колега тва е много полезно инфо . Особенно за човек който си позволява волности на пътя . Остави ги кво говорят , тук хората почват да стават много как да го кажа НАХАКАНИ ( незнам да ли е подходяща дума ) Аз съм си поръчал от САЩ GPS от един приятел и пак има такива функци за местоположения на куките . И пак казвам МНОГО ПОЛЕЗНО ИНФО . ПОЗДРАВИ (victory) :cheers:

Потребителски аватар
deonisi
Регистриран: 12 декември 2008

Мнение от deonisi » 02 авг 2009 14:36

Инфото е мн полезно !!! балодаря kiril_bulgaria. М/у другото тези инвестиции пестят страшно много пари и подкрепям Кирил за постване на такава информация във форума! След една глупава глоба за някви си 61 км/ч реших че си купувам антирадар и оттогава сум спестил поне 500лв от актове , а и по важното - НЕРВИ с малоумниците милиционерчаата !!! След момента на покупка зарибявам всеки познат и приятел за такава инвестиция и не заради дивиденти, а за да помогна на хората да не попадат в доящите ръце на фараоните. ... и хората са доволни, от което съм доволен и аз. А след като ги спестиш от глоби, тея пари можеш да си ги вложиш в Ладата.

Въпрос към Кирил: Моя антидояр е от простичките - руски, евтин е и хваща безупречно от мн далеко. Но напоследък куките мн се изхитриха и дебнат в ръчен режим , което значи че го вкл за мн кратък момент в който нямам време да реагирам. Как работят тези скъпите в тази ситуация? Дали засичат вобще , струва ли си инвестицията единствено заради тази подробност?

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 авг 2009 15:02

Значи инвестицията си струва и не си струва парите.
Когато радара в включен, и твоят радар-детектор има една от тези функции - Spectre1,Instant-on,Pulse - той Ви предупреждава много преди да сте достигнали полицейския радар.Тези функции могат да засекат пасивният режим на Трафик Радар 4 (ТР4)
Но полицайте се изхитриха - глегат в далечината някой автомобил, които визуално кара бързо, чакат го да наближи и тогава включват радара и го стрелкат с импулс. Твоят детектор ще ти покаже само, че си засякан. Нямаш време да реагираш.

Ако Вашият радар-детектор не покаже нищо, нереагира, и въпреки това Ви спрат заради привешена скорост,значи полицейския радар или е изключен или е засякал някаква скорост на радара и така си стой. Някой преди Вас е бил в нарушение. Веднага сравнете релното време - датата, час и минути с тези изписани на дисплея на ТР-4.
Това може да е някоя друга кола, а от вас да искат отново пари на ръка!!!
Радар детекторите са разрешени в БГ, както и в Европа.
Препорачвам Ви да спазвате ограниченията на скороста, особено в населени места.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 авг 2009 15:10

@Интересувам се също от Антифото шпрейовете дали може да се намерят в БГ. Има ли лек срещу снимачките в София?
**Това са шпрейовете, които, като се напръска номера, след снимка на колата номерата не се виждат или поне не целите. Много е ефективен против снимачките.
Лек: PhotoStoper
*Photosoper? Малко повечко информация може ли?
** http://www.backstreetinline.com/phantomplate/" onclick="window.open(this.href);return false;
*20 долара пише че струва флакона, ако не бъркам.
*Може ли да се намери в България такова нещо?
И някой знае ли каква му е трайноста на това нещо, след като напръскам номера колко време издържа?
** Трайноста на филма на Photo Fog спрея (образува се много тънк безцветен слой върху контролната табела след напръскване) зависи от външните условия и времето(дъжд,кал и т.н).Обикновенно този спрей се използва пролетно-лятно време когато пътищата са сухи.

Ще допълня, че знам къде се продава в София, не мога да Ви напиша тази информация.

Ще допълня още, че ако радар детектора ти има честотата Ku-13.450Ghz, то тя те предупреждава за фотокамери по пътя. Не е необходимо тези спрейчета, освен ако не искаш да се правиш на джигит. Пък ако полицайте те набарат с напръскан номер, малка ми е фантазията какво може да ти се случи-като нищо ще завъртят работата, че подготвяш покушение или банков обир. Има да пишеш една кофа мастило.

Нека използваме легалните начени да се защитим от изненади. А те са напълно, ама напълно достатъчни. Който е предупреден, той е и спасен!
Парите, които се спестяват с използването на тези играчки оправдават средствата, вложени в тях, многократно. Аз дори съм със "златен талон"

Аз не поощрявам високата скорост. Тя убива, нямаш време за реагиране. Но пък на хубав път не може да караш с 90км/ч., където имаш добра видимост. А с всеки километър отгоре си в нарушение. Моята скорост е 100-110.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 авг 2009 15:30

•Техническите данни на трафикрадара ТР4:
http://www.tinel.com/police.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори