Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Полицейски камери, радари, новини от КАТ

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: Как се справям със засадите по пътя?

Мнение от kiril_bulgaria » 08 апр 2012 22:25

Камери ловят коли без застраховка
http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=67271" onclick="window.open(this.href);return false;

КАТ лови 30 на час без „Гражданска”
http://www.#ignorepeevski/article?id=329468" onclick="window.open(this.href);return false;

Първите камери са поставени в Благоевград, Кюстендил, Пазарджик, Бургас, Стара Загора, Пловдив и София, защото в тези области шофьорите най-често карат без "Гражданска отговорност".

ВЪПРОС: Къде в Бургас?

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 10 апр 2012 01:23

Това което се коментира в статиите поне става ясно ,че камерите трябва да са на входовете и изходите на градовете !

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 10 апр 2012 09:08

kiril_bulgaria написа:ВЪПРОС: Къде в Бургас?
4-5 километра преди да влезеш в Бургас от софийския път, има бензиностанция на Ромпетрол...точно преди нея по-миналата седмица гледах двама курдисваха на дирека една такава кутия...има вече писано по въпроса:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... GA&cad=rja" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 10 апр 2012 14:50

Тази камера я пробвах, работи ;)

Навсякъде в пресата пишеше, че е сложена на магазина Джумбо. И аз спокоен си карах със 110км/ч.
Интересното при нея е, че лъча "К", който излъва, е много тесен, може да се каже 5-10 метра. Няма начин предварително да се хване от радар-детекторите, изгорял си..

Направих проба, със скорост около 30км/ч, и видях, че пространството, където се задейства радар-детектора е 5 до 10м, с МНОГО плътен лъч, детектора направо подскача, преди и след това има ПЛЪТНО мълчание на детектора. Не е като на Атия, още преди знака 60км/ч да почне да пищи.

Като цяло, камерата е с друг дизаин. Горният отвор е закрит със стъкло, а на долният отвор има нещо като лупа, с червен преливащ отенък.Като мощна лупа на бинокъл, който е виждал.

Въпроса ми е:
Това камера:
> за скорост ли е
> или камера за винетки и стикери ГО?
> Или и двете?
> И как снима? Коя лента на движение хваща или и двете?

То ако е за скорост, след месец ще пиша, като ми дойде снимката. Само се притеснявам как съм излязал на снимката - усмихнат или напълно стресиран от звука на радар-детектора.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 11 апр 2012 14:27

А ето снимка на камерата:

2012-03-31%2016_54_56.jpg

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 11 апр 2012 17:05

Да не ходи до Бургас да я снимаш :P :lol: ;)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 11 апр 2012 18:25

(hiro)
Бях 9 дни в България. Бургас го имах като махала на Царево. Общо към 2.500км съм изминал.

От offroad-bulgaria взех снимката. Ама си е истина, не съм спал цяла вечер, затова пиша, че правих проби на камерата, докато открия истината.

Колегите от ОффРоад форума са доста напред с материала. Отдавна не бях посещавал техният форум и не съм ъпдейтвал Гармина. Но след случката, която описах, видях, че вече има нова версия на камерите и полицейските засади. Ако бях навреме ъпдейтвал GPSа, нямаше да имам тези преживявания.

Новата 068 версия качена на http://paralax.org/garmin/" onclick="window.open(this.href);return false;

А тук е дискусията им, Спийд камери България (в разработка), цели 137 стр, до сега. Браво за положеният труд!
http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... 3&page=137" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 16 апр 2012 12:04

Въпрос:
Може ли патрулка да снима автомобил за превишена скорост в движение, отзад и ако се разминават?

Отговор, на колегата tel166, от ПЕЖО форум:

Системата на патрулката се състои от радар , камера, компютър и GPS система за позициониране.

При измерване на скоростта в спряло състояние на патрулния автомобила, на снимката излизат координатите на измервания автомобил, ограничението заложено при измерването и измерената скорост. Има и една графа ПАТРУЛ където стойността при паркирана патрулка е "0".

Когато се снима в движение тази стойност се променя в зависимост от скоростта на патрулната кола и не трябва да превишава ограничението за участъка. Тази стойност се определя от GPS-а в системата , а не от километража на колата.

Може да се засича както приближаващ насрещно автомобил така и изпреварващ патрула.

Най-отдолу на снимката се изписва наказуемата скорост, която е с приспаднат толеранс 3 км/ч за измерване до 100 км и 3% за над 100 км/ч.

При ограничение 50 и установена скорост 75, наказуемата скорост ще е 72 км/ч или превишение 22.

Поздрави
:cheers:

Искам само да допълня, че на колегата tel166 вярвам на всяка информация, сложена във Форума. Това е един прекрасен колега и отличен професионалист!

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 20 апр 2012 19:57

Камера засякла на магистрала ”Тракия” мерцедес с 251 км в час
http://dnes.dir.bg/news/skorost-rekord- ... 88001?nt=9" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз ще допълня, че то си е НАГЛОСТ да минеш покрай СТАЦИОНАРНА камера, която знаеш къде е, с такава скорост. Те показват пренебрежение към обикновените хора и закона. Какво за тях са 900лв? Бълха ги ухапала!

251 км/час, "Мерцедес-E63 AMG", на автомагистрала “Тракия

249 км/час, „Мерцедес”, в Пазарджишко.

210 км/час, "БМВ-530D", магистралата край Пловдив.

125км/час, в града, Пловдив

162 км/час „Опел“ пътя Пловдив – Асеновград

234 км/час „Порше Панамера” , на магистралата

Мотоциклетист, при разрешени 90 км/ч мъжът е засечен със 199, а преди това същият е бил заснет със 186 км/ч.

Потребителски аватар
Samara007
Регистриран: 24 октомври 2010

Мнение от Samara007 » 21 апр 2012 10:46

Eми, ако се съди по-цените на колите, явно за собствениците това са джобни пари и особено както за снимки, се промени коренно взимането на точки от талона, та ето го резултата.

Отговори