Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Новини от АвтоВАЗ

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
NAR
Регистриран: 25 юли 2016
Автомобил: 21214 110
Контакти:

Re: Новини от АвтоВАЗ

Мнение от NAR » 16 яну 2017 21:00

toneto66 никой от представителите на Лада на територията на ЕС няма право да притежава и/или излага автомобил, който не е официално пуснат в продажба. За това много неща не обявяваме официално, а "под сурдинка"..... Специално за това, което си снимал, имахме голяма разправия с представител на АВТОВАЗ, който беше на посещение преди 20 дни. С предупреждение сме. Ние направихме жест за да задоволим любопитството на всички фенове на марката, но е възможно да ни излезе солено това своеволие и да изгубим преференциите си.

Потребителски аватар
Jiguli
Регистриран: 14 юли 2010
Автомобил: ВАЗ 2101

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от Jiguli » 13 апр 2017 09:54

Гледам, че НАР са обявили 7 оферти за Веста. Цените започват от 20 600лв. и стигат до 25 500лв. Честито на печелившите както се казва ... За сравнение цените (към днешна дата) на Шкода фабия започват от 18 980лв., а на Рапид от 22 820лв. за Spaceback и от 23 520лв. за седана. Не ми се мисли колко ще струва Cross версията, която чакам с нетърпение. Ако се спре на 30 000лв. пак ще е добре. Явно бяхме до тук с евтиния масов автомобил Лада щом цените започнаха да преплюват тези на Шкода. Жалко, много жалко ...

Далеч съм от мисълта, че ценовата политика се опреденя основно от НАР. Това, че се намираме в ЕС води до подобни аномалии, автомобил продаван в Русия за 16000лв. тук да се продава с 4-5000лв. по - скъпо. А това, че сме най - бедната държава в ЕС никой не го отчита. За какво ми са глупости като датчици за следене на налягането в гумите? Аз не желая подобни, но не - не може, аз съм европейски гражданин и трябва да имам понеже на някой дебелогъз евро дупетат му хрумнало като се чесал по тъпата тиква, че не може без тях. А това, че заплатата ми не е европейска никой не го интересува! Ето на практика как ЕС въвеждат протекционистичната си политика и се сещаме за старата максима, че богатите стават все по - богати, а бедните все по - бедни. За каква Европа на две скорости въобще ми говорят, като ние и на бавната не можем да насмогнем?

Не пиша това от самосъжаление за това, че съм беден както и 80% от българите, а поради факта, че още дълго няма да можем да си позволим да караме нови автомобили. Явно скоро няма да спрем да търкаляме европейски, японски и т.н. скрап, "нов внос" на 10 и повече години, на практика излизайки ни много по скъпо от нов автомобил B клас.
ВАЗ 2101 Жигули - 1973г.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от LADA-2107 » 13 апр 2017 10:22

Ами, ако ще и политика на завода да е, по този начин само ще ни загубят като клиенти. Едни датчици за налягане в гумите и 2-3 други джунджурийки не може да стриват 4-5000 лв.

А има и по-евтини модели. Аз все още мисля за Калина или Гранта.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от amitko » 13 апр 2017 11:48

Изтървате факта, че Шкодата със същите екстри (а може и повече) е на същата цена...просто се прави в EU и няма мита и разни други такси. Просто НАР трябва да имат по-гъвкава ценова политика (и всякакви други условия) и да натискат колкото могат завода (явно не могат много но ...) и да не се разчита само на ентусиастите на марката. Не ми се мисли колко трябва да чакам ако поръчам Лада с определени екстри и цвят. Иначе само Нивите ще останат що годе конкурентно способни, просто защото няма много алтернативи.

Пл-В 7500
Регистриран: 27 април 2014

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от Пл-В 7500 » 09 юни 2017 16:16

"Автоваз" започна производството на двугоривна "Лада Веста"
8 юни 2017 г. Руски дневник

"АвтоВАЗ" започна производството на нова версия на "Лада Веста" (Lada Vesta), задвижвана с два вида гориво, съобщи РИА "Новости" в сряда (7 юни), като се позова на пресслужбата на компанията.
"За първи път в историята на бранда на разпространителите на марката ще бъдат доставени автомобили със стандартна газова система, предназначена за използване на сгъстен природен газ", съобщиха от компанията.
Според дружеството Lada Vesta CNG може да работи както на бензин, така и на метан. Разработчиците са уверени, че метанът е най-сигурният, екологично чист и евтин вид гориво и употребата му увеличава живота на двигателя и намалява разходите на гориво над три пъти. Освен това, в случай на изтичане, този газ бързо се разсейва в атмосферата, което намалява риска от пожар.
В новата си версия автомобилът е снабден с 90-литрова метална газова бутилка, разположена в багажника и събираща 18 кубометра газ. Бутилката е снабдена с вграден предпазител и високоскоростен клапан, който не позволява скъсване и предотвратява изтичане на метан, в случай на повреда.
В този си вид автомобилът е способен да измине над 1000 км. без презареждане. Когато бутилираният газ свърши, двигателят автоматично се превключва на бензин, като смяната на горивото може да се извърши и ръчно.
Първите бройки на новата Lada Vesta CNG са произведени през май, а в близко бъдеще ще постъпят за тестване при потенциалните корпоративни клиенти.

https://bg.rbth.com/news/2017/06/07/avt ... sta_778742

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от kiril_bulgaria » 23 ное 2017 13:26

Опция за Lada: Независимо задно окачване!
http://www.pan.bg/view_article-68-40946 ... hvane.html

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от kiril_bulgaria » 23 ное 2017 18:56

И една новина от тук, накрая на статията. Как са оборудвани колите на АвтоВАЗ? Нивите, новите модели?

Отнемат регистрацията, ако не минеш технически преглед
http://dnes.dir.bg/news/mvr-registratzi ... 8993?nt=10

С други промените от догодина се регламентира и тестовото внедряване на системата eCall. Това е спешно повикване към тел. 112, направено от превозно средство при катастрофа.

Системата подава спешен сигнал при задействане на въздушните възглавници на автомобила и подава автоматичен сигнал за точното време и място на катастрофата. Системата може да бъде задействана и ръчно, като сигналът се пренася чрез мобилните мрежи и може да осъществява звукова връзка между пътниците в превозното средство и най-близкия център за приемане на спешни повиквания.

Засега това ще важи само за новопроизведени автомобили, които вече задължително трябва да имат такава система.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от kiril_bulgaria » 04 дек 2017 11:00

Те там ги пускат на такива цени, но на каква цена ще се продава в БГ? Като гледам цените в сайта на НАР-Хасково...

„Лада“ пуска чисто нов автомобил на цена под 7000 лева
http://www.pan.bg/view_article-49-41053 ... -leva.html

660_f2b531b6ed329c9bfa9c17741e3bea2c.jpg
660_f2b531b6ed329c9bfa9c17741e3bea2c.jpg (44.8 KиБ) Видяна 3910 пъти

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от kiril_bulgaria » 12 май 2018 19:30

Руските коли ни завладяват. Лада пуска супермодел за 7 хиляди лева
колата ще се предложи с 10 години фабрична гаранция.

https://novavarna.net/2017/10/21/%D1%80 ... %BA%D0%B0/

В момента руския автомобилен гигант АвтоВАЗ работи върху нов проект, който е базиран на икономичния Kwid.
За тези, които не са наясно, ще допълним, че Kwid е разработка на Рено предназначена за бедния индийски пазар. Това е 0,8-литров бензинов мотор с мощност от 54 коня, пише Пик.

Адаптираната Lada ще разполага с друг мотор, както и с различно окачване, но идеята е да бъде запазена същата цена. За целта се предвижда локализирана сборка на възлите и агрегатите, които също ще се правят в Русия. Все още не е ясно кога ще бъде задвижен проекта, но е ясно, че цената ще бъде съвсем приемлива за бедните пазари. В България се очаква да бъде пусната между 7 и 10 хил.лева.

Ако всичко това се случи, то на българския пазар най-вероятно отново ще се върне доминацията на руските автомобили, пеше Фбатман.бг. За да се преодолеят някои бариери пред доверието, слухове сочат, че колата ще се предложи с 10 години фабрична гаранция.

Авто-индустрията на Русия в последните години доста се разви, благодарение на протекционистичните мерки на Путин. Сега не само руски марки, но и западни се произвеждат на руска земя.

:cheers:

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Новини от АвтоВАЗ

Мнение от kiril_bulgaria » 21 май 2018 18:00

Продава се БТР за лов и риболов
http://www.pan.bg/view_article-4-431792 ... bolov.html

Това чудо се продава в Русия за 7.5 млн рубли - сума, равняваща се на малко повече от 10 000 евро.

Отговори