Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Бургас - полезна информация

Магазини, сервизи, цени, времето, пътна обстановка, GPS, car audio, гуми, консумативи и всякакви други полезни неща
Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008

Re: Бургас - полезна информация

Мнение от white_shark » 09 яну 2011 13:25

Аз фарове там не съм регулирал-просто знам,че имат уред.Моите сам си ги правя и съм си доволен.
На мен предницата ми я правиха там и уж струваше 30,а ми взеха 35лв.В друг сервиз преди това ми я бяха осрали и тука не успяха да я направят от първия път.След като прочетох книгите и вникнах как се прави я върнах за втори път и ми я направиха от-до по мой вкус,НО без да доплащам нищо.Викнах шефа показах му колко са ми объркани стойностите спрямо заводските и човека се съгласи,че няма какво да доплащам,защото не е моя грешка,а тяхна.
Грешката ти е,че си замълчал.Аз щях да искам да говоря с началника и да питам кое в откачането на 1 телче,насместване на крушката и закопчаване струва 5лв.Някакъв специален инструмент ли ползва,някакви майсторски умения ли се искат?! Отделно има си фиксирани цени.Щом реглажа е 10лв. освен да върти винтовете е повече от ясно,че може да се наложи и наместване на крушката и така.
Аз откакто преживях миналото лято цяла седмица изпълнена с ядове с тая предница въобще не си мълча и за най-малкото нещо,с което не съм наясно и не съм съгласен го правя на проблем,но без да правя някакви луди циркове естествено.В крайна сметка,който плаща той поръчва музиката. (victory)

Я ми кажи касове бележка издадоха ли ти и ако да каква е сумата отпечатана там?
Почвам да си мисля,че всички се правят на тарикати и пробват тоя номер със струва едни си колко пък накрая дължиш +5,10лв отгоре пък при когото мине.

Потребителски аватар
Tekyero
Регистриран: 26 май 2010

Мнение от Tekyero » 09 яну 2011 18:17

Каква ти касова бележка! Сложи парите във вътрешният джоб на якето ,а и аз не поисках. Просто бях потресен от наглост. И аз съм занаядчия, понякога са минавали край работилницата непознати пратени от някой на който съм правил нещо , за една елементарна заварка. За 5-10 мин. си оставям работата да им прикапя я планка я някоя дребна заварка и нищо не взимам- то си е срамота. Както и да е , не бих им ползвал услугите повече. Иначе фаровете са регулирани перфектно. Снощо карах колата през ноща и светят разкошно, голяма промяна има от реглажа и преди.

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008

Мнение от white_shark » 09 яну 2011 18:46

Карай те живота няма да си оправят с тия 5лв. отгоре.
Остани си само с положителната емоция,че вече светят както трябва и не мисли такива дребни душици (victory)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 01 фев 2011 11:26

Някой знае ли, къде в Бургас точат ПРОФЕСИОНАЛНО кухненски ножове?
И колко е цената на едно заточване?

Потребителски аватар
Tekyero

Мнение от Tekyero » 01 фев 2011 18:25

В к.с Братя миладинови. Блока срещу входа на военна болница. Панелен блок, мисля че е П-образен. Входа е от към страната на задният паркинг, в десният ъгъл. Има табела , човека се занимава профисионално с точене на ножове и дискове за рязане на дърво ,аломиний и т.н.Работилницата му е в мазето.
От предната страна на блока има магазини, преди продаваха мотопеди, има и детски магазин и постоянно има коли по тротоара (кръстовището на Механото и ТОХА)
За цени не знам какви са, но имам приятел дърводелец и само там си точеще дисковете на машините. Каза ми че там бил най доволен.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 01 фев 2011 20:17

Благодаря за информацията. Запазвам си правото, след две седмици да пиша в този пост, като допълнение, какво е станало.
:cheers:

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 19 апр 2011 20:29

Колега, какво стана с точиларя?Дай отзиви относно майсторлъка му, че и аз тепърва трябва да нося една лозарска ножица. Хората вече ще пръскат, аз още не съм рязал. Малко по-сериозно де :lol: :cheers:

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 08 май 2011 07:55

Добро утро. Реално през тази отпуска нямах възможност да направя нищо от 59точки работа, които си бях запланувал. Други грижи са ме налегнали сега. Но минах и взех телефоните на точиларя:
0889 847 448
056 536 997
Но не съм сигурен, че са истински или действащи. Звънях, но никой не вдигна. И на звънеца на апартамента никой не се обади.

И да корегирам колегата Tekyero. Блока не е точно срещу входа на военната болница. Малко по-надолу е, в същият ред, срещу входа на АГ клиниката е. Но ако питате, всички местни го познават и ще Ви посочат мястото и отзивите за него са добри

Потребителски аватар
Tekyero

Мнение от Tekyero » 26 юни 2011 19:55

Колеги мисля че дойде време да си сменя гумичките на клапаните. Много съм чувствителен от към гледна точка на отваряне на двигателят! Искам да е при майстор който работи с акъла си, и не само да смени гумичките ,а и да му направи впечатление ако има нещо друго нередно докато ги сменя, да регулира клапаните после както трябва, а не да се връщам после за дооправяне. Къде има такъв майстор в Бургас.
Майсторите парлапани са навсякъде и не знаеш на какъв ще попаднеш.

Потребителски аватар
dyankog
Регистриран: 01 октомври 2009

Мнение от dyankog » 27 юни 2011 18:04

Tekyero написа: Къде има такъв майстор в Бургас.
Отиди на входа на НОИ /бившата Фина механика/, като влезеш на паветата от дясната ти страна има две гаражни клетки - синьо зелени. Сервиза го държат двама братя. Поддържат ми гаранционните НИВИ. Доволен съм.

Отговори