Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Пътешествия и хобита с Лада

Обсъждане на срещите между членовете и феновете на клуба.
КОСЬО
Регистриран: 17 април 2008

Re: Пътешествия и хобита с Лада

Мнение от КОСЬО » 24 юли 2009 14:17

Здравейте
Към Бати Киро един въпрос
От 5 август съм на почивка в Созопол на една станция кажи ако знаеш в Созопол какво и как може да се хване от брега и къде.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 24 юли 2009 14:50

Здравей, добре дошъл на морето!
Понеже ме няма сега в Бг, ще ти предам мнението на колегата grandal_331, който е бил там вчера, 23.юли:

Созопол-пристанището! Парченце прясна цаца = на платерина и сафрид!
Майката му е да застанеш на кея в момента,когато Р.К.-тата се връщат от морето!
Почнат ли да мият палубите от размазаната цаца,що риба е в пристанището,събира се до корабите!
Гол телескоп петица,плувка 1-2гр.кука 10№,и бой! Да не забравиш кофа за рибата!
Толкоз сафрид не съм ловил от 20години!

Аз ще допълня, че може да пробваш и за попчета.

Ако си към Царево, ако искаш, ще ти направя среща със сина, заедно да отидете пред църквата с лодката или ако искаш сам. Пробвайте за попчета или сафрид.

Преди три седмици бях със Стефчо и децата му пред църквата, за 5 минути - 4 попчета, но децата ги хвана морската болест и излязохме.
P6210002.JPG

Em1l
Регистриран: 11 май 2009

Мнение от Em1l » 24 юли 2009 16:08

Хмм колега това мнение на грандал от сливен го четох някадде ма забраих.Да не влизаш в рибарските форуми ако влизаш пиши 1 лс за ника ти да се запознаем.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 24 юли 2009 17:29

Да, посещавам форума нариба, като почти само чета какво са написали колегите в раздела "Морски риболов" Има какво да се научи от тях, майстори са.
nariba
http://forum.nariba.com/index.php?sid=d" onclick="window.open(this.href);return false; ... 28a62bef20

danchy_2101
Регистриран: 05 февруари 2009
Контакти:

Мнение от danchy_2101 » 29 юли 2009 00:08

Имам няколко въпроса към колегата kiril_bulgaria.Значи предстой ми пътуване до морето и съм решил да взема с мен едната въдица.Да те попитам на морето минават ли проверяващи за билети защото билета ми е изтекъл а не мога да ги сваря тея кога работят.Нямам време.На какво се лови по черноморитето защото до сега не съм бил за риба по морето.Има ли още нещо по-специално което трябва да знам.

GoriLLaz
Регистриран: 15 април 2008
Контакти:

Мнение от GoriLLaz » 29 юли 2009 00:10

Взимаш скарида и фърляш за попче най-простото, най-лесното и за мен една от най-вкусните риби и с най-много кости :D

пп: чепаре и за сафрид може да пробваш, мисля че още е разрешено аз като морско чадо не им следя от доста време разплодния сезон че и в Бургас не се мяркам много често да ходя за риба.. :cry: миналото лято с харпун с един приятел ударихме 3-4 попчета на Корал и това беше (hiro)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 29 юли 2009 09:29

GoriLLaz правилно ти е насочил каква риба да търсиш - попчета и сафрид по това време на годината.
Относно риболовен билет - не се изисква
..."Чл. 23. (1) Българските граждани могат да извършват любителски риболов без билет във водите на Черно море .."
..."1a. да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов ...."
viewtopic.php?f=12&t=2339" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 31 юли 2009 21:19

Хубава разходка си направил. Да, с Алекото (12-ка де), дългите преходи са супер удобни, бързи и икономични. Няма 3500 об/мин, а си вече над 130 км/ч. Е, бати кефа. (victory) Не е чак такова безобразие с Москвич на море. Едно време, нашите не са ходили с друго, а са карали такива коли из цялата България. :)

Потребителски аватар
Roko2105
Регистриран: 18 април 2008

Мнение от Roko2105 » 18 авг 2009 23:26

Вчера се връщах от Бургас за София, с един Голф 4, и около Карнобат настигнах един Москвич 412 с номер СО. Дядката го настъпваше със 100-110, напълни ми душата и покарах след него към 20 км, докато не отби на един пазар. По-късно, вече на магистралата, изскочи една Самара от някаква отбивка и настъпи към 130-140, едвам успявах да я настигна:) Отново покарах след нея 30 км докато и тя не спря на една бензиностанция.

КОСЬО
Регистриран: 17 април 2008

Мнение от КОСЬО » 20 авг 2009 09:35

КОСЬО написа:Здравейте
Към Бати Киро един въпрос
От 5 август съм на почивка в Созопол на една станция кажи ако знаеш в Созопол какво и как може да се хване от брега и къде.
Здравейте
Ходих и се върнах.И аз като колегата ходих до Приморско и до устието на Ропотамо но от страната на морето.Ходих и на Беглик Таш тракийското светилище.
Бях и за риба на престанището в Созопол,едно хлапенце ме заведе зад заведението което е във водата там направо вреше от илария и платерина на морски червей.
Ще сложа няколоко снимки.

Отговори