Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Смяна на бензиномер?

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21214

Смяна на бензиномер?

Мнение от kopaiko » 27 дек 2016 14:54

Здравейте колеги.Уреда на таблото за бензина постоянно си мени стойностите.Смених платката с поплавъка в резервоара но проблема си остана.Ходих на електричар,свалихме таблото но няма нищо видимо по спойките.Явно проблема е във самия уред но той не може да се сменя.Въпросът ми е може ли да се сложи уред от Лада 1500/1600 и дали ще работи правилно с Нивовия поплавък?

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Смяна на бензиномер?

Мнение от LADA-2107 » 27 дек 2016 15:33

Руснаците по принцип не обипат много промените, едно нещо щом работи, не се променя.

Например датчика за температурата на двигателя е еднакъв при класиките, Самара и на глава от 112-ка 16 клапана е същия. В резултат на което ново табло от 110-ка (VDO) работи нормално с датчик от Класика.

Твърде вероятно е същото да важи и за бензиномера. Щом си мени стойностите, най-вероятно е хлабaва връзка или "студена спойка". Не съм запознат как е направено таблото на Нивата, на платка ли е отзад? Уредите с гайки ли контактуват към платката или са запоени?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Смяна на бензиномер?

Мнение от Денис И. » 27 дек 2016 15:36

Типичен пример за проблемна "маса".
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
kopaiko

Смяна на бензиномер?

Мнение от kopaiko » 27 дек 2016 20:30

Презапоихме всички спойки,приборите са на гайки към платката,и те са проверени.Пуснах втора маса към фланеца с поплавъка но промяна няма.Заредих 10л.бензин прибора отчете разликата (от 1/4 отиде на 1/2) но след 5минути показваше почти пълен резервоар.При положение че това е трети поплавък остава повредата да е или в кабела от поплавъка до прибора или самия прибор.В книгата Ремонтируем нива ВАЗ-21213-21214 намерих подробно описано какви са параметрите на датчика и прибора и как се извършва самото тестване .Ще пробвам какво ще излезе.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Смяна на бензиномер?

Мнение от Денис И. » 27 дек 2016 22:16

Почти на 100% съм сигурен, че не е поплавъка. Търси проблема в таблото.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
kopaiko

Смяна на бензиномер?

Мнение от kopaiko » 29 дек 2016 11:04

След всички проверки излезе че оригиналния поплавък работи перфектно, кабелите към таблото са здрави .Проблема е в прибора на таблото но тъй като не се продава като отделна част взех един прибор от ВАЗ-2103,свързах го към ел. схемата,като изключих щатния прибор,защото се променят показанията и на двата прибора(показва на половина от реалното ниво).Новия поплавък който бях купил преди време,не съм забелязъл че няма втори кабел за лампата за резерва(вероятно е за електронните табла) ,беше сменен с оригиналния и всичко си дойде на мястото.

Отговори