Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Полицейски камери, радари, новини от КАТ

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
malkoto-ribe
Регистриран: 12 юли 2010

Re: Как се справям със засадите по пътя?

Мнение от malkoto-ribe » 21 апр 2012 14:24

А камери дето да "ловят" винетки има ли? че няма нито една лична кола на полицай с винетка или ако има то те са единици.
Разходете се около полицейските управления и вижте колко автомобила има със стикер "лъв на фона на трибагреника" и дали има и стикер за винетка.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 03 май 2012 15:39

Подменят старите радари в патрулките, ще качват снимките в интернет
http://dnes.dir.bg/news/radar-11070290?nt=13" onclick="window.open(this.href);return false;

Старите радари на КАТ ще бъдат извадени от употреба. Всички мобилни устройства ще бъдат подменени до септември с модерни радари с камери.

До момента около 140 радара вече са извадени от патрулите на КАТ, съобщи началникът на „Пътна полиция” комисар Антон Антонов, цитиран от Дарик.

Началникът на „Пътна полиция” съобщи още, че експериментални камери на магистрала „Люлин” са засекли около 100 нарушители с превишена скорост само за три часа.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 07 май 2012 23:13

Реална информация до 06.май: От сигурен източник:

В момента има 24 стационарни РАБОТЕЩИ камери и 76 скрити РАБОТЕЩИ камери в обозначени полицейските коли. Те ще бъдат увеличени с още 40 до краят на месеца.(мобилните)

Скоро се очаква и всички патрулни ОБОЗНАЧЕНИ с необходимите полицейски атрибути коли на КАТ да са оборудвани с камери. Снимат, след което веднага спират и съставят акт със снимков материал за доказателство. Защото при връчване на акта със снимката, минава мноооого време и няма събираемост.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 12 юни 2012 11:36

Нови автоматизирани системи ще ни следят дали спазваме правилата по пътищата
http://news.blagoevgrad24.bg/358516.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Да допълня темата. Както беше съобщено в пресата, е подготвен автомобил с новите системи за контрол, който да контролира пътя Созопол - Царево. Това е вече факт! В неделя автомобила е бил на позиция, сина е имал късмет, че е карал зад камион, натоварен с дърва. Автомобила е Опел Астра, стои на отбивката за водните лилии на р. Ропотамо. Там ограничението е 60км. Реално скороста, с която се минава там е около 90. Колко ли народ ще изгори преди да са отишли на плажа през лятото? Вие сте предупредени, дано да внимавате.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 12 юни 2012 12:40

Ми карайте си по правилата, спазвайте ограниченията и засадите и камерите няма да са никакъв проблем.Никой няма да се заяде за краткотрайно превишаване на скоростта с малко, поради разсейване.Вече трета година се старая да го правя и нямам актове и фишове.
В крайна сметка, това са правилата с които сте се съгласили, като сте взели книжката, изпит сте минали за тях-като не ги спазвате, трябва да ви глобяват.Като продължавате да не ги спазвате, да ви взимат книжките.А за върховна наглост дори и коли да конфискуват и в затвора да се влиза.
Просто няма начин милиони да карат безпроблемно по пътищата, ако няма правила и те не се спазват.Това не е някакво забавление или компютърна игра, целта е да се придвижиш отнякъде до някъде и през това време всички да са невредими.

Призовавам администраторите да заключат сега и изтрият темата след две седмици.Не е редно да има тук информация, която цели да прецака контрола на правилата за движение по пътищата.

Потребителски аватар
Марто
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 12 юни 2012 14:23

... не е редно и да произвеждат и продават коли, които вдигат над ограничението - ама го правят. Лицемерие опаковано в държавната политика на капитала :)
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Потребителски аватар
2101
Регистриран: 13 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от 2101 » 12 юни 2012 14:29

Не е редно и Вальо Михов да мине на червен светофар , да го спрат и да му козируват и след това да му пожелаят лек ден ама го правят нали ? На такива простотии се натъквам всеки ден че побеснявам :evil: Тия правила не важат за всички това не е редно !

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 12 юни 2012 15:10

Колега Frysco, ако прегледаш темата от първа страница, че видиш, че за 30+ години зад волана, и много хиляди километри, нямам акт или фиш. Дори фиш, ако ти прави впечатление.

Тук бях писал някой неща, но ги изтрих, не е необходимо да се дразним. Аз съм си направил мойте изводи.

В темата има информация, която не е тайна, а е публикувана в пресата за осведомяване на шофьорите. Повечето от постовете са copy-paste и са сведени за информация.

Ние сме автомобилен форум, а не форум за девици, и това е актуална информация за нас.

Никъде в темата няма призив да не се спазват ограниченията, а как може с позволени от закона средства да се избавим от неприятна среща с контролните органи.

На колегите препоръчвам да прочетат цялата тема и ако има и други възмутени шофьори, моля да се заключи. Но не и тихомълком да се изтрие, както предлага Frysco.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 12 юни 2012 21:00

Колега Кирил, аз не съм предлагал тихомълком да се изтрие, а точно обратното, да се заключи, да постои и когато всички се запознаят с причината, тогава да се изтрие.

Знам че изглеждам като скапан, нагъл моралист в очите на всички.Но и аз имам много километри зад волана и знам, че скороста убива.Дори 10 км/ч отгоре, могат да бъдат фатални, при едно ПТП.Това от което всеки в тая страна има нужда, не е информация къде са камерите и къде седят патрулките... а самодисциплина, много самодисциплина.Кроткото каране може да е приятно колкото и дивото.Не вярвате-опитайте.
Аз не съм застрахован от грешки и в никакъв случай не искам да предизвиквам съдбата да проверя, дали като съм толкова отворен и толкова праведен, не мога и аз да се утрепя с колата.Всеки може и точно в това е проблема-става твърде лесно и твърде непредвидимо.Един ден ставаш, пиеш си кафето, виждаш си близките и потегляш някъде с колата, а след два часа си купчина студено трупно месо.Искате ли вашите близки, родители, приятели, децата ви, да ви видят с бял цвят на лицето и завинаги затворени очи.Искате ли да знаете колко мъка може да им причините?Колко сълзи могат да бъдат изплакани, колко коси побелели... искате ли в квартала, последното което съседи и познати ще видят за вас да е некролога?
Всеки шофьор в тая страна трябва да го направи, макар че това е обречен призив, но един, пет, десет да се замислят-ще има ефект.

Затова, просто човек трябва да "прещрака" и да подкара колата бавно, като немски дядо тръгнал за риба.Пише 60-ми карай с 60, кво толкова, ей къде е спирачката, на няколко санта от газта... няма накладките да свършат толкова бързо или да закъснеете толкова много.Като че ли е въпрос на чест-"Бъди българин, еби им мамата на ограниченията, еби им мамата на полицаите... аз ако се утрепя, ще си е за мене, НО НИКОЙ НЯМА ДА МИ КАЗВА КАК ДА СИ КАРАМ КОЛАТА".Ето така това става и мой проблем, щото когато някой си кара както си иска, пречи на мене.

Не съм, прав, нека темата да седи-ще си попържам и попсувам в нея отвреме на време, тея дето никой няма да им казва как да си карат колите.

Поздрави-вашата баба Фриско, пенсиониран дървен философ, с.о.г.п.

Потребителски аватар
v_gelinski
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 12 юни 2012 21:16

Frysco, прав си за бързото каране, но не можеш да отречеш че някои места са откровенна хранилка за КАТ-аджиите. Не обичам да превишавам скоростта, не предприемам рискови изпреварвания, но няма да се хващам за палците само защото някъде има знак 40, а като минеш със 70 колата дори не усеща завоя. А такива ситуации не са рядкост. И най-големият проблем е че на места ограниечнието е 60, защото ако минеш със 70 вече е опасно, а на други ограничението е 60 само за да може някой да прибира кинти.

Отговори