Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2101 - Мишо

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
vaz_21013
Регистриран: 12 декември 2010
Автомобил: ВАЗ 2105

Re: ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от vaz_21013 » 30 ное 2012 02:18

Колега milagrozz кръглото огледало си е оригинално жигулско монтира се заводско на първите 2101 мисля,че до 1975 или 1976.

Потребителски аватар
Иван Христов
Регистриран: 11 април 2013

Мнение от Иван Христов » 17 апр 2013 16:25

Колега жигулката е много добра. Пази си я и си я карай със здраве!! :)

Потребителски аватар
Мишо
Регистриран: 14 април 2011

Мнение от Мишо » 19 апр 2013 20:00

Благодаря ти,колега! ;)

Потребителски аватар
Мишо

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от Мишо » 02 ное 2016 23:58

След 5 безаварийни години,дойде време да поизтупаме малко прахта от темата. За тези 5 години с автомобила са изминати около 25000 км. Все още стои в гараж. През годините все повече и повече осъзнавах,колко е претупан ремонта на колата. При него преди време,бяха подменени 4-те калника и двата външни прага,като зоните,по които гумите пръскат бяха закърпени доста некадърно.Колата,като цяло все още има доста привлекателен външен вид,но отдолу,нещата далеч не са такива. На снимките по-долу се вижда актуалното й състояние отдолу.Един ден реших,че ще я реставрирам,този път,както трябва. Идеята ми е,купето да бъде обработено с пясъкоструй отдолу,като всичко изгнило (кърпено) да бъде подменено с ново.След това да се нанесат всички нужни покрития и да се пребоядиса цялостно,както трябва.
Идеята на мнението ми е освен да актуализирам темата и да поискам съвети от хората,които вече са преминали през тези приключения.
Колата е вече разглобена,като по купето са останали само оборудвани врати и ходовата част.
Като ламарини към момента съм взел външна ламарина за предна лява врата и задна престилка (маска) тъй като те са видимо изгнили.Предстои да взема дъната под резервната гума и резервоара,както и частите от пода в краката на шофьора и пасажера (за съжаление масово се предлагат прави ламарини със заварени стойка за крик и колонка) а не http://i.avtoall.ru/product_pictures/big/f93/014584.jpg
Прикачени файлове
13275355_10201654225593201_338194787_o.jpg
13288464_10201654225553200_1705602035_o.jpg
13262140_10201654225713204_1630166547_o.jpg
13262188_10201654225833207_170802463_o.jpg

Потребителски аватар
m_g
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от m_g » 03 ное 2016 09:43

Моята тема си я виждал. Колата за две години и половина не е мръднала и няма точка ръжда.
Препоръчвам ти да смениш цялата врата, вместо само външния панел. Най-вероятно е нагнила в горния край под лайсната, както и в долния край.
Ще ти напиша магазините, от които аз съм пазарувал:
- ул. Козлодуй 2 - работят и вечер, има интересни и дефицитни работи, но пък ценитена някои от тях са сравнително по-високи
- ул. Симеон м/у Ботев и Опълченска - има два магазина на южния тротоар
- голям червен (по към Ботев) - на Краси, има механики, без тенекии, цените са добри.
- малък (по към Опълченска) - на Стоян - има и тенекии,
- Рускинята на бул. Възкресение в един дълъг блок преди бул Вардар (магазинът вече продава основно за модерни коли, но държат и неща за ВАЗ - Москвич)
- на ул. Слатинска в един дълъг блок близо до кръстовището с Б. Новоселски посока от бившата гара Подуене - разпределителна към Гео Милев, там има кво ли не и цените са добри
- НАР в Дружба - те са основно за моделите от петица - седмица - нататък.
- бул. Първа българска армия след светофара за битака (ул. Рояк) посока гробищата - и там е относително по-скъпо от на други места, имат и тенекии

Мога да ти препоръчам фирма Синди 91 на ул. Колхида в Пловдив (там е склада - бая голям и зареден). Собственикът е работил още в Мототехника и има много работи. Ламарини - със сигурност. Там са най-приличните дъна, които съм виждал.

- Динел - Ст. Загора - внасят разни неща. Магазин на ул. Тодор Стоянович - имат разни работи.
- Фирма Джони на автогарата в Добрич до автогарата - също приличен магазин
- пл. Марно поле във Велико Търново - също зареден и бая голям магазин. Нагоре на ул. Бачо Киро има още един магазин на Генов.
- Христо Генов в Русе - блок Колос - още един много добър магазин.

Няма от къде да намериш нови металните водосточни лайсни - най вероятно са блокирани от ръждата и няма да може да ги свалите без да се изкривят. Решението е да се бориш с някоя кола на вторични и да свалиш от нея, или да си оставиш твоите.
Ако малко пообикаляш из магазините, ще събереш цялата Жигула. За разни дефицитни работи - мога и аз да ударя едно рамо.

Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от Стаменов » 03 ное 2016 22:05

Като допълнение към мнението на Момчил (а може би трябва и някъде отделно да се напишат тия работи):
- На Козлодуй 2 както винаги си е скъпотия, и то на всичко. Друг е въпросът че наистина по рафтовете се виждат работи, дето другаде ги няма.
- По Симеон има и още магазини в които има по нещо за Лада, наскоро обикалях подробно, че никога тая част на града не ми е била удобна. Магазина на Автогруп 5 отново е преместен, къщата в която беше май са я бутнали. В момента е на северния тротоар, горе долу почти отсреща. Може би е добре зареден, единственото място където намерих клеморед, който да не е от най-фалшивите пластмасови новодели.
-На ул. Слатинска, точния адрес на Пачилов е Слатина, бл. 44 - дълга панелка, горе долу посредата, партера са само магазини и ако човек не го знае, ще има да се помотае, откакто и почти няма табела.
Тези в Орландовци (този за който говори Момчил и един по-нататък) ги знам само по местоположение.
Сещам се и за един друг любим форумен магазин, който вече не съществува (или поне не знам къде е преместен) - Вайк на Хладилника.

Синди-91 в Пловдив имат и магазин, в преките на Карловска - ул. Средец 29.
За дъна - Сашо Дрона поръчваше по-качествени от някъде, питай го. Аз също му оставих едни железа, ама за 2101 точно като че ли нямаше сред тях.
А сещам се че имам и ламарина за предна дясна врата за 2101, ако върши работа на колегата.

Потребителски аватар
Мишо

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от Мишо » 03 ное 2016 23:40

Повечето от изброените магазини в София ги знам. Ще пообиколя в събота,за да се опитам да посъбера нужните панели. Другият съществен въпрос е да намеря опитен човек,който може да направи желаните от мен операции качествено,защото аз нямам нужния опит със заваряване,рязане и тенекеджийска работа,като цяло.Също така не мога да отделям и много време, освен през уикендите. Благодаря ви много за бързите и изчерпателни отговори.

Потребителски аватар
m_g
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от m_g » 04 ное 2016 09:47

Вайк излезе от бизнеса с авточасти. На мястото нз магазина му на бул. Черни връх сега има бърза закуска "Вайк" и си е заведение с обедно меню за околните офиси. Иначе именно от Вайк през 2010 си купих чисто новия под, който сега ми е на колата.
Друго място, на което има интересни неща е фирма Люлин в с. Слокощица до Кюстендил. По принцип продават части за УАЗ - ГАЗ и Нива, но имат и за конвенционална Жигула. Колеги май купуваха тенекии оттам. Имат интернет сайт, звънете им смело.
- В Плевен Автотехника си разчисти склада, иначе бяха адски заредени с части за ВАЗ и Москвич - специално тенекии имаха какви ли не. Сега продават основно за Нива и УАЗ.

Дронът го пратих при Стефан в Пловдив - Синди 91. Оттам май взе полудъна, аз ги бях харесал - изглеждат като заводските.
На долната снимка е оригинален под, купен както казах, от вече затворения магазин на Вайк.
Изображение
Българските нямат нищо общо като конструкция.

Реално подът затваря от вътрешната страна кутията на прага. Отдолу има една особена ламарина - съединител на прага, която май няма къде да се намери - аз ги купих от Пачилов, бяха залежали от 90-те два броя. На друго място никъде не съм виждал да се продава.
Лонжеронът, заедно с напречната усилваща греда и стойката за крика (т. нар "топор") вървят заедно като резервна част.
Ето всичкото това в събран вид на моята кола:
Изображение

При българските пода и съединителя са една ламарина, а нагоре има друга ламарина - "вътрешен праг". Като сложим, че са от някаква адски некачествена ламарина, покупката им е напълно излишна - не стават освен за "кърпене". За реставрация трябват оригинални ламарини

По темата за добри майстори:
- гореспоменатият Дрон (Революшън Уъркшоп) е правил моята кола, тя е първата завършена излязла от актуалната му работилница. Само през настоящата година има три купи от ретро паради, включително в София. След нея през работилницата са минали още не малко ретро коли.
Изображение
Заринал се е с работа обаче, предстои да ми прави и Волгата.
- Кирил и баща му - Киркоо Винтидж Гараж - направиха колата на Любо и други клубни коли. Също имат много работа.
- Сашо в Стара Загора. По жълтата жигула си работи сам, получава му се не лошо. Не пречи да го питаш.

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от teon » 04 ное 2016 13:16

[quote] Лонжеронът,заедно с напречната усилваща града и стойката за крика(т. нар ''топор'') вървят заедно като резервна част.

...някой ако проявява интерес към въпросното изделие, имам 2 броя(ляво и дясно)...

Потребителски аватар
Мишо

ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от Мишо » 05 ное 2016 22:15

Днес отделих време на колата. Поразглобих я още малко. Чувствата са смесени. От една страна,съм виждал купета в много по-лошо състояние,от друга обема на работата,която предстои е огромен.
Минах през магазините на Козлодуй и Слатинска,като и на двете места дъната които се предлагат са от българските - права ламарина. Панелите под резервоара и резервната гума също ги нямаше налични. Звънях в Слокощица, дъната пак са от българските и имат наличен само панела под резервоара. Другия ще го доставят до 7 дни.
Относно човека,който би свършил добра работа,с Кирко говорих още преди да пиша тук. Доста е зает и по спомен,каза че може да започне март - април.
Прикачени файлове
IMG_20161105_182801.jpg
IMG_20161105_180437.jpg
IMG_20161105_180437.jpg (63.97 KиБ) Видяна 1323 пъти
IMG_20161105_180417.jpg
IMG_20161105_180514.jpg
IMG_20161105_180501.jpg

Отговори