Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2108 акумулатора не се зарежда

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
evgeniha
Регистриран: 05 юли 2016
Автомобил: ВАЗ 2108

Мнение от evgeniha » 21 юли 2016 19:14

Здравейте, днес си карах без проблем и гледам на таблото, че ми зарежда акумулатора около 14 в. По едно време стрелката взе да отива в 16+ за 1-2 минути и след това падна в лявата червена граница и лека полека падна до минимума. Успях да се прибера в гаража и реших да запаля, но уви няма никой, даже не завъртя. Заредих акумулатора запали веднага оставих колата да работи с включени фарове има няма 6-8 минути и се получи абсолютно същото. Стигнах до извода, че не ми се зарежда акумулатора, обаче от тук насетне не съм сигурен от къде да почна да търся проблема. Преди 150 км смених реле регулаторът, защото ми зареждаше постоянно на 16 + в, след смяната си зареждаше без проблем около 14в.
Погледнах ремъка нямам представа как точно трябва да е, но ми изглежда стегнат.

Бихте ли ми дали някакви насоки, върху които да мога да намеря конкретния проблем и да заменя, нужната част, благодаря предварително на всички отзовали се. :)

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 21 юли 2016 19:19

Провери още един път четките и диодния блок. Продават се доста ментета. Сменял съм няколко за един месец докато попадна на читаво. Другото е да си прегледаш връзките дали са стегнати и да мериш с мултицет по веригата. Друго няма какво да направиш.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Мнение от KingoftheROAD » 22 юли 2016 13:40

Свали, почисти и притегни наново масата на акумулатора към купето, и масата на двигателя към купето. След това виж и масата на регулатора. Понякога една лоша маса, може да направи такива филми на ужасите, че не е истина.

evgeniha
Регистриран: 05 юли 2016
Автомобил: ВАЗ 2108

Мнение от evgeniha » 11 авг 2016 14:36

Здравейте, благодаря на всички, за отговорите.

Смених още 4 реле регулатора, които за има няма 20-30 км, спряха да работят. Извадих динамото и го дадох на майстор защото ми препоръчаха един уш да стане. Каза ми, че имало нещо в динамото, което не било добре стегнато, но работило добре. Сложих го и забравих за проблеми. Уви след 5 дни стана същото, и реших и си купих ново динамо смених го и вече няколко дни тествам няма проблем.

Благодаря отново на всички, извинявам се за късният отговор, но исках да съм сигурен, че е наред преди да напиша.

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Мнение от KingoftheROAD » 11 авг 2016 20:50

Динамото колега, се нарича генератор. Динамомашината генерира директно постоянно напрежение и съотв. ток. Докато това, което ти наричаш динамо, всъщност представлява трифазен променливотоков генератор, и съотв. трифазен изправител вграден в него.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”