Тема за наркотиците

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Re: Тема за наркотиците

Мнение от Viper » 22 окт 2013 09:49

Ем пак ще се потворя, има една приказка "само този, който знае правилата, може да ги нарушава"
Дяволът не е толкова черен, повечето хора просто ги е страх да пробват, страх от неизвестното.
Наркотиците са нещо много силно и използвани по правилния начин, могат да доведат до много ползи, но това не значи, всяка вечер да опъваш по един голям коз или да чертаеш магистрали
А тъкмо съм се сетил за темата за алкохола, за мен алкохолизиране не значи просто да се напиваш като мърша, за мен алкохолизиране е когато превърнеш пиенето в нещо системно, без значение дали по 1 глътка ракия, или една чаша бира, ако човек когато няма какво да прави, си мисли за бира, то той има проблем с алкохола, без значение дали се напива или не, аз например не крия факта че съм пристрастен към никотин и по някаква странна причина не съм пристрастен към нищо друго (последното го разбирайте както искате)
Газ до ламарината.... и т'ва е!

philipp
Регистриран: 10 юли 2012
Контакти:

Мнение от philipp » 22 окт 2013 10:44

Viper написа: има една приказка "само този, който знае правилата, може да ги нарушава"
Кой ти е казал тази тотална простотия, че даже я цитираш?

"Ignorantia legis neminem excusat" е това, което се спазва в нашата държава. Превежда се като "непознаването на закона не освобождава от отговорност". Тази правова норма съществува от древността - в общи линии откакто съществува понятието "право".

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 22 окт 2013 12:49

Това е древна мъдрост на всички "мошенници"

philipp
Контакти:

Мнение от philipp » 22 окт 2013 16:38

Оставам без думи, защото това е древната мъдрост на всички нормални хора.

Ако тя не се спазваше, някой щеше да ограби апартамента ти. После щеше да искаш да го осъдиш, но нямаше да можеш. Той щеше да каже "ааа, ама аз за първи път в живота си чувам, че това не може да се прави". И нямайки правилото "Ignorantia legis neminem excusat", ти нямаше да можеш да го осъдиш.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 22 окт 2013 18:07

Има и друг златен лаф "Лъжи, мами и кради докато не те фанат"

philipp
Контакти:

Мнение от philipp » 22 окт 2013 19:41

Ако това го проповядваш, значи си заслужавал много бой, но родителите ти не са практикували тази практика.

Ето и едно "антиевропейско" виждане и от мен.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 22 окт 2013 21:22

Що бе, всеки си прави своя избор, не може всички да сме светци :)

verde
Регистриран: 25 април 2008

Мнение от verde » 16 юли 2014 23:37

http://www.montana.bg/osnv/desktop/nark ... 2010-3.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 17 юли 2014 10:49

Психоактивни вещества има в цивилизацията от хиляди години. Не случайно някой от тях са останали (като алкохола, пушенето на разни треви, гъби и т.н.) просто до голяма степен не са съотношението ефект/вреда/пристрастяване не води до изчезването на употребяващите ги.

Повечето такива вещества са основа на различни лекарства. Дори никотин се продава на таблетки и се позлва за ускоряване на нервната активност (ползва се и от спортисти).

Просто обществата в които започне масово да се използва силна дрога (каквато и да е тя) не просъществуват достатъчно дълго за да наложат употребата масово.

Проблемът със съвремемните наркотици и тези които ги употребяват е, че в някакъв смисъл са пренаситени откъм сетивни преживявания и изпитват недостиг. Затова младежите прибягват до разни видове стимуланти, при това все нови и за да имат ефект трябва да са по-силни.

Борбата с този пробмен не става с писания колко е вредно едно или друго нещо. На младежите трябва по някакъв начин да им се запълва времето и усещанията, а това се осъществява от родителите. Спорта и физическата активност също предизвикват пристрастяване, но много малко родители стимулират децата си да спортуват. Ученето в най-общ вид също предизвиква пристрастяване, ама още по малко деца учат.

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 17 юли 2014 12:53

Тая тема според мен е за триене. Сиг. половината дето пишат в нея пипат трева или амфет. Гледайте да не ми се обидите. Мен поне не ми влиаят добре особено тревата. Става ми лошо от нея и още куб други неща. Бившата ми от 1 месец брули амфети яко. Вика да отслабне с тях. Са е толко нервна и толко над нещата че сиг. след още 1 месец ше се мисли за на Г.Първанов дъщерята даге :D .
Всеки сам си преценя. Пробва кефи го продължава, спира, взима отвреме на време в дадени ситуаций. Някой шушомиги за мен взимат амфетамини за да учат. Всеизвесно е, че като се нашмъркаш с тая смрад действията ти стават по коригирани и бързи и мислиш мн.по адекватно. Нали на Хилтлер джипито :D му е давал точно такъв тип наркотик то и от там е тръгнало.

Отиваш в диското черпиш от евтинпогадно една линия момата и после туруру. Ем пичове и на 40 да стана ше рапам наборките на мойта малката пак по същия начин. Файда от приказки няма. amitko черпим те една бира много добро изказване :cheers:

Отговори

Върни се в “Общи приказки”