Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2101 - жужа

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
жужа
Регистриран: 16 август 2011

Re: ВАЗ 2101 - жужа

Мнение от жужа » 12 ное 2011 00:53

Здравейте, колеги!
Никой нищо не поства тук!
Какво става?

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 12 ное 2011 01:08

Замяна с чисто нова - безмислено. Замяна с много запазена - доста смислено. Потърси из вторични. Колата бих казал, че си е доста гледана. Всички знаем колко кинти поема един автомобил. Здрави и живи ! :cheers:

жужа

Мнение от жужа » 13 ное 2011 19:20

Благодаря на колегите за актуалните съвети и предложения!
За сега през зимният период ще наблегна на подмяна на някой детайли от интерьора!
Относно ремонта с подмяната на калници,прагове, лайсни и пребовядисване ше бъде отложен във времето!
Решихме да караме докато огният хубаво и си заслужат снямата :)
Ще търся да си закупя чисто нови машинки за прозорците на предните врати.Както и киче за капака на двигателя.
Това е засега от мен колеги :)

Потребителски аватар
Лада-2104
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 13 ное 2011 21:39

Седалките как са ? Ако нямат скъсано ги свали и измий с препарати за кожа. Доста търкане ще трябва да знаеш и съхнат бавно някаде 1 седмица. Гледам по таблото има лепени циганийки. несе опитвай да ги сваляш защото се лющи и самото то. Отдоло под балатома ако си с оригиналната гума можеш и нея да свалиш и измиеш. Внимавай защото се къса много. После се пръска с една вакса и седи лъскаво черно. Абе ако имаш мерак може да се затриеш 1 месец с почистване и друга ще стане. А и една вакса за боята ще е от голямо значение. Особено с тоя тъмен цвят. Перфектна ще стане.
Аз бих започнал от предния номер да свалям и почиствам :) Така викаше един майстор навремето го учили от предния до задния номер сичко се сваля и се преглежда :D
Ако имаш гараж пали печката сипвай 1 кана вино и почвай :D

жужа

Мнение от жужа » 14 ное 2011 19:50

Седалките са в перфекто състояние като наскоро шофьоркста е сменена със добре запазена и механично срава стара нова от друга жигула за без пари (8лв).Облякъл съм я със тапицерията от стара седалка всичко да си е в оригинален вид и тон!
Остава да ги измия старателно както и тавана, незнам с каво друго освен с хладка вода памучен парцал и мека памучна кърпа за подсушаване, неискам да използвам каквито и да било миеши препарати за да не поразя изкуствената кожа и за загубя оригиналният вид!

Колкото дао балатума, не е лош! Въпроса е, че немога с точност да установя при миене на автомобила и през (двата калника) влиза по 100 грама вода която се задържа вътре в шофьорските и пасажерски крака.
Ако непопия с гидьория или парцал си остава там и си нанася пораженията така е след смяната на праговете и калниците от 94-та насам.
Мисля да надигна всичко и ако няма нужда от изкърпване поне вътре в купето да положа нов мокет или некаква пореста гума до 10-на мм дебелина.
Незнам как ще стане точно покрай мястото където се пълни с вода докато не се смянат калниците и праговете няма как да установя откъде влиза точно!
Eвентуално ако е с пореста гума или некъв друг синтетичен материал да си постеля балатума отгоре, който определено си пасва добре и е в тон със оригиналната тапицерия на седалките (кафява изкуствена кожа) която съм предпазил обличайки ги с нова на фирмата Bertold пък и на плата не се хлъзга така като на кожата!
Макар оригиналната платнена тапицерия да е запазена изцяло само на пасажерската седалка и седалката на задната седалка вече е морално остаряла и изтъняла!
Ще си търся и две пластмасови лайсни на колконките отпред оригиналните са с черен цвят но са спукани и от дясната липсва парче :(
Колкото до лепенките дело на лепене от баща ми няма и да се опитвам да ги свалям!
В противен случай ще стане грозно и под тях цвета ще е по-тъмен!
Затова няма да пипам :) само с течен парафин до блясък!
Търся си и оригинален руски радиоприемник малък ако някой има такъв да пише на ЛС!

Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 14 ное 2011 21:12

Колега относно теча на вода в купето,провери около антената как е уплътнението.Голяма вероятност има проблема да е оттам. :cheers:
"1300" since 1979

Потребителски аватар
Лада-2104
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 15 ное 2011 00:23

Да точно там гредичките кадето са много вероятно теча да е от снадката с калника и страницата на коша. Може да е прогнила и самата гредичка надолу и да имаш дупчица. Може и от снадката с прага най долу да е. Просто трябвяа да се махне баламатума :D и гумата и изолацията и ще се открие прекрасна гледка от ламарина превърната в тор или пайжина как си избереш :) . Иначе за тавана някой от момчетата тука беше го измил със спирт от този синия май за горене ли беше незнам. Кавал, че ставало перфект ! Несе притеснявай за препаратите аз съм мил и няма грешка нито гори нито пука. Е все пак ще трябва от скъпичките и доказаните да вземеш нали така ?
Маторя как е ? Разни шумове от скоростни, лашкане в диференцяла луфтове едно друго има ли ? Омекнали амортизери ? Клопане в предницата ? Бих ти препоръчал и смяна на стопове и фарове. Особено стоповете като се сменяват стъкалцата се мие никилираното вътре до блясък. Сваляш и внимаваш да не превърти некоя шпилка на самия стоп там отзаде кадето се закрепва, че после мое да ме питаш как съм завивал такова нещо ... :evil: .

Я дай некое клипче с добро качество да видим машинката в действие и да и чуем гласеца :)

жужа

Мнение от жужа » 15 ное 2011 22:24

Благодаря, колеги ще погледна споменатите неща!
колкото до дивгателя е в перфектно състояние!
актуално клипче след някой друг ден!

жужа

Мнение от жужа » 24 ное 2011 07:54

Ето и обещаните клипове:

https://www.youtube.com/watch?v=Q7cNAVkjE_w

https://www.youtube.com/watch?v=9N2NCLYU1C8

https://www.youtube.com/watch?v=fv2YBm_6Tz0

Потребителски аватар
MentalistX
Регистриран: 04 февруари 2012
Автомобил: ВАЗ 2101-7

Мнение от MentalistX » 08 окт 2012 18:25

Какво стана с тази кола изобщо ?? (hiro)
Ладата е една от колите,които променят живота ти.

Отговори