Здравна тема

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
gr33n
Регистриран: 05 декември 2011

Здравна тема

Мнение от gr33n » 03 дек 2020 15:05

Кампания, насочена към защитата от COVID-19, с дарителска инициатива
https://bmswebtech.com/interesting/kamp ... itsiativa/
И по темата колко от вас мислят да се ваксинират с новата ваксина , която ще е безплатна след нова година , малко съмнително ми се вижда цялата работа , PCR тестовете са платени и са на цена която много малко хора ще дадът , а ваксината безплатна. Като се замисля зада ти бият ваксина сигурно ще искат тест което те задължава да си го направиш , аз лично не бих се ваксинирал.

verde
Регистриран: 25 април 2008

Здравна тема

Мнение от verde » 05 дек 2020 01:35

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 15 апр 2021 22:10

Физическата активност – колко е необходима?

https://www.defendyl.bg/imunoblog/stati ... RY1rG892VA

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 17 май 2021 02:37

Прекарахме короната с майка през януари без особени затруднения. Оправихме се за 10дена след навременно и компетентно лечение. Но някои мои познати не успяха да го преживеят. И моята жена скоро го прекара и се възстанови за 10дена със същото качествено лечение. Чудя се на сериозно болните и дори поминалите се дали са закъснели с лечението си и дали е било компетентно. Всичките докторки, на които разчитам го прекараха, дори дерматоложката я повтори през февруари, но доста по-леко, отколкото миналата пролет. През цялото време навсякъде съм без маска, а докторките го прекараха по-зле от мен въпреки маските. Други мои познати-също. Моята жена също не я опази маската. Сега майка и и брат и се лекуват пак така навреме и успешно. Дори брат и не го опазиха 2дози Пфайзер.

gr33n
Регистриран: 05 декември 2011

Здравна тема

Мнение от gr33n » 17 май 2021 12:39

verde написа:
17 май 2021 02:37
Прекарахме короната с майка през януари без особени затруднения. Оправихме се за 10дена след навременно и компетентно лечение. Но някои мои познати не успяха да го преживеят. И моята жена скоро го прекара и се възстанови за 10дена със същото качествено лечение. Чудя се на сериозно болните и дори поминалите се дали са закъснели с лечението си и дали е било компетентно. Всичките докторки, на които разчитам го прекараха, дори дерматоложката я повтори през февруари, но доста по-леко, отколкото миналата пролет. През цялото време навсякъде съм без маска, а докторките го прекараха по-зле от мен въпреки маските. Други мои познати-също. Моята жена също не я опази маската. Сега майка и и брат и се лекуват пак така навреме и успешно. Дори брат и не го опазиха 2дози Пфайзер.
Добре нали уж с ваксината е малък шанса да хванеш корона или по скоро ако я хванеш да го прекараш по леко, сега мисля да накарам майка ми и сестра ми да се ваксинират , баба ми е с астра зенека, тоя коронавирус ни разказа играта

Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Здравна тема

Мнение от curse_m » 17 май 2021 15:57

М-да, това което споделяш е доста обезсърчаващо. Но времето ще покаже истината за тия ваксини и каква реална работа вършат.
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 18 май 2021 02:42

gr33n, за съжаление нито шансът е малък, нито лекото преболедуване след ваксина е сигурно. По принцип с всякакви ваксини и болести точно това се очаква, но тези новоизлюпени ваксини засега нищо хубаво не носят. Безброй странични нежелани ефекти и съмнителна резултатност! Не съм чувал никоя друга ваксина да е с подобно "постижение". За първи път съм против ваксини. Вече 23г. всяка есен си слагаме грипни ваксини и сме изключително доволни. Но те са вече добре изпипани. Нямат или почти нямат нежелани странични ефекти и освен това създават добър имунитет. За тях може да се каже, че предотвратяват разболяването от грип или пък, ако се случи, то е слабо. Утвърждаването на която и да е ваксина изисква години, а не месеци или само 1г. БЦЖ е срещала недоверие цели 30г. така, както ТБ е върлувала и освен това не е имало лекарства за нея! Едва през 1951г. започва масовата и употреба, но точно тогава вече са открити и лекарства за ТБ, които започват да се използват масово.

Чудя се защо в публичното пространство акцентът от НГ е само върху ваксините, а не се предупреждават хората, че е е от особена важност да не закъсняват с лечението си и то да бъде компетентно, ако се разболеят? Доколкото имам информация от познати и приятели тези са двете основни причини за тежко боледуване и евентуално летален изход.

Маските са имитация на дейност, напълно безполезни и тероризъм над всички нас! Чувал съм, че имало някакви специални, които пазели само 3часа! Освен това и проф. Мира Кожухарова казва, че за преболедувалите са напълно излишни, а в останалите случаи е възможно някой, ако е болен да предпази други от себе си. Но колко % от цялото население са болните? Ами пипането с ръце на хляба в супермаркетите от кого ли не? Доста пъти съм се карал. В Италия дори за плодовете и зеленчуците изискват ръкавици!

Сетих се и още нещо. Колежка на моята жена има съпруг доцент в Александровска. Той е казал, че тези ваксини разболяват! Негови колеги, сестри и санитарки прекарали короната въпреки, че са се ваксинирали! Това, че всяка ваксина може да разболее се знае отдавна, но при утвърдените и изпипани ваксини шансът е изключително малък. Но тези, както обясних са доста рискови. На всичко отгоре се нарушава старото правило да се правят ваксинации преди очаквана епидемия, а не по време на нея! И ако човек, който е ваксиниран се зарази съвсем скоро става страшно! Напр. случаят с Коритаров. Затова винаги се изисква при ваксиниране пациентът да бъде напълно здрав. Но в условията на епидемия? Неслучайно грипните ваксини се слагат през септември или октомври преди да е започнал грипът.

Аз от много години се опитвам да се пазя от какво ли не като бягам далеч от кихащи и кашлящи хора и на секундата спирам дишането. Моя доверена докторка през февруари ми казваше, че ако някой е болен и кихне в лицето ни е почти сигурно, че ни е заразил. И тя го е прекарала, но е имала затруднено дишане, за разлика от нас. Попитах я дали ние сме качествено ваксинирани след преболедуването и ми отговори утвърдително.

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi- ... dalgo.html

verde

Здравна тема

Мнение от verde » 17 юни 2021 22:12

Отговори

Върни се в “Общи приказки”