Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Lada Vesta - xm_net

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
bbb12
Регистриран: 08 юни 2017

Lada Vesta - xm_net

Мнение от bbb12 » 26 юни 2017 00:11

Данъчното облагане на превозните средства наистина трябва да се промени. Не може колкото по-стара барака да караш, толкова по-малко да плащаш. В много европейски държави дори отдавна на можеш да ходиш навсякъде със стар автомобил. Това за 100-те коня само по себе си наистина е пълна отживелица. Аз също мисля, че ако има изобщо такава граница, тя трябва да е 150.
Иначе, Дачията, като цяло не е лош автомобил и поне според моите наблюдения - безпроблемен. Сега погледнах цените на Гранта и Сандеро. Разликата е около 2 400 лева в полза на Гранта, при да речем съпоставимо оборудване, което не е малко. Минусът на Лада е, че е само с 3 години гаранция, докато Дачия е с 5. Веста е друга работа. Доста по-високо ниво на оборудване и доста по-красива от Дачия. Ако и сглобката се окаже добра, според мен ще издуха румънците

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 30 юни 2017 22:22

Така, да споделя за първия сериозен тест на Vesta-та от днес! Пътувахме за Созопол и не щеш ли на изхода на Бургас - яко задръстване, тапа ама тапа! Сутринта беше станала катастрофа и пътят Бургас-Созопол беше затворен, а организацията на движението общо взето беше странна, но това е друга тема. Обаче в зверското задръстване и при температура отвън 40 градуса (показания на термометъра на автомобила) машината се оказа на ниво - нито за момент температурата не подмина кота 90, климатикът се справи съвсем прилично в жегата, на съединителя също му се наложи да поработи доста, но без никакви проблеми издържа теста и в заключение мога да кажа, че нямам забележки в конкретната ситуация.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от viksanlg » 01 юли 2017 14:33

(victory) Убеден съм ,че ако си я караш нормално и я потдържаш с качествени масла и филтри тази кола няма да я пипнеш поне 150 к километра

Потребителски аватар
bgaf
Регистриран: 05 март 2012
Автомобил: Renault

Lada Vesta - xm_net

Мнение от bgaf » 01 юли 2017 14:46

viksanlg написа:
01 юли 2017 14:33
(victory) Убеден съм ,че ако си я караш нормално и я потдържаш с качествени масла и филтри тази кола няма да я пипнеш поне 150 к километра
Баща ми през далечната 1974 година е получил на сватбата си като подарък едно чисто ново Жигули ВАЗ 2101. Тогава бензинът е бил евтин, а и той е получавал сериозна за времето си заплата, та това Жигули трудно е успявало да изстине. Казвал ми е, че някъде на седмата-осмата година година е започнал тук-таме да пипва по нещо. Започнал е първо със задните спирачки, заради протекло цилиндърче. Дотогава само е сменял маслото и филтрите. Нямам идея какво е качеството сега, ама тайно се надявам да е поне като тогавашното.

Nicko
Регистриран: 13 ноември 2016
Автомобил: Лада Гранта

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Nicko » 01 юли 2017 22:40

Доста почетох из темата и така,отзад напред.Колега,аз също с Грантата на 30.06.при познатите ни температури,с климатик в трафик в Пловидив също не подмина 90 градуса.Извинявам се :D 93 , тук няма място за коментар , просто са си нови автомобили и то на доста добро ниво.Относно поддръжката,в страната ни едва ли се доставят най-качествените масла и горива,както и колега по-горе спомена.За данъка-тук мисля че цари Балкансия манталитет,или''тоя щом има пари за нова кола,има и пари за да плаща данъци'',което изобщо не е така но.... Едва ли тия автомобили замърсяват повече от някой нов внос,че дори и на газ да е той.Иначе за данъка на Грантата лично аз не мога да се оплача ,все пак както и по-горе в темата сме споменали-мечтата на средностатистическия автотърговец е-не минава 100 к.с.Крайно време е - мое мнение е все пак,някой автовносител било на Лада,Дачия,или който и да е друг да направи така както Дачия в Румъния е,тя си е тяхна но Сузуки мисля че бяха в Унгария.Връщаш стара кола ,която ти е първоначална вноска към новата и караш,сега може и да има някакви корекции за цената или вноската-може би,но пък не ги даваш по сервизи тези пари все пак.

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 02 юли 2017 09:49

Nicko написа:
01 юли 2017 22:40
Връщаш стара кола ,която ти е първоначална вноска към новата и караш,сега може и да има някакви корекции за цената или вноската-може би,но пък не ги даваш по сервизи тези пари все пак.
Точно на това се надявам и аз - до няколко години вносителят на Лада, да започне да предлага обратно изкупуване! При подобна цена за нов автомобил и с подобно ниво на оборудване не мисля, че бих карал "нов внос" - такива вече покарах доста, благодаря ;)! Иначе относно качествата на консумативите, поне докато колата е в гаранция едва ли има смисъл да се обсъждат, дали искам или не, длъжен съм да ползвам услугите на официалния сервиз. Миналата седмица вече минах на първо ТО за смяна на заводското масло и маслен филтър, не съм питал какво масло и какъв филтър са сложили, надявам се все пак да е нещо, което поне малко има общо с истината, все пак за дилъра става дума!

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от viksanlg » 02 юли 2017 19:28

Не се доверявай сляпо на никой!Моят доставчик на колата , ни слагаше лайняно масло на всичките си коли и смятай щом на приятелите ми нивите им блокираха маслените компенсатори за какво става
въпрос...Да не говорим за маслените филтри...

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 02 юли 2017 23:19

Добре де, какво мога да направя в случая, дай съвет колега! Досега не съм поддържал нов автомобил и нямам опит в тази част от гаранционното обслужване специално. Оставяш колата на приемчика и единственото, което можеш да направиш е да гледаш през стъклото как работят по автомобила. Не е проблем да попитам какво масло слагат, само че каква ми е гаранцията, че действително ще налеят точно такова? Иначе имам достъп до наистина качествени масла на доставни цени, но да купя масло, което после ще откажат да използват не виждам смисъл. Все пак аз в случая конкретно говоря за сервиза на НАР ООД в София, ако и там правят такива магарии, то какво остава за т. нар. "доверени сервизи"... (shocked)!

Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Стаменов » 03 юли 2017 01:03

Във Варна НАР нямат и никога не са имали собствен офис - примерът е некоректен.
Без да съм апологет на фирмата - маслото, с което обслужват е френски Igol 100% и няма "магарии" в това отношение, а също и всички части са най-оригиналното, което може да съществува - Лада Имидж (бивш ВАЗИнтерСервиз), официалния дилър на запчасти, 100% собственост на АвтоВАЗ. Говоря от личен опит и се подписвам. Могат да го потвърдят и много други хора от форума.
Конкретното масло, без да е в изрично упоменатите от АвтоВАЗ (поне за по-старите модели), при никакви положения не буди тревоги и не може да бъде изнесено под знаменател "некачествено обслужване". Така че смело газ, колега и не се вживявай, караш нова кола от коренно ново поколение за производителя, същевременно концепцията и доводката са на достатъчно добро ниво да се конкурира на равна нога с най-масовите й конкуренти на руския пазар - Киа Рио и Хюндай Акцент (Соларис).
А на НАР сервизната дейност обичайно е последното нещо, в което човек може да се усъмни.

Потребителски аватар
bgaf
Регистриран: 05 март 2012
Автомобил: Renault

Lada Vesta - xm_net

Мнение от bgaf » 03 юли 2017 07:54

Познат си купи един нов автомобил. Съответно в сервиза му наливаха каквото имат там. След сервиза той източваше маслото и си наливаше Мотул. Така и гаранцията си му важеше, и колата работеше с маслото, което той искаше. Маслото от сервиза отиваше в едно селско возило, дето не се спира да ходи по нивите с него.

Отговори