Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Lada Vesta - xm_net

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 05 апр 2018 17:41

Така, километрите вече подминаха 18000 и междувременно дойде време за смяна на гумите ;)! Използвах момента при смяната да поогледам внимателно какво се случва отдолу и определено останах доволен от това, което видях. Естествено след последните зимни пътувания направих една хубава автомивка, за да падне солта и другите гадории останали "за спомен" от отминалия сезон. С две думи - предницата е чук! Кормилни накрайници, шарнири, биалетки, реактивна щанга - никакви луфтове и хлабини. Всички гумени маншони и спирачните маркучета са като нови, меки, гъвкави и без следи от напукване. По двигателя погледнато отдолу няма никакви течове от масло или от гориво. Така, както си бях отдолу обаче за пореден път не ми хареса липсата на кора под мотора, едно че защитава картера, което не е маловажно за нашите пътища и друго, че особено за зимния сезон си е сериозно препятствие срещу мръсотията. Обадих се на хората от НАР и говорих с тях, да поръчам една такава "защита для картера" и се оказа, че вече имат предвидена доставка на такива, така че директно запазих една и след Великденските празници ще се чуем, за да видя, дали вече е в наличност. Всъщност не е точно "кора", защото е направена от стомана с дебелина 2 мм., но още по-добре - като дойде и я монтирам ще споделя впечатления, а ако не забравя ще я снимам, за да се види как стои. Засега толкова, продължаваме към кота 20000 км. :whistle:! Хубави празници на всички!

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от sataN » 09 апр 2018 23:05

Понеже не ми се отваря нова тема...
Аз си взех веста с всичките глезотии и ръчна кутия. Подгрева на предното стъкло...няма такъв кеф, най много 5 минути при големите студове -15 леда се втечнява. В комбинация с подгрева автоматично се включва климатика (предполагам за сушене). Данъка за София за 2018 г с 5% отстъпка 286.32лв. Навигацията съм я пробвал 2-3 пъти работи добре, супер бързо се свързва със спътниците, картата е много подробна. Обновленията на навигацията са безплатни от тук. Според мен камерата за задно виждане е голям плюс, видимостта през задното стъкло е силно ограничена. Парктроника е само заден. Мултимедийната система чете може би всичко дори .flac, има опция за гледане на видео и картинки (не съм го пробвал) Круиз контрола работи чудесно, доста икономично (90% от извънградското го карам на круиз контрол). В момета моята кола е на ~9000км разхода варира извънградско 6-7 според стила на шофиране. С темпомат настроен на 95км/ч разхода е около 6.4, най-ниския разход който успях да постигна е 6.0 без круиз. В градски условия (не софийски) варира между 8-9 зависи на колко къси разстояние се кара, на равно с 50км/ч може да се кара на 5та с много галене на газта или круиз :). Бордовия компютър има склонноста да завишава показанията за разход, при 45 реално изразходени литра гориво (от една и съща колонка) отчетеното беше около 48.
Моята е с 16" джанти размера на гумите е 195/55/16 леко нестандартен и цените на гумите са малко високи. Спирачките са брутални, абс-а коригира повече от веднъж в секунда. Друго много полезно нещо, което при другите макри се доплаща Hill hold assist (асистент за потегляне в наклон) задържа колата колата около 2 секунди или до подаването на газ, работи както при изкчване така и при спускане. Отсносно фаровете, след първото каране през ноща разбрах, че заводски не са настроени правилно та претърпяха лека корекция (може да се извърши без никакъв инструмент) и смених заводските крушки с osram nightbreaker unlimited > осезаема разлика.
Не на последно място! Колата я получих без куката която се завива отпред за да се тегли колата, от НАР обещаха, че ще ми пратят такава, когато дойде доставката уж...та така 3ти месец още я чакам.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 10 апр 2018 16:18

Ха, като спомена за подгрев на предното стъкло, та се сетих...! Има една "хитринка", която е зададена фабрично, като "сервизен режим" на чистачките и позволява те да застанат във вертикално положение върху стъклото, което улеснява почистването им от сняг и лед през зимата. При изгасен двигател, лостчето за управление се поставя в крайно долно положение и хоп - чистачките се изправят вертикално и така си остават!

Отговори