Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Новини от АвтоВАЗ

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Re: Завръща ли се Лада у нас?

Мнение от curse_m » 23 мар 2012 13:28

Не е тендентиозно, то си е самата истина допреди години, като гледам може и от преди 10г. да е. Факт е че Автоваз са си социалистическо предприятие и всички последствия от това. Рено точно това променят, учат ги как не се работи в ТКЗС. Естествено съм убеден че колите за експорт назапад са гледани по друг начин... то това си важи по принцип не само за Лада.

Иначе за исказването че били възраждали заводите - нищо не се възражда, защото не е било умряло, все още са номер 1 по продажби в Русия с доста над всички останали дори погледнато по модели само! :idea: И не са спирали да се продават в доста западно европейки страни, у нас спряха, всички се замогнаха. :D Както виждате вече никой не напуска страната, а прииждат още на орди понеже живота тук и доходите са неестествено високи. :lol:

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 23 мар 2012 13:52

Епа я се огледай що БМВ-та, мерцедеси и аудита има у нас.На всеки ъгъл по две-три.Все висок клас коли... как да не са ни високи доходите?

Нито Автоваз, нито Голем Дувар ООД - с.Баховица ще прокопсат на нашия пазар.Види ли се бай ти Ганя Балканскио с парици, отива на Горубляне и със размах купува лъсната Ц класа с 3 литров турбодизел.Под достойнството му е да се качи на компактна нова кола... нисък разход, повишена безопасност, на него му е през оная работа за тея глупости.Къде ше ги мери тея работи с кожата, климатроника и 300 НМ турбопауаааа... Ако се счупи, има познат майстор, ще я опрая-части втора ръка бол.След две три години па ше сбере парици и ще вземе я някое по ново БМВ, я някое Алди А осъм.
У нас, все още колата е престиж, лукс.Мое гол и бос да оди, ама ще си има БМВ-нце.

А тея лигави чикии с 1.6 двигателите са за задръстените западняци, дето на всяка пешеходна пътека спират и повече от 100 не вдигат.

bradpit1
Регистриран: 25 март 2012

Мнение от bradpit1 » 25 мар 2012 17:51

За съжаление по-малко коли вече има, но то е нормално

Потребителски аватар
Samara007
Регистриран: 24 октомври 2010

Мнение от Samara007 » 26 мар 2012 18:43

Фриско е прав в последния си пост. Масово българинът ще продължи да си купува скъпи таралясници, само щот им е лепната една емблема. Нищо, че ремонтът на автоматика на '03 БМВ 525d струва 2500 лв. Ама поне тая кола вози, тоя уикенд минах над 600 км. с един такъв и все едно не бях пътувал, с удобните седалки, липсата на шум, вибрация и огромното място къде да си сложа дългите крака, дали отпред или отзад и разход за цялото пътуване от 6.2/100 И аз ако си надвия на масрафа ще си взема подобен автомобил за дълъг път, за затрупания ни център преспокойно веднага бих взел една Калина или Гранта ако ми се отдаде възможността, за сега имам една шумна, бавна, неикономична Самара, но пък минавам по 200 км на седмица и не е чак такъв проблем.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 26 мар 2012 20:56

Брей, колко бързо се сменят мненията, вече второ пиша и дано да го изпратя...
За километрите вижте тук:
https://www.youtube.com/watch?v=TYg5fEt4a9k

Аз изминавам около 30-40.000км/година в България.
Сеата го продадох на 2,5 години на 65.000км, но аз работя 28-28дни. Значи за година и нещо имам 65.000км.
В Щатите, бяхме на хотел на 32км от кораба и бяхме много щастливи, че сме намерили хотел много близко до работното място.
Остава версията за бабата пенсионерка и колата, която е била в плевнята. За да изкарат колата, са отсякали поникналото дръвче пред гаража.

Потребителски аватар
лада 2104
Регистриран: 11 ноември 2009

Мнение от лада 2104 » 26 мар 2012 21:05

kiril_bulgaria написа:Брей, колко бързо се сменят мненията
По-скоро бързо се трият :idea:

curse_m

Мнение от curse_m » 26 мар 2012 21:44

Последната година от активното каране на Самарата около 35000км, първата на 110-ката за 370 дни 40000км точно, като по същото време имах 4-ри коли(едната Пунто) в движение с годишни винетки дори... :lol: :D Това бяха само лични мои автомобили! :D Само една на газ. :D Вече се нормализирах около 20000км годишно... поне засега... :lol: :D Дърта западна кола нов внос клоняща към 10г.... мерси не... по-добре 20г. Лада :lol: айде по модерно 5-10г Лада. :D :lol:

п.п. Самарата може да бъде почти толкова тиха и по комфортна от някои други коли набори и(да не казвам по здрава), стига де се въстанови близко до заводския и вид. :D Като за конете си върви колкото трябва. Иначе сравнението ме радва около 15-20г. Самара срещу 10г. БМВ 525d... :lol: леко несравними, освен по дълбочина на джоба, особено средно статистически след първите 20-30000км(лично виждане).

curse_m

Мнение от curse_m » 27 мар 2012 00:17

Побира доста чували с картофи: :D
https://www.youtube.com/watch?v=Iop-8cB5ORk

Потребителски аватар
лада 2104

Мнение от лада 2104 » 27 мар 2012 00:26

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Всички западни коли без изключение ги карат по цял ден без спиране до припадък!!! По 500 км на ден минимум и до 2-3000 таван. :lol: :lol: :lol: :lol:

Относно чувалите с картофи, кола "седан" за мен не е пълноценна кола.

Потребителски аватар
лада 2104

Мнение от лада 2104 » 27 мар 2012 00:48

curse_m написа:Самарата може да бъде почти толкова тиха и по комфортна от някои други коли набори и(да не казвам по здрава), стига де се въстанови близко до заводския и вид. :D
Самарата в заводски вид не става, а пък близко до него изобщо. И от кои коли набори е по-добра!? Да не е от яйце което кара по 500000 без да ги усети и таблото му на 20-тата година е като ново докато на самарата вече отдавна е станало на юфка, (stupid) или 190-ка каято при 160 се усеща като самарата с 60 и то когато е далече от заводски вид. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Отговори