Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Мнение от 0gn » 02 ное 2017 17:12

Според мен трябва да прилича на автомобил, без значение какъв . Изглежда по-весело. А и с предно ще катери повече. Просто едни рошави гуми, а отзаде като пикапче (victory)

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

ВАЗ 21083 - LADA-2107

Мнение от LADA-2107 » 04 ное 2017 00:07

Денис, огн (който е много по-напред от мен в металообработването) предложи да го направим на шаси или изцяло тръбна конструкция с двигател отзад и така нататък, но аз не исках да се впускам в такова приключение и такива разходи на средства, време и труд. Целта ми не е да гоня състезателни успехи, а просто да се разхождам сред природата. Идеята ми бе просто да подсиля това което остана от колата за да не се сгъне през средата докато карам. Но огн дойде и каза: "Брат, то не става така...." и се започна мерене, смятане, чертане, заварки... Ако трябва да местя двигателя отзад, по-скоро само бих го завъртял на 90 градуса и бих монтирал скоростна кутия и раздатка от Нива. Нататък е ясно - 4х4.

Огн, аз съм твърдо против да прилича на каквато и да било кола. Искам да си личи, че съм се постарал, че съм вложил труд и материали, а не хората да си казват: "Отрязал една Лада и заварил малко профили...". Искам да изглежда злобно, а не "весело". Ще повдигна окачването. Искам да има всички светлини като на лек автомобил - къси, дълги, габарити, мигачи, стопове, даже и за заден ход. Вече съм намерил стопове от Жигули и едни правоъгълни фарове от "американско" Е 21. Надявам се преди големите студове да завършим основната работа по подсилването. Другото е моя работа.

Брат, ти си се вманиачиш на тема пикапи. Отпусни се малко.

Отговори