Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Лада 2104 - обслужване

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Evergreen
Регистриран: 23 декември 2013
Автомобил: ВАЗ 2104

Лада 2104 - обслужване

Мнение от Evergreen » 11 сеп 2017 16:22

Здравейте, притежавам въпросният автомобил от скоро който ми е завещан от моите дядо и баба и понеже имам желание да го стегна и да си го карам като втори резервен автомобил. Колата е бяла на цвят на 39000 км с оригинален кожен салон без никъде да е скъсан, също така е с оригиналните гуми както е излязла от завода, моторът е 1.3 и е карана само на бензин, купена е 1988г. Понеже не е палена от 3 години имам няколко въпроса как да я обслужа и ремонтирам правилно.

Каква марка и спецификация масло трябва да сложа и трябва ли да сменям и другите филтри ?
Понеже е на малко километри трябва ли да сменям ремъци и водна помпа към тоя момент а ако не трябва на накакъв пробег трябва да стане за да ги сменя ?
Понеже досега е карана с вода и имам желание да и сложа антифриз трябва ли да се прави промивка на радиатора ?
Трябва да се сменят предните спирачни маркучи и ми се иска да сменя цялата спирачна течност но каква трябва да е тя ?
Като работи на място температурата приближава червения сектор и си мисля че термостата може да е спекъл заради това че не е карана дълго но мисля и него да го сменя, но смятам че не би трябвало да бъде от нещо друго понеже колата не е карана много и е пазена.

Ако някой има други конструктивни предложения ще се радвам да ги сподели.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Лада 2104 - обслужване

Мнение от Frysco » 11 сеп 2017 16:42

Въпреки че е на малко километри, е трябва да се сменят ремъците. Водната помпа е според състоянието. Ако е здрава, трябва да издържи докъм 50 000 км. Това, че е карана с вода е лошо. Вероятно е натрупала доста ръждиви пясъци и трябва да се промива на течаща струя (включва се в системата течаща вода), а после освен хубав и скъп антифриз, да се сипе и добавка против ръжда. Термостата е много вероятно да е запекъл от карането с вода и ръждата в системата. Също и крана за парното.
Няма да е зле да смениш и гумите. Останалото ще си покаже в хода на експлоатацията.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Лада 2104 - обслужване

Мнение от Денис И. » 11 сеп 2017 16:44

http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Заключена