Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Набраздени предни спирачни дискове ВАЗ 2110 - тресе

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Мнение от toneto66 » 19 фев 2016 14:03

Значи проблема ми е такъв.Предните ми дискове са набраздени и не са с гладка повърхност,а от там и като натисна спирачки над 70-80км.ч. и нагоре ми тресе педала на спирачките и леко кормилото, въобще много неприятно.Въпроса ми е от какво се набраздяват предните дискове,от лоши накладки или да е от предните лагери нещо; километрите ми са около 140 000хил..Ако някой е запознат с този проблем да даде съвет по въпроса.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Въпрос за предни спирачни дискове ваз2110

Мнение от viksanlg » 19 фев 2016 15:16

Каналите на дисковете могат да се получат както от лоши накладки(в по-вечето случаи),до попадане на абразивни външни елементи, които засядат и могат да понадерат диска, защото се вкопават в меката накладка.Тресенето на педата и на колата не е от каналите на спирачните дискове,а най вероятно от криви дискове или барабани или и двете.Често съм вижадл такива изкривявяния лятото, когато се кара по спортно и се изрежеш в някоя студена локва да се охладят рязко и по-калпвите дискове се изкривяват!

Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Въпрос за предни спирачни дискове ВАЗ 2110

Мнение от toneto66 » 07 юли 2016 19:09

По въпроса за тресене при спиране,но с скорост по висока от примерно 70-км.ч. след като смених предните спирачни дискове с нови,и накладки нови тресенето си остана като проблем.Скоро ще сменя и задните барабани с нови та дано се оправи.Нека някой който е имал подобен проблем да изкаже мнение по въпроса ,в какво друго да се съмнявам и проверя пак и да сменя.Примерно може ли да е от предни лагери или вътрешни или външни карета.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 07 юли 2016 20:10

Няма как от задните да ти тресе волана при спиране. Или са криви главините или дисковете, нищо че са нови.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Отговори