Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Някой знае ли къде се намира GPS-a на Лада Нива

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
kacarov_dupnitsa
Регистриран: 02 февруари 2010

Някой знае ли къде се намира GPS-a на Лада Нива

Мнение от kacarov_dupnitsa » 02 фев 2010 14:45

Здр. колеги нов съм във форума така че, не знам дали пиша в правилния раздел, ако съм объркал моля да бъде преместена на правилното място.

Имам един въпрос към вас някой знае ли къде се намира GPS-а на Лада Нива 2008 г.

Благодаря ви предварително

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Re: Някой знае ли каде се намира GPS-a на Лада Нива

Мнение от Денис И. » 02 фев 2010 15:00

Не знам на Нива фабрично да се монтира GPS.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

kacarov_dupnitsa

Мнение от kacarov_dupnitsa » 02 фев 2010 15:03

Понеже баща ми кара такава служебна Нива 2008 год. производство и на вратите има стикери за GPS и ако не се лъжа картинката беше с карта на света и имаше и текст от долу под картинката но не помня точно какъв беше

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 02 фев 2010 16:09

Сигурно е от тия дето ги слагат застрахователите на колите да ги проследяват ако ги откраднат. Странно ако са сложили на Нива, не е чак толко скъпа кола... :?

kacarov_dupnitsa

Мнение от kacarov_dupnitsa » 02 фев 2010 16:12

Ами тя че, не е скъпа не е обаче по принцип тази Нива е трябвало шефа му да я кара а, поради обсоятелствата сега я кара той. Значи няма заводски GPS на Лада Нива или поне не знаете за такова нещо , а има ли начин да се разбере дали има изобщо GPS. ?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Денис И. » 02 фев 2010 17:10

За GPS Receiver или GPS Transmitter питаш?
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

kacarov_dupnitsa

Мнение от kacarov_dupnitsa » 02 фев 2010 17:14

Значи, на лепенката пише '' Сигорност на всякаде'' обаче незнам колега за кой от двата да ти кажа и с двата ли може по всяко време да кажеш каде е автомобила и ако може да ми кажеш каква е разликата м/у двете

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Денис И. » 02 фев 2010 18:44

Едното е за навигация и само приема сигнали от сателитите, а другото е предавател за предаване на сигналите и за следене на колата.

А защо питаш по принцип? Да не искаш да крадеш колата на баща ти?

Сигурен съм, че ресивър нямаш. За трансмитер, може да провериш ако имаш честотен скенер:
Frequency information

For the ranging codes and navigation message to travel from the satellite to the receiver, they must be modulated onto a carrier frequency. In the case of the original GPS design, two frequencies are utilized; one at 1575.42 MHz (10.23 MHz × 154) called L1; and a second at 1227.60 MHz (10.23 MHz × 120), called L2.

The C/A code is transmitted on the L1 frequency as a 1.023 MHz signal using a Bi-Phase Shift Key (BPSK) modulation technique. The P(Y)-code is transmitted on both the L1 and L2 frequencies as a 10.23 MHz signal using the same BPSK modulation, however the P(Y)-code carrier is in quadrature with the C/A carrier; meaning it is 90° out of phase.

Besides redundancy and increased resistance to jamming, a critical benefit of having two frequencies transmitted from one satellite is the ability to measure directly, and therefore remove, the ionospheric delay error for that satellite. Without such a measurement, a GPS receiver must use a generic model or receive ionospheric corrections from another source (such as the Wide Area Augmentation System or EGNOS). Advances in the technology used on both the GPS satellites and the GPS receivers has made ionospheric delay the largest remaining source of error in the signal. A receiver capable of performing this measurement can be significantly more accurate and is typically referred to as a dual frequency receiver.

jbd3062000
Регистриран: 03 юни 2009

Мнение от jbd3062000 » 03 фев 2010 20:25

Това дето питаш е за ГПС следене и се слага допълнително от фирма на мобилен оператор,приема от сателити,предава на команден център през телефонните клетки.За неспециалисти толкова.

velinsl
Регистриран: 08 август 2016

Някой знае ли каде се намира GPS-a на Лада Нива

Мнение от velinsl » 12 дек 2016 23:41

А не може ли прсто да е лепнат така стикера? Или да скрива нещо грозно под себе си?
Кой ли не и слагал какви ли не лепенки по автомобилите си като млади шофьори?

Отговори