Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

АЗЛК 2140 - white_shark

Теми за другите ни автомобили
Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008

АЗЛК 2140 - white_shark

Мнение от white_shark » 16 сеп 2011 16:45

По принцип много не исках да занимавам аудиторията с моята нещастна колица ама си викам що пък не.Стига съм критикувал и давал акъл.Нека и аз взема малко храна...барем на някой пък му стане интересно 8-)
Колата е произведена в СССР през 1979-та в момента на 140 000км.Била е винаги и единствено на дядо ми.След смъртта му дойде изцяло в моите ръце.

Първото нещо беше да я пребоядисам,защото предния майстор си беше оставил ръцете+евтините вложени материали=вехт вид на 2-рата година.Покрай боята си набавих някои нови и запазени елементи като фарове,брони,стопове и колата заприлича на нещо,по което можеше да се надгражда.
Окачване: отпред основен ремонт с малко доработки,но най важното е,че монтирах скъсени пружини от Жук + амортисьори от жълтата серия на MasterSport, а отзад оригинални 7 листови ресори + 2 амортисьора от всяка страна(съветски,двойнодействащи).Имаше и двойна щанга отпред,но ми се наложи демонтаж и се скъса един болт.В последствие открих,че няма голяма разлика и сега е без нея...но ще я върна някой ден.След дълго търсене ми изпаднаха и прилични стоманени джанти 15 цола с широчина 7 инча и ЕТ -5.Готови,боядисани ми ги пратиха и само ги обух със гуми 195/50 и качих на колата.
Двигател: След като оригиналния "свърши" лагерите на 106 000км. му направих освежаващ ремонт,но по необясними причини изтропа биелен лагер на 1-ви цилиндър точно 10 000км. след ремонта.Не намерих запушване никъде...предполагам,че има нередност в шийката.Както и да е.Изпадна ми втори двигател,който взех и монтирах направо с уверение,че е отварян и е 6 точки.Голяма грешка,защото и той вече няма налягане на маслото и издава приятни звуци,но все пак яде здрав бой близо 25 000км.През това време го карах напълно нормален.Единствено една хубава глава му бях качил.Челно шлайфана 1.5мм,нови водачи,гумички,клапани TRW,позачистени портове.Притискателя също ми създаваше ядове и не издържаше затова монтирах Sachs от БМВ.Така вече колата вървеше доста хубаво+твърдото окачване и коравия съединител беше що годе машина за правене на глупости :lol:
Салона: Нейния си е.Боядисах си само корите на вратите от кафяво в бяло,монтирах си седалка от Рено 21 Турбо както и едно спортно воланче с изнесен фланец(още не бяха на мода изпъкналите волани :lol: )

И общо взето това е направеното.Ремонти няма да описвам,защото представляват още 2 пъти по това,което изписах досега... (stupid)

В момента колата седи малко за*бана поради факта,че не намирам тенекеджия да я изкърпи на нормална цена.А като я гледам с гнилочите ми се изпарява мерака.Иначе след изкърпване й предстои:
1.Отново! (stupid) ремонт на мотора.Имам почти всичко необходимо.
2.Монтиране на кантар на спирачките както и смяна на серво(предполагам).Проблемът е в това,че като запаля след 5-6 натискания педала омеква и чувам,че сервото работи/съска(винаги е съскало тихо преди това и имаше супер спирачки).В движение като натисна за 1-2 секунди е твърд и после омеква...ако някой има идеи за причина може да сподели.
3.Безконтактно оригинално запалване.
4.Нова скоростна кутия+читав диференциал,че тия са като чакали.И двете ги имам в гаража.
5.Разни свежи промени във външния вид.Вече не ми е ежедневна кола и мога да си позволя малко по-брутални работи 8-)

И щот сигурно ви омръзна да четете празни работи ето малко снимки.Не гледайте,че фугите не си пасват.Едно,че колата е удряна отзад(от Лада :lol:) второ всички ламарини са сменяни от некадърния майстор по-горе 8-)
Всичко тръгна от това тук:
Изображение
И се стигна до тук:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
white_shark

Re: АЗЛК 2140 - white_shark

Мнение от white_shark » 16 сеп 2011 16:47

И още малко:
Прикачени файлове
210920091780.jpg
210920091783.jpg
210920091785.jpg
engineS.jpg

Потребителски аватар
gosho_bs
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от gosho_bs » 16 сеп 2011 17:23

Много е лачен дано скоро да бъде готов за каране.

m0m0
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от m0m0 » 16 сеп 2011 18:41

Значи нямам какво друго да кажа освен.... както каза един общ познат: Коцио дай да праим Москвича турбина (tease)

Потребителски аватар
Castrol
Регистриран: 27 януари 2011

Мнение от Castrol » 16 сеп 2011 18:44

Тея Джанти белите каква марка са , модел ?
Иначе Москвичето е патрон (victory)

Потребителски аватар
white_shark

Мнение от white_shark » 16 сеп 2011 18:54

Марката е Mangels.По принцип са хромирани ама ръждата си е казала дума и са минали през песъкоструй,основа и боя.
Ванка истинската съветска сила е в атмосферното пълнене.Нямам нужда от инхалации като при вашите астматици...Давам ти и жокер:познавам едно момче дето разбира от малки иииии средни моторчета...треперете ся! (hiro) (hiro)

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от Москвич 412 » 16 сеп 2011 19:05

Нямаш представа колко съм ги сънувал тия джанти,на Фордовете от "Лудия Макс" :mrgreen: джантите са същите, само че само на Фалкона на Гибсън са никелирани.Иначе като го гледам все едно виждам стария си Москвич,и оборотомера ти е на същото място където беше моя,само дето моя е пълен оригинал.Поздравления кефи ме народната кола. :mrgreen: Би ли ми обяснил на ЛС как да си свържа волтметър от ВАЗ 2105,защото оригиналния нещо няма никакви жици за него и от киснене се е стопил.

П.П. някъде по Бургас може ли да се намери преден ляв калник като този-с емблемата и заварения щит?

Потребителски аватар
Tekyero
Регистриран: 26 май 2010

Мнение от Tekyero » 16 сеп 2011 19:59

Малко останаха колите ,като твоята. По пътищата от година на година все по малко ги виждам. Успех с колата и пиши какво правиш по нея да четем и ние, хубаво си направил ,че си направил темичка за него (victory) !

Потребителски аватар
white_shark

Мнение от white_shark » 16 сеп 2011 20:12

Мерси на всички (victory)
Последна промяна от white_shark на 17 сеп 2011 00:02, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vaz_21013
Регистриран: 12 декември 2010
Автомобил: ВАЗ 2105

Мнение от vaz_21013 » 16 сеп 2011 20:40

Москвича ми харесва дано в най-скоро време намериш майстор да го изкърпи и след това да си го караш с кеф колега.Жалко е,че вече са изчезване ама какво да се прави. ;)

Отговори