Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Бутала за Лада 79мм

Всичко, което е общо за различните модели Лада
bobby89bobby
Регистриран: 31 декември 2014

Бутала за Лада 79мм

Мнение от bobby89bobby » 31 дек 2014 16:55

Здравейте лададжий!

За първи път пиша във вашия форум, имам въпрос за вас. Обмислям ремонт и тунинг на мотоциклет Днепр, и по информация от руски сайтове, най-добрият ми вариант за бутала е такива от Жигула 1300. На някои места препоръчват специално от ВАЗ 21011, като най-подходящи, и създаващи най-висока степен на сгъстяване. Моят въпрос е какви са най-качествените ми варианти за такива бутала и откъде да ги намеря? Даже срещнах това унова за ковани бутала, и по принцип съм чувал че за Лади има, ако не са безбожно скъпи бих си взел и такива. На мен ми трябват 2 за двуцилиндровия двигател, те вероятно са само на комплекти по 4? Също важен е и въпроса за сегментите, те с буталата ли си вървят, или поотделно трябва да ги купя, и взаимнозаменяеми ли са или не всички стават на всички бутала? Казаха ми че Българските Разградски бутала били много добри, качествени, а и много евтини и лесни за намиране. Така ли е?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Бутала за Лада 79мм

Мнение от Денис И. » 31 дек 2014 17:10

viewtopic.php?f=128&t=19935 виж тук, продават се по еднично буталата и са качествени
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

bobby89bobby

Бутала за Лада 79мм

Мнение от bobby89bobby » 31 дек 2014 18:33

Погледнах ги, но изглежда на този сайт прелагат предимно за нива и буталата им бяха само 82мм.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Бутала за Лада 79мм

Мнение от Денис И. » 31 дек 2014 18:41

Това е колега, защото не си прочел въобще какво пише.
В темата която съм ти дал има ценова листа. В сайта не са качени всички части.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

bobby89bobby

Бутала за Лада 79мм

Мнение от bobby89bobby » 31 дек 2014 19:15

Прав си, извинявай, аз направо им отидох на сайта. Наистина имат, и цената е повече от добра. Пише оригинални части тоест са си руски? Те ли са най-високото качество което се предлага на нашия пазар? Моя човек ми обясняваше че Разградските били по добри от Руските, особено за моя случай с хронично прегряващия мотор с въздушно охлаждане, защото били от по-твърда сплав която има много малко температурно разширение и с много добри инверни пластини.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Бутала за Лада 79мм

Мнение от Денис И. » 31 дек 2014 19:42

Разградските отдавна не са това, което са били. И за това има тема във форума. С оригиналните няма да сгрешиш.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Бутала за Лада 79мм

Мнение от Kiril » 01 яну 2015 21:15

И от мен имаш един глас за оригиналните бутала и сегменти,както и за биелните лагери и новите силиконови семеринги,много добра изработка на буталата,много добре изравнено тегло и много добра цена.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Бутала за Лада 79мм

Мнение от Viper » 04 яну 2015 10:41

Оф, просто звъниш в "Дружба" Разград и си оправяш проблема, препоръчвам ти ги с 3 ръце, никелираните сегменти са ми първи избор.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Бутала за Лада 79мм

Мнение от Денис И. » 04 яну 2015 17:24

Колеги, обвиненията и т.н. на ЛС. Всичко, което не е свързано с темата е изтрито.

bobby89bobby

Бутала за Лада 79мм

Мнение от bobby89bobby » 06 яну 2015 00:45

То аз исках да ви питам кои какво качество и каква твърдост са. Аз съм от София, вярвам че ще си намеря или поръчам каквото ми трябва, исках само да се ориентирам. Аз разгледах на разград каталога и най доброто в момента ми се струва да отида в техен магазин, и да ги накарам да ми изкарат всички бутала на 78, 79, даже 80мм и аз да си подбера най-подходящите по форма. Имат за много модели и сигурно ще има по подходящи от ладовите. Въпроса при мен е че от Лада са ми с ниско чело и ще трябва да скъсявам цилиндъра за да обере недохода. Това пък бърка повдигателните пръти и т.н. Затова с едни оригинални за сравнение и ще си ги меря еднои по едно. Даже и ризи ще си взема че оригиналните не са хубави.

От вас ако мога да попитам, дайте ми аргументи, защо са лоши разградските, или хубави, идея си нямам как са нещата и както казах нямам Лада и с коли не съм се занимавал. Главно с 2Т мотори. Знам че ми трябват от твърд алуминий с инверни пластини да няма температурно разширение за продлема със загряването, нямам водно охлаждане а въздушното на този мотор не е добро, особено предвид че ще му вдигна компресията от 7 на 8.5-9

Отговори