Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Lada Vesta - xm_net

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от viksanlg » 03 юли 2017 08:56

Аз не твърдя,че става въпрос за фирма НАР и примерът си е много коректен.НАР никога не са били единствените, които са се опитвали да се наемат за някакви единствени доставчици на Лада за България!Човек винаги има право да знае какво слагат в неговата собственост и ако нещо не му хареса да го промени!

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 03 юли 2017 21:42

viksanlg написа:
03 юли 2017 08:56
НАР никога не са били единствените, които са се опитвали да се наемат за някакви единствени доставчици на Лада за България!
Колега, не знам кой за какво се е опитвал да се наеме във времето, но за момента НАР са единственият оторизиран представител на АвтоВАЗ за България. Това, че някой друг внася и продава по някакъв начин същите автомобили не го прави автоматично оторизиран дилър с произтичащите от това права и най-вече задължения. Аз нямам причини до момента да съм недоволен от услугите им, даже напротив (тук искам да подчертая, че става дума за офиса им в София) и се надявам и занапред да не се разочаровам!

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от viksanlg » 04 юли 2017 08:52

Добре щом е представител трябва да може да потдържа всички налични масови части.Хайде в този ред на мисли ми купи предни пружини и амортисьори за Лада Калина 1118 по каталог и да видим какво ще ти кажат.Аз знам.Нямат такива и аз си купих от други дилъри , които не се пъчат като официалени такива ,ама си ми намериха частите и ги докараха след месец.Предлагат ми предни пружини от модел 1119(комби) и на въпросът ми ще стане ли за моята кола ако сменя всичко и ми казват ами незнаем...Бах ги в дилърите....Три месеца нямат наличните части и и казват от Хасково ами ние
въобще ги нямаме като номенклатурен номер от завода там ги нямало.....мале мале,ами то по правила трябва да се произвеждат 10 години оригинални части след спиране на производството на определените модели ,а Калина едно я спряха преди по-малко от петилетка.Според мен има друго нещо и незнам дали е вярно,но гласяло че тези които трябва да бъдат официални такива дилъри трябва примерно да поддържат 500 броя предни пружини и еди си колко стотин броя амортисьори....Ами то няма толкова лади в само БГ и ако е вярно ,то истински представители у нас явно няма,а само има продавачи на коли.За мен това е реалността която изживях на собствен гръб 10 години ,а иначе колите са страхотни и много здрави,но всичко до време и всеки собственик на нова Лада трябва да се замисли ами след 5 годинки ще има ли моята кола преден капак ако ми ударят колата или странично огледало...

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 04 юли 2017 11:59

Колега, дали имат или могат да осигурят части аз не се наемам да твърдя или да споря - факт е, че в момента тази фирма е оторизиран дилър на марката за България. Ако си мислиш, че при дилърите на останалите марки всичко е цветя и рози се лъжеш дълбоко, аз лично съм го изпитал с моите предишни автомобили! Изобщо нямам никакво намерение да ги тествам какво, как и дали могат да ми го осигурят - в рамките на гаранцията това не е моя грижа. Виж, за след гаранцията си имам една друга идея, пожелавам си само да съм жив и здрав и ... има още време дотогава;) Не искам да влизам в полемика по темата, защото нито съм достатъчно запознат, нито съм маниак на марката, нито ми пука особено кой какъв е на АвтоВАЗ за България. Аз изхождам от гледна точка на практичността и финансовата част, сядам, смятам, сравнявам и вземам решение. В момента Лада е марката, която ми предлага това от което имам нужда на цена, която ме устройва напълно, ако утре това е друга марка - без да се колебая ще отида там! Никога обаче няма да кажа лошо за Лада, най-малко заради сантимента към марката и миналите времена, а и всеки производител на автомобили задържал се толкова години в този бизнес (макар и не без заслугата на бившия соцлагер) заслужава уважение. Нека не забравяме, какво се случи с Москвич например...! Та, такива ми ти работи, пожелавам безаварийно шофиране на всички фенове на Лада, независимо кой какъв и колко стар или нов автомобил кара, а Веста-та е добра кола, повярвайте ми :cheers:!

han_Asparuh
Регистриран: 23 февруари 2017
Автомобил: Лада Веста

Lada Vesta - xm_net

Мнение от han_Asparuh » 31 юли 2017 22:22

Колега - вече наистина мога да те нарека колега - преди време ти ме подкрепи в моето чудене - сега аз мога да те подкрепя с едно рамо до теб.
По въпроса за стелките - ето какво открих и пасна перфектно на Вестата - https://www.emag.bg/komplekt-avtomobiln ... DV2GN7BBM/ - Комплект автомобилни стелки Ro group, за Citroen Xara Picasso,PVC, Черни, 4 броя за около 30 лв - като ги взех защото са Универсални, но се оказа че няма какво да им режа за да ги напасна - просто паснаха чудесно.

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 01 авг 2017 09:42

Е-хе-е, браво колега :cheers:! Ха така, нека се увеличават новите модели и заедно със старите легенди да поддържат славата на марката (victory)! Сега относно стелките - аз си намерих стелки точно за модела, поръчах си ги от ebay.de. Доста по-скъпи са от тези за които си дал линк, но качеството на изработка и материята са перфектни и не съжалявам за парите. Но все пак има едно "но", което мен лично ме дразни силно и това е липсата на парче, което да покрива мястото, където "почива" левият крак на шофьора. Описал съм този "дразнител" в един от първите си постове относно впечатленията от колата. Засега реших проблема с една подложка, която също поръчах от ebay и мисля, че стана приемливо (на снимката), но за всеки случай бих си взел и един оригинален комплект от дълбоките стелки, които не са много елегантни, но пък за зимата мисля, че ще вършат добра работа, а и имат подложка на съответното място. Имам уверението на хората от НАР, че скоро ще имат в наличност от комплектите специално за Lada Vesta.
Изображение

han_Asparuh
Регистриран: 23 февруари 2017
Автомобил: Лада Веста

Lada Vesta - xm_net

Мнение от han_Asparuh » 04 авг 2017 09:53

Добре изглежда - иначе със стелките които горе пратих това място се покрива но на грубо 2-3 от височината. Очакваме все пак НАР да направи и една такава доставка за аксесоари - поразгледах руските сайтове и за възможности за горни багажници - тоест за велосипеди

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 22 окт 2017 23:36

Само за протокола - пет месеца откакто имам колата и 10000 километра пробег! Дотук не се е проявила нито една от характерните "детски болести" за които четох преди закупуването - скърцащи гумени втулки, дрънчащи пластмасови детайли и др. от този род. Искам да споделя, че определено съм разочарован специално от подгрева на задното стъкло - пълна скръб, ако трябва да съм пределно точен! И това при условие, че става дума за нищо повече от една обилна тежка есенна роса, не говорим изобщо за слани, заскрежавания или пък заледявания при температури от минус 10 градуса и надолу примерно. Странно ми се струва за автомобил предвиден да се използва в условията на Руската зима! За фаровете вече споменах още в началото, но сега след доста километри навъртяни в тъмната част на денонощието мога да кажа, че една четворка по шестобалната система дава реална оценка за качествата на късите и дългите светлини. Замених стелките, които бях купил в началото с оригинални за модела производство на АвтоВАЗ и съм приятно изненадан от качеството и прецизността на изработката!

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 04 фев 2018 19:08

Вече 15000 км. пробег почти девет месеца след закупуването на колата и първо ТО (нулевото не го броя)! Забелязах няколко неща, които досега нямаше как да видя по обясними сезонни причини. Перата на чистачките определено не стават, при температура под нулата се втвърдяват и особено тази на пасажерското място чисти много зле. Не съм ги сменил досега, само защото тази зима си беше никаква общо взето и зор не съм видял в това отношение, но ще се сменят, няма разминаване! "Показа" се прословуто поскърцване при ниски температури на втулките на стабилизиращата щанга, но това лично мен не ме дразни - проявява се само при наистина студено време и минаване през "легнал полицай" с по-висока скорост. Уплътнението на предния капак не уплътнява особено добре - при каране зад друг автомобил в условия на киша или силен дъжд, както често се налага през зимата, доста мръсотия прониква в двигателния отсек и е добре, че всичко там е покрито с пластмасарии. С две думи - бели кахъри :whistle:! Иначе всичко по колата работи без забележки до момента, така че причини за недоволство няма!
Изображение

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от LADA-2107 » 04 фев 2018 20:28

Не знам за другото, обаче много ми харесва, че новите Лади имат волтметър, макар да е дигитален. Ако имаше и уред за налягане на маслото щеше да е още по-добре. Въпреки, че някои хора си мислят: "Какво ме интересува, това е работа на сервизите, не моя!", аз обичам да знам какво се случва в двигателя.

Отговори