Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Подмяна на педала на газта (цялата лостова система)

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 06 ное 2017 07:45

Колеги, снощи изпаднах в кофти сутиацията, че ми се скъса лоста, който управлява подаването на газ и трябва да го сменя, малко не ми се рови сега рано-рано защото мотора е горещ още, а навън е тъмно и магливо, та докато светне малко, някой може ли да ми даде съвети как се сменя целия целия механизъм, гледах че има 2 гайки горе при лоста, най-вероятно има и 2 в краката, като ги развия от къде вадя, от къде дърпам и после как най-лесно ще сложа новия, всеки съвет е безценен.
Прикачени файлове
object_7234.jpg
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
m_g
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от m_g » 06 ное 2017 10:55

Лостовият механизъм се монтира елементарно, но при свален двигател. Пробвай да го завариш на място. Иначе с монтиран двигател поне при мен по спомени няма как да се набута цялото криво нещо. Държи се само на двете пластмасови крепежчета.
Иначе можеш да вандалстваш с дългата щанга да местиш двигателя напред. Много зависи колко е клекнал двигателя назад и колко място има.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 06 ное 2017 13:39

Именно това се опитвам да избегна, и заради това по принцип си харесвам ладите, че уж заради една таквава дреболия не разглабяш половинта кола, нямам намерение да свалям мотор.

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Мнение от KingoftheROAD » 06 ное 2017 14:51

В купето има едно маншонче, където влиза дългата щанга за педала. Свали го предварително, след това двете гайки, които държат оста към купето, ако трябва с дължа щанга може да се мазмърда движока напред, така че да освободи малко място. Новата ос, се наниза първо щангата за педала вътре купето. Отвора там е овален, така че би трябвало да позволява известни маневри, докато се намести оста зад двигателя. След това двете гайки, маншончето се нанизва отвътре, и накрая педала и лостовата система. Педала мисля че е хванат със зегерка.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 06 ное 2017 17:57

Мда, днес огледах по-обстойно, ще има чалъм, питах познати, ама всеки почна теории да вади, трябвало главата да се свали, мотора да се надигнел... руснака не е толкова прост, гаранция го е измислил, но с чалъм. Стария ще излезе по-лесно тей като вече е счупен.

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Мнение от KingoftheROAD » 08 ное 2017 10:12

Никакво сваляне на главата!!!

Първо се напъхва педала навътре, като оста стои вертилакно нагоре, след това опитай да завъртиш налявотака, че да се напъха зад двигателя. Ако няма място с малко въртене и чекнене, и евентуално подпиране на двигателя отзад, откъм купето би трявало да стане.

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 12 ное 2017 02:43

И аз съм го правил това упражнение. Бях ограничен в рамките на 2-3 часа и изобщо не ми минаваше през ума сваляне на мотор в тази ситуация. Малко псуване и вазелин.. но се случват културно нещата. Само прояви търпение и малко въображение. Колегите по горе са ти описали последователноста на работа
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 13 ное 2017 22:05

Днес щях да го сменям, чаках един помощник да може да ме навигира отдолу докато ръчкам отгоре, но пак не станаха нещата (помощника ми се изложи), в най-лошия случай мисля да сваля барчето за да мога да суча самия педал отгоре ако се налага.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 16 ное 2017 02:22

Колеги, смених го, мерси за съветите, аз подходих малко ирационално, едно приятелче го е правил преди също, вика да се развие отдолу градата на кутията, за да може мотора малко да му се даде луф, вкарахме я на канал и стана работата по-лесно така.

Отговори