Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
Stefcho
Регистриран: 03 януари 2009

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от Stefcho » 28 мар 2018 00:31

От скоро съм собственик на Лада Нива 2121. Понеже предишните собственици са сменили мотора е 1.5, а не 1.6, а километрите са тотално неизвестни. Годината на производство трябва да е '91, в предвид, че първата регистрация е на 01.01.92г. Пак според предните собственици е внесена от Италия преди около 3 години. Като цяло купето е в горе долу добро състояние, но има нужда от някои дребни ремонти.
Изображение
Изображение
Изображение
За това пък, окачването и спирачките са в покъртително състояния и там се налага сериозен ремонт. в първия ден след покупката напазарувах части за спирачките...
Изображение
...и започнах ремонт, който още не съм приключил.
Изображение
Снимките са с доста лошо качество, но за сега само с тях разполагам. :)

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от Денис И. » 28 мар 2018 08:08

Колега, честито за придобивката, обаче си направил най-лошия избор с МеНтели-то дето си взел ... по-лошо може би щеше да е Fenox, но както и да е. Предлагам ти да си купуваш оригинални части - цените са просто смешни, но качеството е много по-добро от повечето аналози, които се предлагат на българския пазар.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Stefcho

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от Stefcho » 28 мар 2018 08:41

Хм. Ами може. На Опела и на Москвича ми карам с цилиндърчета на Метели и за сега нямам проблем. Другото са дискове и накладки за отпред, но още не съм стигнал до там. Цените на които ги взимам са много добри и за това на тях се спрях. Мисля, че няма да имам проблем, но времето ще покаже.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от bgbul » 28 мар 2018 09:22

Няма да имаш проблеми, спокойно! Всички са едно и също качество. Не питайте защо така мисля.
Добре е, че си сменил всичко и въже, цилиндърчета, и накладки. Провери да нямаш смачкани тръбички (дето са до цилиндърчетата) и продължавай смело с потягането. Честито и все в правия път да те води!

Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от Стаменов » 28 мар 2018 15:27

Честито! Изглежда като добиче, ползвано за тежък офроуд, ама това си е Нива, все пак, донякъде е в реда на нещата, дано откъм купе да е здрава.
За регистрацията - все пак вероятно си е 1992, просто в съпровождащите документи не е била ясна датата на първоначална регистрация, вероятно само годината, която може да се разбере и по ВИНа. При такива случаи автоматично се записва 01.01 съответната година, а не че някой някога е регистрирал коли навръх Нова Година. Надали има и особенно значение, защото на АвтоВАЗ моделната година така или иначе започва на 01.09. предходната - демек коли 2018 се произвеждат още от септември 2017 и така е било поне от въвеждането на универсалните ВИН-кодове от 1980 г. насам.

Един съвет - намери си оригиналните джанти, с тях хем си изглежда човешки, хем по-важното - не натоварват окачването. То дори волгови джанти 14 цола идват тежки, камо ли тия Жук/Нисови 16 цолови. Не знам какво им намират, че ги слагат масово - нито са по-"вървежни" като вид, нито са по-евтини или лесни за намиране, нито нищо.
И друго - колегите са прави. Виж в НАР колко струват автовазовските части - със сигурност ще ти излезнат по-изгодно, на колкото и "тарикатска" цена да ги взимаш тия безмитни ментаци. Ладата е единствената кола, на която оригиналните части за конвейера излизат по-евтино от всичко друго. Виж, за Москвича и масовите в България дърти западняшки е друго положението - там без "аналози" няма как да се мине.

Потребителски аватар
Stefcho

ВАЗ 2121 Нива - Stefcho

Мнение от Stefcho » 29 мар 2018 09:22

Благодаря за поздравите.
Значи, напълно съм запознат с наличностите в НАР. С тази фирма работя отдавна, НО не мислете, че всички резервни части там са първо качество. За Алекото си купих влдна помпа от там, която беше с пластмасова перка и отвратителна изработка, ганитурата беше картонена и скъсана отгоре на всичко. Много отдавна дори руските заводи работят в външни доставчици, предимно от Китай, защото крайната цена все пак е решаваща.
Иначе - да, и аз се чудя как за 3 години тия хорича са успели да я разчекрантят така тая машина.

Отговори