Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Състезание за ретро и класически автомобили - 17.04.2011 г.

Срещи на реставратори и собственици, обмяна на редки части, общи теми свързани с ретрото.
Потребителски аватар
2101
Регистриран: 13 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Re: Състезание за ретро и класически автомобили - 17.04.2011

Мнение от 2101 » 17 апр 2011 23:00

И ние нямахме късмет :lol: Още на 2 обиколка изхвърча ремъка на водната помпа , а Марио не ни видя че махаме и направи още 1 обиколка и колата хвърли масло във водата :( Скъса и ролката на водната помпа , НО със голями букви , благодатение на Марто_G ( за което голямо ЕВАЛА му правя :cheers: Изображение ) ни даде нова ролка , сменихме я и колата тръгна :D Питах на старта дали следват квалификации и те ми отговориха че ДА ! Но явно са се объркали и си започна директно състезанието (hiro) Марио покара няколко обиколки и излезе от пистата където откарахме 5-10 минутки (hiro) и се усетихме че всъщност това не са квалификации :evil: от там запалихме и айде пак на пистата :D Колата издържа и завършихме предпоследни но все пак завършихме :D Тая година беше малко странна цялата работа (hiro) (focus)

Best Lap : 1.14 :D (hiro)

п.п. Благодарности на Марио че ми се довери и тази година да му карам колата и голямо евалала за труда и бързината със която направи колата за състезанието Изображение Голем си брат ! ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Marto_G
Drifting Machine
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Marto_G » 17 апр 2011 23:07

:shock: :shock:
Това не са били клалификаций ли!! А аз досега си мислех че са...ебаси организацията.
ПС Радвам се че помогнах. ЕВАЛАТА на Марио! за 1 седмица сглоби бегачкачка, и издържа състезанието, а аз за 2 месеца нищо не направих. (stupid) (stupid) Догодина,догодина...

Потребителски аватар
Марто
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 18 апр 2011 00:25

2101 написа: Колата издържа и завършихме предпоследни но все пак завършихме :D Тая година беше малко странна цялата работа (hiro) (focus)
.... браво, а не като някои други още на старта в софия :) Ванко и останалите какво направиха ?
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 18 апр 2011 01:05

Marto_G написа:...ебаси организацията.
Още на Сливен преди 3 години като правиха италианско за ретро автомобили и ни наредиха на директни елиминации на поразия(мен ме сложиха още в началото с един 2.0 16в форд) съм се отказал да участвам в каквито й да е състезания от тоя род.Абсолютна пародия на трасе и анархия беше.И сега като гледам колко неразбрали е имало анархията явно си седи.С цялото си уважение,но само паради им се отдават на тия хора (victory)

Потребителски аватар
2101
Регистриран: 13 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от 2101 » 18 апр 2011 10:20

Марто написа:.... браво, а не като някои други още на старта в софия :) Ванко и останалите какво направиха ?
Кой е финиширал на старта :shock: Иначе Ванко и Драго стартираха 2 или 3-и от общо 5 коли,Ванко жалеше колата и стана преспоследен в последствие последен , смениха се със Драго , който направи много - добро каране :cheers: и мина 1 позиция напред така и завършиха 4-и което за 1 път е добре :) Още във началото ги изпусна Иван и от там беше доста трудно да настигнат 1-я и 2-я защото бяха със 1 обиколка пред тях :(

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 18 апр 2011 12:19

Чшш, няма ли снимки на мазалото което направихме? :D Аз си взех оператор, ма той вместо бързите лади, снимаше онея вентилатори там.. (stupid)
Губехме главно в завойте, където се въртяхме с Иван като пумпали и жънехме в тревата. Ужасни гуми! Не държат нито като загреят, нито студени... накрая им хванах цаката, започнах да влизам в завоя на 3-та с постоянна газ вместо на 2-ра. Колата се изтегляше по-бавно, но за сметка на това не излизах от пистата.
Догодина с нови Семи Слик и някакви бетон амортисьори... Каяба или Билщайн.
Иначе имаше ряз в моторчето, макар и да му кипнахме чайника. Започваше да се набира от 4500 до към 7000 с тая концепция (големи клапани с широкофазен вал), па и трудно палеше. :)
Не можах да и нагодя никакви центровки на карбуратори и запалване, всичко на слух и усет....в последния момент, но друго ще покаже, ако се види на компютър... и вземе да се синхронизират.
На Ванко доста добре му стоеше ладата на пистата, не го видях да се завърти нито веднъж. Има голямо значение с какви обувки излизаш. ;)
Верно, че докато сменяхме шайбата на помпата и ремъка изпуснахме брифинга, а там казаха, че нямало да има квалификации като миналогодишните.. Е нищо де, направихме си една почивка от 10 минути по време на състезанието, после наваксахме... и не завършихме последни.
Пък и най-доброто време в нашия клас колко беше ? 1.10? Беше постижимо това време с чифт хубави гуми. Пък и с добри центровки и твърди амортисьори като нищо се пада под 1,10.
Май за тази писта си трябва по-къс диф. На калкана втора идва къса, а трета дълга при излизането ... с 4,1 предавателно число ще заспи!
Не знам дали издухах гарнитура, ма водната помпа започна да тече доста на връщане, явно доста зор е видяла :)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
martvesa88
Регистриран: 02 декември 2009
Контакти:

Мнение от martvesa88 » 18 апр 2011 12:25

А на кой беше червената седмица,дето мноого пушеше мнооо корава излезе :D :D :D

Потребителски аватар
tojaga
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Мнение от tojaga » 18 апр 2011 12:50

Марио! Още като ти ги давах гумите ти казах, че за нищо не стават. Така че не се оплаквай ;) . А както Ванката писа 1.14.хх, за мен си е слабо време на обиколка. Качете по някоя снимка на бегачките.

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 18 апр 2011 15:17

Да, каза ми... но тогава помислих, че преувеличаваш, а се оказа, че не си.. ;)
С хубави гуми и амортисьори ще паднем под 1.10 с тоя 1500 мотор. Всъщност 1.10 мисля, че беше най-доброто време в нашия клас.
Снимки и видео има в раздел 'Общи приказки' .
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 18 апр 2011 15:28

Marto_G написа::shock: :shock:
Това не са били клалификаций ли!! А аз досега си мислех че са...ебаси организацията.
ПС Радвам се че помогнах. ЕВАЛАТА на Марио! за 1 седмица сглоби бегачкачка, и издържа състезанието, а аз за 2 месеца нищо не направих. (stupid) (stupid) Догодина,догодина...
И то с моите джанти, че даже и моите гуми... (hiro)

Отговори