Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2101 - Мишо

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
deonisi
Регистриран: 12 декември 2008

Re: ВАЗ 2101 - Мишо

Мнение от deonisi » 15 сеп 2012 13:55

Най-голямата грешка е да се кара пенсионерската след ремонт! нищо чудно и е съвсем нормално, че ти е дало ниска компресия ... това е и трябвало да стане .. оттук нататък ще си постоянно разочарован от вървежа, докато не смениш буталните пръстени (сегментите) с нови, не хонихговаш целиндрите наново и не я разработиш както се полага ... предполагам вече си "полирал" цилиндрите с това си каране ....

Потребителски аватар
Мишо
Регистриран: 14 април 2011

Мнение от Мишо » 15 сеп 2012 14:14

А как се полага да се разработи току що сглобен двигател,на всяко тръгване с 6000-7000 об/мин?

kr1s0
Регистриран: 12 октомври 2008

Мнение от kr1s0 » 15 сеп 2012 14:49

deonisi написа:Най-голямата грешка е да се кара пенсионерската след ремонт! нищо чудно и е съвсем нормално, че ти е дало ниска компресия ... това е и трябвало да стане .. оттук нататък ще си постоянно разочарован от вървежа, докато не смениш буталните пръстени (сегментите) с нови, не хонихговаш целиндрите наново и не я разработиш както се полага ... предполагам вече си "полирал" цилиндрите с това си каране ....
нека да изясним нещо колега..с нови сегменти,с престъргани и хонинговани цилиндри колата не е карана на зор ,а ти искаш да се вземат пак нови сегменти и всичко наново да се направи ? така ли ги правите бегачките в Русе ?
като си купиш нова кола на 0км. (дори и днес) защо те карат да не я зориш в началото ?
колко глупави били инженерите ,които ни карат да правим така.искаш ли да поразпитам да те вземат на работа някъде да ги "светнеш" как става ?

едит: утре слагам нови сегменти,хонинговам и по инструкциите от този клип ще действам!
https://www.youtube.com/watch?v=IKMvNj6lZFU

Потребителски аватар
deonisi

Мнение от deonisi » 16 сеп 2012 13:44

Мишо написа:А как се полага да се разработи току що сглобен двигател,на всяко тръгване с 6000-7000 об/мин?
Ето ти линк: http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
и Т`ва не са празни приказки. Пробвал съм го на моята кола след ремонт - става перфектно ...
kr1s0 написа: колко глупави били инженерите ,които ни карат да правим така.искаш ли да поразпитам да те вземат на работа някъде да ги "светнеш" как става ?
Все ми е на акъла, че в гаражите технологията на ремонта е поне на 10% близка до тази на заводите :mrgreen:, или до което и да било друго правено в заводите ... Има си причини да го казват , ама не ми се обяснява на такива като теб ...
Минал съм от където трябва и съм видял как се бачка в българия (hiro)

Потребителски аватар
MentalistX
Регистриран: 04 февруари 2012
Автомобил: ВАЗ 2101-7

Мнение от MentalistX » 16 сеп 2012 13:50

Значи чета те колата ми харесва много до мотора аз когато правих моя мотор с ремонта стана 1300 първите 200-300 км карах само като пенсионер редовно проверяване на гумите леки обороти средна скорост от 80 не повече :cheers:
Ладата е една от колите,които променят живота ти.

kr1s0
Регистриран: 12 октомври 2008

Мнение от kr1s0 » 16 сеп 2012 14:12

Четейки ти всичките мнения написани тук ми става ясно,че си разбирач от всичко.Ще знам да си вадя душата на колата всеки път ,когато я карам.Дано стане бегачка! (stupid)

Потребителски аватар
MentalistX

Мнение от MentalistX » 16 сеп 2012 14:22

Ами колега ако говориш за клиповете с червената тая кола просто трябваше да умре пък и аз си направих кефа :cheers: :cheers:

Потребителски аватар
deonisi

Мнение от deonisi » 16 сеп 2012 19:59

kr1s0 написа:Четейки ти всичките мнения написани тук ми става ясно,че си разбирач от всичко.Ще знам да си вадя душата на колата всеки път ,когато я карам.Дано стане бегачка! (stupid)
Всеки си разработва както желае , аз само съветвам, като подкрепям съветите си с факти :) От там нататък, кой ще робува на закостенели традиции, кой ще слуша майстори-разни, кой ще чете и мисли логично си е личен избор на всеки от нас ...

:cheers:

п.с. никой не е споменавал сляпо форсиране и "палене на гуми" (което е пълна глупост) ... в нета има всичко, ама няма кой да чете :)

Потребителски аватар
MentalistX

Мнение от MentalistX » 28 сеп 2012 18:55

Мда колега съгласен съм с теб той просто ми е гледал клиповете с червената жигула която не беше моя и трябваше да умре по злуполучни причини но все пак всички си изградиха грешно мнение за мен тогава ме скъсаха на ЛС от обиди но мен не ми пука чесно казано всички си има вкус и мнение като има да си го запази за себе си все пак :cheers: :cheers:

milagrozz
Регистриран: 29 ноември 2012

Мнение от milagrozz » 29 ное 2012 14:50

Много добре си я направил. Исках да те питам кръглото огледалце от какъв модел кола е ? Харесва ми и ми се иска да си сложа и на моята такова .

Отговори