Тема за наркотиците

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
philipp
Регистриран: 10 юли 2012
Контакти:

Re: Тема за наркотиците

Мнение от philipp » 21 окт 2013 11:54

Viper - нищо не пречи да се разреши на болните от множествена склероза да се лекуват - те не са много тъй или иначе. Това не е оправдание да има свободно разпространение навсякъде.

Марихуаната реално е безвреден наркотик (поне не по-вреден и далеч по-слабо пристрастяващ от цигарите). За някои неща обаче въпросът не е толкова в самото нещо, което да се забрани, а за влиянието му като цяло.

Например ако изведнъж падне забраната да се минава на червен светофар, няма да настъпи апокалипсис. Ще има хора, които ще минават, ще има малко повишение на катастрофите от това, но няма да има кой знае колко повече катастрофи и жертви. Обаче движението ще стане много по-хаотично и по-отвратително. Затова е забранено да се минава на червено. Да, дори на безвредни места като малките квартални светофарчета, където няма движение.

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 21 окт 2013 14:00

Абе малко ми прилича ситуацията на вица за астролога, математика и катаджията, дето видели черна крава от влака- всеки вижда това, за което е деформиран от собственото си битие.

Пушенето на трева според мен няма какво да се обсъжда - налице в БГ още от преди аз да се родя (1985 г), налице ще е и занапред. Нищо лошо в крайна сметка, стига да не те прецакат да пушиш "друсана" трева, т.е. обогатена с хероин, морфин или други целящи силно привикване и изкривяващи стандартния ефект в-ва.

Колкото до по-тегавите работи- е там вече е шит и то голям, особено като вземеш предвид, че на всеки действат по абсолютно различен начин. Двама еднакви по кила и възраст и физическа активност човека- ефект различен, че и дозата за постигане - и тя различна.

Вече за силните гадости от рода на крек, хероин, черен хероин, "крокодил" и т.н. ултра тегави синтетики и подобни- там е страшно и опасно, няма две мнения по въпроса и ТРЯБВА да са незаконни и употребата, и притежаването, и разпространяването.

Колкото до това да богатееш шиткайки- едно е да продаваш тревица и/или читава домашна ракия, съвсем друго - да продаваш "крокодил", примерно или високометиляв алкохол - това си е преднамерено убийство с цел забогатяване.

На тези, които много харесват идеята "това си е мое решение, нека си нося последствията"- така ли ще кажеш, ако имаш лапе и го чуеш как се хвали, че е откраднало и заложило телефона на мама, за да си купи херц, след като е минало на него от първоначално "контролирано" пушене на мери-джейн, само че опитало "друсана" тревица и после крек, херц, кока и т.н.

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 21 окт 2013 21:40

Не знам от къде сте разбрали за това колко е "пристрастяващо" да вземаш по "тежки" неща, при всеки ефекта е различен, хората си мислят, че е пристрастяващо, защото човек като е пробвал, разбира че дявола не е толкова черен и не му пречи да повтори, а не защото е толкова велико, и без него не може, трябва да сте наясно с всичко, за да говорите по тази тема.
Колега Kromida, би ли обяснил какво разбираш под "крек" този термин, коjто повтаряш или просто си чувал по филмите

Да ви слушам да говорите на тази тема, е все едно да слушам Laura1500s да ми говори за лади

https://www.youtube.com/watch?v=p82w1hPn0LA
Айде поздрав
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
1300
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 21 окт 2013 21:53

Тебе като те гледам доста ги разбираш тия неща.Явно и ти си от съвременната разкрепостена младеж,а?
"1300" since 1979

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 21 окт 2013 22:07

Просто съм осведомен, всичко го е имало много по-отдавна, от колкото можеш да си представиш, дори някога е било легално и в последствие делгализирано под предтекст "наркотиците (хероин, кокаин, марихуана, не е имало много синтетики тогава) карали красивите млади жени да се интересуват от чернокожи, музиканти и хора на веселието", с такова оправдание наркотиците са били делегализирани в САЩ, след което повечето страни в Европа последвали примера.
Синтетичните наркотици са били неизменна част от инвентара на повечето войници през 2та световна война, най-вече летците, екипажите на подводници, моряците.

Колега, просто съм имал късмета да не съм раснал подтиснат от цензурата на комунизма, с втълпената илюзия, че всичко е розово докато работя, като пчеличка за партията майка и тя да е длъжна да се грижи за мен, че по лесно така.
Част от тази илюзия е, че няма безработица, престъпност, наркотици, хомосексуализъм и насилие, трудещия се човек, е щастлив човек

philipp
Контакти:

Мнение от philipp » 21 окт 2013 22:30

В армията никога не са били отменяни като средство за мотивация в трудни ситуации. Но там действат други закони - военни и важат само за военно време.

За пристрастяването донякъде си прав - наистина има хора, които не се пристрастяват. Въпросът е процентно колко са. Вторият въпрос е какво се случва с тях.

Пример 1. Алкохолът

Повечето хора могат да пият, могат и да спрат без проблеми. Малцина са тези, които наистина стават алкохолици. За алкохолиците последствията са ужасни - факт. Но процентът на пристрастяване е много малък, съответно последиците се пренебрегват и алкохолът е разрешен.

Причер 2. Цигарите

Малко са хората, които могат да пушат, ама могат и да не пушат. Процентът към пристрастяване към тютюна (никотина в него) е много висок. Последиците от тютюнопушенето обаче не са чак толкова тежки. Приема се за безобиден порок, следователно може да се разреши.

Пример 3. Хероинът

...

Може да продължите сами да разсъжадавате в този дух. И ще разберете защо са забранени повечето опиати. Ако имате хем висок процент на пристрастяване, хем тежки последици за здравето (физическо и психологическо), то нещото трябва да се забрани.

В частност аз имам личен пример с едно момиче, което ми беше съседче в моето детство. Много красива и готина. После животът ни пое по различни посоки и не поддържахме контакти. Наскоро разбрах, че е получила документ за инвалид - шизофрения. В общи линии е започнала да се развива по времето, по което е започнала да пуши често марихуана, а чат-пат пробвала и по нещо друго (но без регулярност - просто за опита). После отказала наркотиците, но шизофренията си останала и продължила да се развива. Сега била буквално жив труп и не излиза от вкъщи без придружител. До края на живота си ще бъде на тежки лекарства и ще пълнее (антидепресантите отключват много силен апетит). Ако да е безобидно...

А пък колко мои познати "тревоманчета" си останаха на интелектуално нива "9-ти клас"... Иначе аз не е като да не съм пробвал. Тамън няколко пъти, даже насила. Просто не ми хареса и това е. Същото и с тютюна при мен - не успях да пропуша.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 21 окт 2013 22:46

В крайна сметка, всичко е достъпно, легално или не, всеки носи глава на раменете си и никой няма право да съди другия, на база предразсъдаци, набити му от родители, познати, филмчета или някоя институция.
Нямате си и представа колко хора употребяват наркотични вещества, но просто не го правят явно и не им личи, защото не са с слаба психика и не са слабоумни да го разказват на всеки срещнат.
Всичко си има полезна и вредна страна, в зависимост от начина на употреба, нека да насочим вниманието си към вредната храна, чипсове, кока-кола, джобове, дюнери, имат много по-вредни ефекти варху нас от колкото най-големите дози наркотици.
Вредното хранене е много по-пристрастяващо.
Огледайте се и сами ще видите, колко се е повишил процента на затлъстяване при младите, за мен е грозно да гледам млади момчета и момичета с двойни гуши, паласки, кореми все едно са глътнали 3 баскетболни топки.
Всичко може да бъде полезно или вредно, в зависимост от начина по който се употребява
И все пак както казват в един от любимите ми филми "Ако тъсите виновника, по-добре го потърсете в огледалото"

philipp
Контакти:

Мнение от philipp » 21 окт 2013 23:44

Хем надебелели, хем живеят по-дълго от преди... странна работа е това живота. Не е като да не си прав - затлъстяването е сериозен проблем, в САЩ вече се говори за епидемия. Обаче няма как да го сравняваш с наркотиците. Те са забранени, а "junk food" не е. Да кажеш, че нещото, което е забрането и се преследва, е по-малък проблем е некоректно, защото забраната като такава е много вероятно да си върши работата, а именно - да ограничава сериозно разпространението на проблема.

Сещам се за две песни по темата за килограмите и затлъстяването:

https://www.youtube.com/watch?v=R795KiMD4zs

https://www.youtube.com/watch?v=JYm3Pwt27t8

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 22 окт 2013 00:24

Аз също, ама по-нова и по брутална
https://www.youtube.com/watch?v=QIFYGHx-fZY

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 22 окт 2013 09:18

Вайпър, не се заяждай и не ги прокламирай тия простотии, че е по-важно да се обръща внимание на дюнерите отколкото примерно на крокодила и херца. Просто няма база за сравнение.

Тва че ти си имаш глава на раменете ич не значи че подрастващото поколение си има и то. И кат тръгнат твои колеги по убеждения да разтегат тия локуми на седмокласниците нема да ти казвам какъв фън се получава. Шото пуберите само тва чакат - да докажат на некого, че имат глава на раменете и държат контрола над собственото си пристрастяване.

С две думи за*би тая работа, пич. Убаво- ти не се ловиш лесно на наркотиците и са ти ясни много неща - перфектно. Както ти казах тва далеч не важи за сички, особено за дребосите. А в крайна сметка и ти и аз се очертава някой ден да имаме дребоси и кво ше им кажеш - шиткай крокодил на съучениците си, те ако имат глава на раменете и могат да се контролират- ти не си виновен.

Акцентирам в/у тая шибана дрога щото в последно време много се заговори за нея и наистина е гадна работа.

Маамудеа ти си като агент-провокатор бе човек- стига глупости, ХЕРЦЪТ и другите силни лайна трябва да са НЕ-ЛЕ-ГАЛ-НИ!

Повече инфо в тази тема:
Покани за културни мероприятия" onclick="window.open(this.href);return false;

Отговори

Върни се в “Общи приказки”