Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2101 1.3 Турбо - stanio.turbinata

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 07 юни 2017 23:41

0,15мм на всмук и 0,20мм на изпуск. задават като предписани хлабини на повечето копири (големи валове).
В конкретния случай при теб за стандартен вал си ги правиш като по книга - 0,15 всичките 8 броя :)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
stanio.turbinata
Регистриран: 29 януари 2009

Мнение от stanio.turbinata » 08 юни 2017 12:50

Ами в интерес на истината ги оставих 0,15 всмукателни и нещо между 0,15 и 0,20 изпускателни. :) Иии естествено предобрих работата като спуках капака на клапаните заради скапаната гарнитура :evil: Добре,че се спука външния ръб и не засегна вътрешният уплътняващ иии малко творчество мисля се получи пък ще видим тоя масларник (stupid)

Изображение Изображение

Иии понеже бензинова помпа засега нямя да ми тря освободих 0,05 к.с от мотора (hiro)

Изображение

Иии на въпроса дали става електронно делко от Голф,да става само уплътнявяща втулка му трябва(ще я снимам ако има интерес) , привода се преправя ама не стигнах до него иии се пилва малко от главата,капачката и периферията на делкото че опират...

Изображение Изображение

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 10 юни 2017 15:44

Днес си взех ремъка най-накрая! :shock:

Изображение

А тези с тези рингове трудно ги.намерих също!

Изображение

Инак делкото ето какво му се прави освен пилването дето споменах.

Уплътняваща втулка за отвора на блока...

Изображение

Мерите си дължината необходима за новото делко и го оформяте.Правите си и една втулчица(аз от скоба за стягане я направих) ще видите на следващата снимка защо

Изображение

Без втулчицата инак може да се получи това..(макар че оста на делкото седи много стегната в зъбното колело)

Изображение

И ето с втулката вече всичко е ОК :)

Изображение Изображение

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 19 юни 2017 00:21

Малко.напреднах тия.дни....

Трябваше да правя резба в колектора за шпилки,защото турбото не позволява болтове...Едвам.нарязах резба а тези шпилки незнам от какво бяха ама.едвам.въртях плашката в тях (shocked) Но.в края на краищата стана отлично.

Изображение Изображение

Ревизирах задните спирачни апарати понеже явно не бяха работили от доста време :mrgreen:

Изображение

Сглобих съединителя,обаче се оказа,че много се натиска диафрагмата понеже явно феродовия диск(тряше го снимам) от делта 1,6 турбо е по-дебел иии трябваше да подложа шайби...

Изображение

Ии ето прилично разстояние вече между центъра на диафрагмата и феродовият диск...

Изображение

За всеки случай подпрях изпускатрлният и всмукателният колектор ...

Изображение Изображение

Ии след доста сглобяване почти готов да си влиза там.дето трябва да е :mrgreen:

Изображение Изображение

Още колко работа имааа... :|

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 20 юни 2017 21:59

Мотора вече е в кошааа...

Изображение

Иии всичко е отлично позиционирано.Е поне от дясно де :ugeek: ...

Изображение Изображение

Иии естествено започнаха "филмите" :( ...Заради.фиатовата кутия.стартера нали е от другата страна иии блока пречеше на стартера...Еее поизрязах го и се получи...

Изображение

Ии стартера стана,но следваия проблем.Той почти запушва отвора за датчика за маслото от който мислех да захранвам турбото а и си имам датчици за високо и ниско налягане които сега няма.как да сложа...Измислил съм нещо с кух болт ама утрр ще видя дали ще стане :roll: ...Сега ме.притеснява нещо друго....Дали Ладовия мотор запазва разстоянието от равнината за захват на кутията до равнината за захват на кардана за диференциала?Ако има малко разлика шлитцовото съединение ще я компенсира ама за повече....усещам голям филм и там :cry:

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 22 юни 2017 21:47

Днес мислих за захранването на турбината с масло,датчика за ниското налягане и този за високото.Понеже както споменах по-горе стартера "затваря" отвора в който попринцип се навиват тия датчици трябваше да измисля нещо...Ии стигнах до идеята понеже тоя мотор го предлага да направя това...

Изображение

Датчика за ниското го пререзбовах от 14мм оригинално на 10мм за да.може да се навие хубаво във алуминия който пък е тесен за 14мм резба

Изображение

Ии ето мисля.добре се получи. :)

Изображение

Обаче за "топуза"(датчика.за.високото) място на "тоя клон" няма иии трябваше да.скалъпя друго.Иии измислих и направих "нещо" :mrgreen:

Изображение Изображение

Иии продължаваме напредддд....

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 26 юни 2017 17:02

Малко нямаше какво да правя вчера,защото съм отворил кутията за ревизия иии чакам един семеринг и лагер на първичния ва,че маалко луфт мисля че има :roll: Тааа реших малко да барна външния вид :mrgreen:

Изображение Изображение Изображение

Иии малко попрекроих спойлера :mrgreen:

Преди....

Изображение

След....

Изображение Изображение

turbinee
Регистриран: 18 юли 2016
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от turbinee » 27 юни 2017 13:54

супер става, продължавай. много ми е любопитно дали ще тръгне, стискам палци, изглежда знаеш какво правиш.

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 27 юни 2017 19:48

Благодаря колега! :cheers: Така е,знам какво правя,НО благодаря и на колегите които пишат в темата,защото от тях научих някои интересни неща (victory)

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Мнение от stanio.turbinata » 30 юни 2017 00:37

Продължих с други нещица....

Добре ми се получи май като за с чаркала от гаража малко телоподаващо и флекс :mrgreen:

Изображение Изображение Изображение

Още малко има да дооправя и да я боядисам :)

Отговори