Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Бургас - полезна информация

Магазини, сервизи, цени, времето, пътна обстановка, GPS, car audio, гуми, консумативи и всякакви други полезни неща
Потребителски аватар
Tekyero
Регистриран: 26 май 2010

Бургас - полезна информация

Мнение от Tekyero » 22 дек 2010 16:06

Нека всички, които имат някъква информация за евтини ремонти, различни въпроси от бургаската група да пишат тук.Къде в Б-с има регулировки, резервни части, евтини ремонти! Аз например от скоро купувам резервни части от к-с Славейков ,улицата на която е магазин Практикер ( зад втората спирка на автобуса. Там има 3 магазина един до друг и винаги има място да паркираш докато си в магазина. Цените са доста сносни там. А майстора който ми отремонтира стартера е на "Мария Луиза" до автомивката (има надпис "ремонт на динама и стартери" на гаражните врати. Труда бе 20 лв. и си свърши работата ПРОФЕСИОНАЛНО. За центровки и ремонти по карборатора и изпаритела ходя на околовръсното към Меден Пудник срещу сервиз "БОШ". Там човека е много добър в отремонтиране на карборатори и двигатели. Разбира се повечето неща гледам да си ги оправям сам ,но се налага и да се отиде понякога и при човек който разбира професионално.
Предстой ми реглаж на предница защото ще сменям 4те гуми с нови. Ако някой знае къде има машина за бластиране (пясъкоструйка) в Бургас нека пише. Решил съм да си бластирам джантите и да ги пръсна на прахово боядисване. За прахово срещо стадион "Черноморец" на кръстовището ми искат 15лв. на джанта ( основа , боя-бяла , защитно покритие)-три ръце. Мисля че не е скъпо, но трябва да ги обработя преди това с пясък.
Омръзна ми да кърпя гърнета , решил съм в края на зимата да си ги сменя с нови. Ако някой знае къде са най-евтини и е търсил нека сподели тука. Подкалници пластмасови- по магазините са по 50лв. Пловдив и София чувам за цени от по 28 лв. за комплект.
Също така търся да си купя две кори за задните врати. Намерих за 12 лв.бройката-нова, но ми се вижда много, има ли по евтино из Бургас. В интернет има но с доставката излиза същото.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: Бургас - полезна информация

Мнение от kiril_bulgaria » 22 дек 2010 23:56

Браво! Имаше нужда Бургас от една такава тема. Всичката информация за нашият град беше разпръсната по форума.
Нека тази тема да не се счита като реклама на определени магазини или майстори.

Конкретно на Вашият въпрос, колега Tekyero, от форума на Пежо знам, че бластиране на джантите и прахово боядисване има в двора на Родопа, срещу затвора. Но като съвет, защо не се обърнеш към колегата wishsalor от Форума, аз съм доволен от неговата работа.
Виж и тази тема: viewtopic.php?f=12&t=1533&hilit=%D0%BF% ... 0%B2%D0%BE" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
dyankog
Регистриран: 01 октомври 2009

Мнение от dyankog » 23 дек 2010 08:41

Tekyero написа:... Омръзна ми да кърпя гърнета , решил съм в края на зимата да си ги сменя с нови. Ако някой знае къде са най-евтини и е търсил нека сподели тука.
Аз знам един склад, където има много и ефтини части, включая гърнета. Намира се в дъното на газостанцията в бившия ДАП. Трудно се обяснява, но ако ми звъннете ще ви заведа, близо ми е.

Потребителски аватар
gosho_bs
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от gosho_bs » 23 дек 2010 08:46

Като стана дума за предница и регулиране аз съм страшно доволен от сервиз СИТРОЕН(МОТО ЕКСПЕРТ) срещу топлофикация. След удара си закарах колата там регулираха я и вече година и нещо (към 14000 км.) колата си върви в права посока не е мръднала гуми не бара!!!!

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 23 дек 2010 09:34

Колеги, къде в Бургас има хубав стенд за регулировка на фарове? Става дума за Сеат Леон 2008. Ще пътувам за празниците до Австрия, а фаровете са забити в земята. Ако дам копчето в положение 1, то светят направо на педя пред колата.

Отговор от white_shark
Апарат за регулиране на фаровете има до стадион Нефтохимик в Лазур.Има сервиз за газови уредби до него,но продължаваш 20м нагоре и под една кооперация има сервиз за предници и ГТП.Там проверяват и регулират фарове.

Ако някой знае и други чатави места за регулировка на фарове, с квалифициран персонал за тази рбота-да сподели тук. Става дума за Бургас.

И още един въпрос.
Къде в Бургас сте виждали да се продава метална туба за бензин, 20л. Или ако някой от Вас продава читава, с приятен външен вид, че ще я мъкна със себе си през няколко граници. За всеки случай през зимата. Тук, във Форума, щях да направя далаверка с един колега, но той може да ми я прати чак другата година, а тя вече няма да ми трябва.

Потребителски аватар
Marto_G
Drifting Machine
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Marto_G » 23 дек 2010 12:44

Мисля че по МЕТРО Практикер и магазини от този сорт имаше такива туби.
Но не знам дали при излизането в чужбина няма някакви изисквания тубата да покрива някакви параметри...

Може да ме сметнете за параноик,но кой знае чуждите законодателсва какви неща измислят.

ПС. Пласмасова туба - НЕ!!! Имам една на 3-4 годинки като я напълня с вода не пропуска,като я напълня с бензин пропуска...

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 23 дек 2010 13:17

Значи подобен въпрос имаше във Форума на пътешественика и отговора е:
1. При преминаване на границата може да се изнася петрол/дизел до 20л. в метална туба.
2. Съдът за съхранение трябва да е метална туба, отговаряща на германският стандарт (имаше номер). Същият стандарт е приет и като норма и за производството на метални туби в България, СССР, Франция и др. европейски държави. Значи за металните туби от 10 и 20л, които знаем от армията, няма никъкъв проблем.

Друг е въпроса, дали в 21 век е необходимо да носиш 20кг тежест в багажника, да заема място, да товариш колата, като на всеки няколко километра има бензиностанция. Още повече, че цената на бензина е горе-долу еднаква в цяла Европа и България, като качеството там е по-високо. Целта на такава покупка от моя страна е, ако по пътя в чужбина през зимата, се създаде ситуация, където трябва да се престои в колата със запален двигател, с малко дете, да работи парното. А иначе само ще ми пречи в гаража и ще се чудя след това на кой да я подаря.
Вече почти съм се отказал, като решението ще бъде, стрелката на резервоара като наближи половината резервоар, да го пълня отново до горе.

Като информация:
Има един във Монтана, където е изкупил тубите на поделението на търг, като старо желязо и ги продава по 10лв. Говорих с него по телефона, каза че има достатъчно за цялата Българска Армия в този си намален състав, поне така ми каза. Но не дава гаранция дали в тубата има ръжда. О отказва да проверява. Праща първата попаднала му туба от рафта. :D
http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 20-%D0%BB-" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008

Мнение от white_shark » 25 дек 2010 19:49

gosho_bs написа:Като стана дума за предница и регулиране аз съм страшно доволен от сервиз СИТРОЕН(МОТО ЕКСПЕРТ) срещу топлофикация. След удара си закарах колата там регулираха я и вече година и нещо (към 14000 км.) колата си върви в права посока не е мръднала гуми не бара!!!!
От мен един голям МИНУС за въпросния сервиз и "стар майстор" Коцето! Язък,че ми е адаш...
Не знам как ги прави Ладите ама тоя човек въобще не беше наясно какво прави с моя автомобил.Нищо не направи, мота ме адски много време и накрая колата сама обикаляше кръговото без ГРАМ да преувеличавам.Взех си парите обратно, защото ми кипна след като ми каза, че тая кола толкова можела да стане и някой ден като имал време да съм отишъл да я гледал пак какво можел да измисли.Препоръчвам му да не гледа и да мисли ами да прочете малко книги.На другия стенд като я закачих освен сходимост нищо друго не беше в нормите.Въобще като се сетя какви нерви бяха и ми иде да се върна да му разкажа как се прави предница, защото покрай тоя панаир и аз се научих кое как се регулира...само един стенд да имах.Ама руснаците са дали методи за гаражен реглаж с рулетка,канап и други приспособления, така че повече няма да се разправям с малоумници-печалбари

Аз не ви препоръчвам да ходите там.Според мен човекът не е много наясно с нещата и аз повече там няма да стъпя :!:

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008

Мнение от white_shark » 25 дек 2010 19:56

kiril_bulgaria написа: Има един във Монтана, където е изкупил тубите на поделението на търг, като старо желязо и ги продава по 10лв. Говорих с него по телефона, каза че има достатъчно за цялата Българска Армия в този си намален състав, поне така ми каза. Но не дава гаранция дали в тубата има ръжда. О отказва да проверява. Праща първата попаднала му туба от рафта. :D
Дори и да има ръжда тя се чисти супер бързо с чакъл и нафта и клатене.Аз имам три 5/10/20 литрови метални туби и така съм ги чистел,защото при положение,че седят празни няма начин да не ръждясат.А и от туба по неписано правило винаги с цедка се сипва в резервоара,така че няма страшно ;)

Потребителски аватар
Tekyero
Регистриран: 26 май 2010

Мнение от Tekyero » 27 дек 2010 12:34

Колеги, както писах ще сменям 4те гуми с нови, като джантите ще ги бластирам и боядисам. Имам обаче един основен проблем. Докато правя джантите ( може би това ще отнеме седмица в най добрият случай) ,колата ще остане без джанти. Нямам си на представа колко струват джанти за Лада (употребявани). Ако някой има джанти за продаване нека пише.Не знам дали за 20 лв мога да си купя някакви временни джанти докато направя мойте.

Отговори