Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Въпрос за кутия от Фиат

Всичко, което е общо за различните модели Лада
Потребителски аватар
stanio.turbinata
Регистриран: 29 януари 2009

Въпрос за кутия от Фиат

Мнение от stanio.turbinata » 13 яну 2017 12:34

Колеги кутия от Фиат 131 пасва ли на Ладов мотор?Знам,че стартера седи от другата страна и мисля,че Фиат-овия върти на обратно,но ако сложа ладов?Срещах някъде,че се ползвала камбаната от Ладовата кутия и така Фиатовата пасвала на Ладов мотор? :roll: Някой с опит може ли да сподели?Благодаря.Идеята е,че не ми се занимава с Фиатовия мотор и искам да си сложа Ладов,но кутията и кардана са преправени за Фиатов мотор и а и искам да си ползвам кутията ако може с Ладов мотор :roll:

Благодаря! :)

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Въпрос за кутия от Фиат

Мнение от LADA-2107 » 13 яну 2017 12:57

Междуболтовото разстояние на болтовете закрепващи кутията към блока е едно и също.

При положение, че двата двигателя въртят в една и съща посока, как стартера от Фиат ще върти наобратно. Може би се бъркаш с това, че е от другата страна.

Как ще закрепиш ЛАДОВ стартер към фиатова камбана? Пасва ли?

Трябва да сравниш дали маховиците на фиата и на ЛАДАТА са с еднакъв диаметър. Иначе няма да стане зацепването. Може при нужда на ЛАДОВИЯ двигател да монтираш маховик от Фиат, но той е по-тежък (поне на двулитровия двигател).

Не е ли по-лесно да купиш на старо кардан и скорости от Лада? Едва ли общата цена ще е над 100 лв.

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Въпрос за кутия от Фиат

Мнение от stanio.turbinata » 13 яну 2017 13:42

Това за въртенето на стартера съм го чувал само,не съм го установил лично!Това за стартера дали пасва и аз не го знам!Аз имам Фиатов стартер иначе та ако си върти нормално ще си го сложа него.Маховиците на 1,6 Фиат мотора и Ладовия също съм чувал,че са еднакви по точно сходни и взаимно-заменяеми.За 2,0 маховика е доста по тежък,и отворите за болтовете към вала са по широки,но инак са на същите места!Отворите за притискателя също са на по-голям диаметър,защото е за 215-220мм съединител а 1,6 е за 200мм съединител.

Така да кажа сега каква е цялата работа...Колата е направена с Фиатов мотор 1,6 TC от Ритмо 105 със скорости от Фиат 131 и кардана и всичко както си трябва.Обаче Фиатовия мотор нещо се разчука и го отворих.Установих,че един биелен лагер си е тръгнал и вала е за ремонт на шийката на която бе лагера.Ядосах се ама викам ще си го правя части има за тоя кютук.ОБАЧЕ при един приятел имащ много части за Фиат установихме,че 1,6TC от РИТМО 105 ТC колянов вал,биели и лагери(като размери и вала е малко по различен) нямат нищо общо с другите 1,6 и 1,4TC мотори!На 105 ТЦ всички неща са му по-голями!Е проверих частите за него и се оказа,че сумата за ремонта ще е доста солена като за такъв архаичен мотор!Тогава вече реших да търся Ладов мотор ако изпадне!НО понеже кутията е хубава а и си е 5-степенна искам да си я ползвам!Затова питам дали Ладовия ще пасне на нея.Нямам под ръка Ладов мотор за да видя сам дали ще стане,затова питам тук.

Потребителски аватар
stanio.turbinata

Re: Въпрос за кутия от Фиат

Мнение от stanio.turbinata » 17 яну 2017 19:00

Бях забравил колко са услужливи потребителите в този форум! ;) ...Трийте темата няма смисъл!Добре,че не е на живот и смърт ;) ...

П.С Благодаря на колегата койо писа! ;)

Отговори