Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Лада Гранта - Nicko

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от BaiLamarin » 11 дек 2016 14:35

Честито колега! Не слушай глупости- тая кола с хубави масла и нормална експлоатация ще зарови доста немски набори.. :) Въпреки, че днес не препоръчват да се разработват новите коли, заради куп мерки по моторите сработването да е по-бързо и безболезнено, все пак избягвай карането в обороти и тормоза и на студено, ако искаш да си я караш. :) А относно уморените коне- айде да не говорим.. Че повечето са с произход Алемания днес.. :) още веднъж- Честито и безаварийно!
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Nicko
Регистриран: 13 ноември 2016
Автомобил: Лада Гранта

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 12 дек 2016 18:29

Благодаря колега за добрия отзив !!! В момента и аз спазвам това неписано правило за сработването, и повече от 2000-2500 оборота мотора не е развивала-старая се максимално да не го товаря. От НАР си я искат на 2500 км. за първо обслужване което ще стане като си ги достигне и респективно след това вече ще почнем и понатоварването. До сега имаме един повече от приличен автомобил който е малък празник в семейството. Благодаря още веднъж на колегите и обещавам да пиша за всичко което се случва по колата.

Nicko

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 18 дек 2016 23:34

И така. Бях обещал по-нагоре че ще пиша за всичко което се случва по колата. Лично аз съм имал ето такъв волан на предните си две коли, много съм си го харесвал респективно и Ладата е вече с такъв. В процес на обмисляне съм за допълнителни тапицерии на седалките, с цел максимално запазване на оригиналните дамаски.
Прикачени файлове
IMG_0908.JPG

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от viksanlg » 19 дек 2016 22:01

Честито колега за хубавата машинка.Гледам отвътре и климатик си имаш ;)!За тапицерията на седалките няма да сбъркаш.Аз се убедих с времето ,че много помага.Гледам ,че имаш някакви температури отбелязаниза врътката на парното и ми е любопитно да не е електронно като ладите 2110 или просто е написано за улеснение с някакава условност?

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от LADA-2107 » 20 дек 2016 08:36

Допада ми идеята за тапицирането на волана и допълнителните калъфи на седалките. Може да помислиш също и за скоростния лост и ръчната. Виждал съм такива изпълнения. Харесва ми, че искаш да си запазиш колата от захабяване!

Nicko

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 20 дек 2016 09:26

Температурите по врътката за парното са си просто написани ей така,както каза колегата само за условност. Когато избирах колата ми дадоха една брошура на която пишеше че оригиналните тапицерии са сваляеми, да така е което е един плюс. За съжаление се сетих да ги снимам чак когато сложих допълнителната :idea: :idea: :idea: . Добре е замислено , така че нежелащите да си поставят друга да имат възможност евентуално да я свалят и почистят.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Денис И. » 20 дек 2016 12:16

Не съм съгласен, че температурата е условна. На 2110 термостата е електронен и добре държи зададената температура, не виждам логика да отиват една стъпка надолу и да слагат механичен термостат дето само пуска повече или по-малко топло. Това е моята логика.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Nicko

Лада Гранта - Nicko

Мнение от Nicko » 20 дек 2016 18:23

Абсолютно не успорвам, както по -нагоре казах, вие сте по-големи специалисти по марката от мен. На времето мечтата ми , за съжаление несбъдната бе да имам 2107 с 5 степенна кутия, е сега имам нея. :D Може и така да е за парното но просто мои впечатления. А сега мисля че добре се получи .... Добавям и първата и автомивка- в домашни условия по традиция, понеже тези бои не заслужават автомивка-третират ги като трактори там лично аз крайно не одобрявам това. За да и се радваме дълго. :D ..И едно кръгче из квартала за удоволствие
Прикачени файлове
IMG_0911.JPG
IMG_0912.JPG
IMG_0914.JPG
IMG_0915.JPG

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от viksanlg » 20 дек 2016 21:09

Всъщност моята калинка няма електронно управление на парното и тази врътка е копие на моята,но има малка разлика ,че има нарисувани градуси и за това се запитах дали не са върнали електроннот управление на парното от 2110,но с врътката на Калина!

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Лада Гранта - Nicko

Мнение от LADA-2107 » 21 дек 2016 08:32

Уоооу... Осветлението на уредите е уникално! Запален съм на тема табла и уреди от много години и рядко нещо ме впечатлява.

Отговори