Ремонт на автомобилни стъкла

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Re: Ремонт на автомобилни стъкла

Мнение от teon » 13 фев 2012 15:13

ven-lada2105 написа:(спомнете и мушицата лепнала се на стъклото миналото лято).
колега,...те шофьорските са много ;) ...не си го спомням туй с мушицата...
ven-lada2105 написа:Вместо да се шофира на спокойствие, човек се криви и търси "чиста" пролука на стъклото. (skull)
...да не се е обърнала колата...?

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 13 фев 2012 21:56

ven-lada2105 - някога лепил ли си стъкла? 100 лв. челно стъкло? За кои коли? Слез на земята. Има скъпи стъкла. Отделно всичко се ЛЕПИ за рамката. Според тебе нежно и вниамателно ти срязват старото и лепят ново? АЗ пък съм карал години на ред с лепени стъкла. Само на едно бразилско стъкло не помогна- просто беше презакалено и се пукна на друго място. Много полезна технология, ако е направена качествено! човека е показал огромна люспа. Малка пукнатина не се вижда почти. Не познавам момчето- но предложението за МОЛ е за Ваше удобство. С новите коли карате по 100 км. за една тъпа диагностика. Обикновено безполезна. Не нападай човека- предлага, никой не кара на сила. Човек който кара много знае какво костват камъните по пътищата. Важното е да се хване овреме. Ако смолите са качествени ремонта си струва. Ако повредата е голяма така или иначе се сменя. Аз пък бягам от китайски стъкла- едва ли си карал с челен секурит, за да знаеш какво става като се пръсне срещу тебе. Некачественото челно стъкло е много по- опасно от лепено. И аз съм слагал заместители стъкла, но не Китайски - ти от къде знаеш, че няма да литнат люспи към очите ти от някаво менте? Виждал ли си в спешното хора с набодени очи? Турското не беше лошо за фиата и цената беше малко над упоменатата от тебе. Слагането- некадърно. Просто момчетата вече не знаят как се слагат стъкла с въженце. Сваляне, чистене и боя на ръждите по рамката и си го слагам сам та да легне нормално. Страшна делавера. Но пък нямаше как- както казах беше калпаво оригиналното стъкло.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

ven-lada2105
Регистриран: 16 април 2008

Мнение от ven-lada2105 » 15 фев 2012 00:37

Здравейте

Искам да уточня нещо!
Не нападам човека предлагащ лепенето! Не знам как работи-може и да е качествено! Нека си лепи стъклата и да му върви бизнеса, искрено му го пожелавам.
Целта ми беше да спомена и за недостатъците на тази процедура(явно не съм бил убедителен). Всеки да си решава какво да прави. Целта на форума е не да се заблуждаваме, а да си помагаме взаимно.

До "Бай Ламарин"
Не съм лепил стъкла и въобще нямам нищо общо със стъкларския бизнес :lol: Даже моето стъкло е надрано от чистачките и е изключително неприятно да се шофира, ама се отплесвам от темата.
Един близък роднина смени за половин година 3 челни стъкла. Монтажите бяха направени добре(не течеше, не духаше, не седеше на криво), не знам какво повече може да се иска от еднин монтаж. Смени стъклата заради лош късмет. Един път му се отвори капака на мотора в движение (stupid) Освен уплах нищо му нямаше - стъклото нито се е пръснало, нито го е наранило. Едни пияндурници му спукаха с камък стъклото, а веднъж камъче от улицата.
Стъклата бяха възможно най-евтините(към 150лв) с произход незнаен. Незнам ти на какви стъкла си попадал, ама чак такава философия при производството на стъкла няма. Ако не е менте от гаража на бай Иван, със сигурност ще изкара повече от "ремонтираното". Тъй че следващия път търси повече :)
Прав си за качеството на монтажа, но с повече търсене се намират читави майстори. Пък и човек може и сам да си го смени.

Направо съжалявам, че се обадих първия път. Но не смятам, че беше нередно.

Поздрави

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 15 фев 2012 01:26

Еи... относно "квокато са евтини стъклата" нали ги знаеш тия задните примерно на сивик жабка дето се отваря само прозореца без рамка, и има на него залепени амортисьорчета и панти, та има евтини варианти и за тях, обаче стъклара си ти казва "-Ей! Аз щи го поръчам и щи го монтирам, обаче да знаеш че това не става!" щом се е стигнало до там... значи иииима някъква философия в производството на тия стъкла, монтират стъклото, идваш удряш го да го затвориш така по яко 5 10 пъти и си доволен, и на 3-тия ден стъклото е счупено, "от самосебе си" и тва не е единичен случай. А така като те слушам как се фалиш че стъклото ти е надрано и "Мене това ми не пречи, вия си немоа карате" и ти като мене минаваш по 6-7 километра днеска, да идеш до работа и да се върнеш, и нема време кога прозореца да ти се изчисти от потта и леда целия, камоли па да почне да те дразни надрасканото.... ако минеш неколко пъти по много километри у време като сегашното да ти не стигне днеска едно шише със течност за чистачки, и като се прибереш да неможеш да прецениш как ти е по леко на очите като са отворени или като са затворени, друга песен ше запееш (secret)

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 15 фев 2012 17:40

ven-lada2105 написа:Направо съжалявам, че се обадих първия път.
Колега,нали за това е форума...не е задължително да съвпадат мненията на всички...

Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 15 фев 2012 21:44

В един от постовете прочетох,че не се занимаваш с полиране на стъкла,но все пак искам да попитам имаш ли някаква представа как да махна леки драскотини от чистачки,какъв препарат да използвам?Благодаря предварително.
"1300" since 1979

delusion
Регистриран: 14 август 2011

Мнение от delusion » 21 фев 2012 12:41

Я какво раздвижване има в темата :)
ven-lada2105 написа:Качеството на ремонта също си е притеснително! Ремонт в гаража на някой МОЛ? Идеално - аз си пазарувам, а колата ремонтирана! Да ама се получава какъвто ремонта - такъв и резултата. Освен това едно турско/китайско стъкло е към 100 - 150 лева, без точки "видими под оределен ъгъл" и без надирания (които всяко старо стъкло има).

Нищо лично към автора на темата, но нека да не си мислят хората, че това е някаква "супер" далавера.

Поздрави
Колега по постовете ти явно личи, че ти въобще не ме нападаш :D Е да ама нещо твърдиш за ремонтите ми :) Кое точно те притеснява в извършен ремонт в гаража на някой МОЛ?Коя точно част от ремонта не може да се извърши качествено(явно си запознат)? Може би смяташ, че подобна процедура трябва да се извърши в стерилно помещение!И замислял ли си се, че това го правя за удобство на клиента.НИКОГА досега не съм смятал, че ще стана за подигравка заради това!!!!!!!!!! Преди 2 години стъклото ми се спука(тогава не се занимавах) на първия който се обадих ми каза, че няма да дойде изобщо,защото за времето което ще изгуби ще направи две стъкла.Втория ми каза, че ще му струва 25лв пътя.Замислял ли си се, че това ми коства лично време-път и лични средства-бензин?В същото време работя на цени като на колегите.И се явяваш ти и ме даваш за пример за некачествен ремонт, щото искам да ти е УДОБНО на ТЕБ!!! И какво значи какъвто ремонта-такъв резултата?Откъде знаеш как работя?Правил ли съм ти стъкло за да правиш такива заключения(може би на някой познат)?Държа да се знае-от ЛИЧЕН опит ли говориш?Как може да твърдиш, че сменено стъкло ще изкара повече от ремонтирано?Не е застрахован никой от нищо.На излизане от Кобра ще ти метне рейса пред теб камъче и се връщаш обратно(същото може да се случи и на излизане от моя гараж)Отремонтирал съм над 150 стъкла, досега не са ми звъняли за рекламация.Ако искаш вярвай, все ми е едно.И какво значи далавера?Къде изобщо видя да съм споменал, че ремонтът е някаква далавера?Предлагам услуга срещу заплащане.Всеки си преценява.Ти като извадиш рапитка от гумата, все нови гуми ли купуваш?
Понеже си запознат със западните стандарти, да ти кажа в Англия как е, понеже работя с английски консумативи:

В зона А-пред водача-зоната е широка 290мм -10мм
В зона B-от ляво и дясно на тези290мм -15мм
В зона C- пред пасажера -25мм
В зона D-горната част на стъклото -40мм
Това е -British Standart BS AU 242A:1998
http://www.espritws.com/qshop/quality_stand.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=mn4BhwbKcmQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0jr9Gojv ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; тъпите хамериканци как слагат табелата на улицата и почват да правят стъклата на който спре(дори не полират след ремонта звездичката-аматьори :) )И там правят спуквания от единия край на стъклото-до другия.На всеки който ми се обади със спукване над 10см го съветвам да си помисли дали си заслужава да се ремонтира или да си го замени.Много клиенти с по-големи спуквания съм отказал, с ясното съзнание, че губя пари!Но люспа или звездичка-хайде моля ти се!

Като си толкова загрижен за видимоста, защо не замениш надраното си стъкло,или на теб надраскано стъкло не ти пречи на карането, но иначе раздаваш съвети за мушици някакви.
Люспа след ремонт-остава 1-2мм 95%прозрачна точица като засъхнала капка вода и те уверявам, че става ЗДРАВО.Колко пък толко ще се кривиш за да не я виждаш (shocked)Повечето коли имат такива точици много от камъчета.

Нямаше въобще да ти отговарям, но ми се стори, че ме засягаш лично, което не е добре ако не сме имали взаимоотношения.Прочети си пак постовете и си помисли дали не си малко краен в изказванията си ако не си 100% убеден, че си прав и познаваш материята!Много е лесно да оплюеш и след това да напишеш-нищо лично :evil:

Не се чуствай задължен да отговаряш, въпреки многоброините въпросителни който съм сложил!

Не твърдя-във всички случаи ремонтът е най-добро решение, но в голяма част може би е добра алтернатива на замяната му!

1300- опитай при бояджия.Те имат различни пасти за полиране, може да стане.

Поздрави

delusion
Регистриран: 14 август 2011

Мнение от delusion » 18 сеп 2012 13:30

Посещавам ви в удобно за вас време.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 19 сеп 2012 15:23

Е щом така пълниш толкова гадна люспа добре се справяш! Като е направена на време да не влезне мръсотия не си и личи. А пък щом някой предпочита да отреже лепено стъкло и да го замени с китайски дубликат- негова работа. Аз съм лепил и ако се наложи пак ще си лепя. Дано не се налага, ама съм те включил в листата си. :cheers:
п.п. Пусни снимки на класическа пукнатина. Преди спираха пукнатината с разпробиване. Предполагам лепилото е фото- полимерно? Дай повече инфо, нека хората не се плашат. Това си е технология за ремонт, която дава здравина не- по- малка и от на здраво стъкло. Естествено лепи се само триплекс. Някой ако нареди секурит на обратно значи е факир... :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 05 ное 2012 19:43

Възползвах се от услугите на колегата и мога да го препоръчам-дойде в удобно време, стъклото беше ремонтирано бързо и си побъбрихме, да не скучаем.Краен резултат-люспата на стъклото ми я няма вече и няма да го мисля дали ще тръгне да се пука, дали ще мине метър на прегледа и така нататък.

Отговори

Върни се в “Общи приказки”