Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Клубен проект

Срещи на реставратори и собственици, обмяна на редки части, общи теми свързани с ретрото.
Потребителски аватар
SkyNet
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 март 2008
Контакти:

Клубен проект

Мнение от SkyNet » 20 май 2011 00:27

Здравейте колеги.
Във управлението на клубът се зароди една идея. Която има за цел да покаже ,че не сме поредните "драскачи" и "разбирачи" във интернет пространството. Идеята е много проста и в същото време ,ще покаже ,че сме сериозни и наистина можещи хора. А именно да реставрираме една Класика , ама така да я реставрираме ,че да е по-добра от колкото е излезнала от завода. Всеки ще помага каквото може , части , пари, работна ръка . Просто да се съберем и да създадем нещо заедно. А този автомобил , ще можем да излагаме на различни авто изложения и др. Така може да възвърнем поне малко от изгубената популярност на марката и интерес към нея. В момента започват да се водят преговори с представителите на Лада за България ,за да видим кой ще са сериозни и ще подкрепят проекта. И съответно искат да се върнат на пазара като най-накрая направят някакъв вид реклама.
И горе долу това е колеги. И отново тук не говорим за това да се пише във форума колко сме велики и да се тупаме в гърдите колко ще направим , а да видим реално на какво сме способни.
Да направиш добър и мощен атмосферен двигател е най-скъпия начин да си бавен !!! (victory)

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Re: КЛУБЕН ПРОЕКТ !

Мнение от Дрон » 20 май 2011 01:32

Мисля да подкрепя идеята, макар да съм доста скептичен към резултата от нея. Иначе за София, мога да предложа някой работи...телоподаващо, клещи за дупчене и подгъване, бургия за точкови заварки, флекс и ако се намери един 2.2КВ ел двигател и малък компресор, както и гараж в който може да се работи.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 20 май 2011 02:36

Мога да предложа всякакви тънки регулировки на диференциали, редуктори, трансмисии, запалителни системи, хранителни системи ( барутарни карбуратори, архаични механични инжекциони) и прочие работи. С друго не мога да помогна.

Обаче, имам един въпрос. Кой ще ти оцени постижението? Изобщо, какво точно искаш да постигнеш? Класиката, ако се подбара - ще стане един път кола изпъната на конец, ама кому е нужна ? Из разни ретро среди, добре. Ама в ужким нормалния свят? Онези щом не щат да рекламират, не можеш да ги принудиш. Явно толкова им пука, щом не им дреме за собствените си продажби.

Потребителски аватар
iss-tuning
Регистриран: 08 март 2008
Контакти:

Мнение от iss-tuning » 20 май 2011 08:06

Нужна е на клубът за да се развива и най вече да се обединят можещите хора във форума , които сега само четът-всичко друго е на заден план. Идеята е автомобила да е от началото на 70-те години и да се вастанови по възможно най добрия начин . После да стой в автосалона на някой от вносителите с цел най вече наша реклама.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 20 май 2011 11:49

:D Клуб? Проект? Реставрирана Класика? Нещо не схванах. Аз имам среща първо с марсианците и ще говоря с тях с какво да помогнем :cheers:
п.п. Иване, разбрах, че инициативата идва от тебе, даже и жигула сте харесали. Но съм твърдо убеден, че не може да сътворите по този начин нещо достойно за показване и снимане. И от долу. А за помагане- е аз пък ако не съм помагал в тоя форум за идеята... :D Лично ще подпирам друг ретро проект, който според мен има шансове да се случи. С какво аз ще си преценя. (focus)
Последна промяна от BaiLamarin на 20 май 2011 13:47, променено общо 1 път.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 20 май 2011 11:55

Аз също сам за. Мога да помогна с някой друг инструмент, подготовката за боя и обработката на ламарините. В тази посока съм събирал много информация тъй като скоро време ми се иска и моята да я оправя.

Потребителски аватар
iss-tuning
Регистриран: 08 март 2008
Контакти:

Мнение от iss-tuning » 20 май 2011 13:32

BaiLamarin написа::D Клуб? Проект? Реставрирана Класика? Нещо не схванах. Аз имам среща първо с марсианците и ще говоря с тях с какво да помогнем :cheers:
То да помагаш не е задалжително - който иска помага който не иска плюе отстани . Всеки си има собствено мнение :idea:
Както написах и по горе -прерполагам че в проекта няма да се включат много от активно пишещите във форума в момента :idea:

Потребителски аватар
speed-line
Регистриран: 13 септември 2009
Контакти:

Мнение от speed-line » 20 май 2011 14:52

Аз мога да помогна с части и работна ръка, както и да търся необходими материали и т.н.

Потребителски аватар
Koko95
Регистриран: 07 декември 2009
Автомобил: ВАЗ 2106

Мнение от Koko95 » 20 май 2011 16:26

speed-line написа:Аз мога да помогна с части и работна ръка, както и да търся необходими материали и т.н.
+1 Намират ми се доста руски части от онова време.
:)

Потребителски аватар
CTAP4ETO
Регистриран: 29 декември 2008
Контакти:

Мнение от CTAP4ETO » 20 май 2011 16:45

А къде ще се извърши операцията?

Отговори