Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Лада Гранта

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
ipa-64
Регистриран: 31 март 2012
Автомобил: ВАЗ 21083
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от ipa-64 » 08 сеп 2016 08:51

очакваме и информация ще имали от новите модели на есенния панаир в Пловдив ?
и евентуално някакви промоционални цени при закупуване по време на панаира ?

han_Asparuh
Регистриран: 23 февруари 2017
Автомобил: Лада Веста

Лада Гранта

Мнение от han_Asparuh » 23 фев 2017 20:36

Здравейте
Ще си кажа честно - в момента карам Ситреон Пикасо 2000 година - знаете голям просторен хечбек - но все пак френски и вече 17 годишен бензинов 115 коня.
Опитвам се да се стимулирам да си купя Лада Гранта - може ли да получа от вас - все пак врели и кипели по нашите разбити пътища с какво ще бъда много по доволен от новата Лада Гранта - варианта с климатик?

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от Frysco » 23 фев 2017 22:02

С евтина подръжка и непретенциозност. Ниско данъче, ниска застраховчица... нисък разход.Възможност за газов инжекцион, без да ти отпадне гаранцията...

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от LADA-2107 » 24 фев 2017 08:06

Ако е здрава колкото Самара-та ще си караш и ще си пееш. Разхода ще ти е под 7/100 газ с нормално каране, за предходния модел (Лада 110 казват, че гори 5/100 бензин). Гранта-та мен лично ме впечатли с голям багажник в сравнение с другите нови модели на Лада.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от viksanlg » 25 фев 2017 07:40

Ще забравиш за проблемните биалетки и тампони на френските коли.Дурако устойчиви са машинките ,но само незнам как ще свикнеш от меките седалки на ситроена спрямо тези на Лада.Както пишат колегите по горе разхода е доста нисък на газ и колата няма никак лоша динамика спрямо конете си.Другото ,което е че ще забравиш за течове на всякакви масла от двигателя и скоросната кутия и доливане на такива на издухани стари мотори!Евтините части са най-голямото предимство!Избери си някоя част на този модел Лада по желание и го сравни с един ситроен ако щеш като твоя и на твоите години и ще видиш за някой неща дори в десетки пъти разлика като за това ти купуваш оригинални части които са качествени, а не от някоя масова фирма предлагаща алтернативи... съвремените руски детайли са качествени дори повече от очакваното.Лада не гние като едно време ,а има много добра защита от корозия.От личен опит ти казвам,че имам избила ръжда там, където колата ми е правена по каско и са обработвали материала некачествено ,а където са детайлите без намеса нещата са идеални!Под цялата кола и от вътрешната страна на калниците фабрично е нанесено гумено покритие и по този начин е допънитено защитена.Да не говорим и да дребните детайли от рода на хубви силни фарове, а не изтормозени светлини които при дъжд нощно време се чудиш кое какво е !
Истина е че неможеш да намериш качестовото на съвремените лади на тази ЦЕНА която предлагат другите марки!Дори да се обърнеш към други евтини марки пак неможеш да намериш такива цени с такова добро предлагате като кубатура на мотора и екстри!!!

Nicko
Регистриран: 13 ноември 2016
Автомобил: Лада Гранта

Лада Гранта

Мнение от Nicko » 26 фев 2017 17:45

Аз вече карам 3 месеца такава , проблеми нямам никакви. Колегата по-горе е дал и точния отговор , който аз за сега с нищо не мога да допълня, тъй като е правилно това което е казал. Само в очакване съм на газовия инжекцион , тъй като за да е валидна гаранцията изискването е пробег 10000 км. Мисля че е правилен избор този автомобил .

han_Asparuh
Регистриран: 23 февруари 2017
Автомобил: Лада Веста

Лада Гранта

Мнение от han_Asparuh » 01 мар 2017 19:16

Благодаря много момчета.
Един допълнителен въпрос имам също - какво ви е мнението като избор между Лада Гранта 16 клапана с климатик и Лада Калина крос 16 клапана с климатик.
Абстрахирам се от цената като параметър в момента.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от viksanlg » 01 мар 2017 23:10

Лично за мен би било въпрос на личен избор спрямо фаца пространство в купе и багажник и т.н.т.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от LADA-2107 » 02 мар 2017 11:09

Гранта-та има по-голям багажник както казах, но вътре таблото и барчето са направени от нискокачествена пластмаса (ниско качестео на изработката). Калина-та вътре е доста по-уютна и радва окото. Модификацията крос ще е подходяща за хора на които им се налага да карат по черни пътища.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Лада Гранта

Мнение от xm_net » 02 мар 2017 11:57

han_Asparuh написа:
01 мар 2017 19:16
Един допълнителен въпрос имам също - какво ви е мнението като избор между Лада Гранта 16 клапана с климатик и Лада Калина крос 16 клапана с климатик.
Лада Веста колега... (secret)!

Отговори