Спам Тема - за всичко от живота

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 07 май 2016 22:07

Сашо,искам да се шибнеш в някоя стена със синьото бмв да направим преценка дали Ладата е по-мека.Вариант е също да се шибнеш със стотина километра в час и с някое ново бмв да видим и от него кво ще остане.При удар със 120 км в час на Панамера предницата я няма и шофьора е препръскан с чимшира.
Второто-бързина и ускорение.Всички искате с части от пазари и скрапове да правите бегачки-НЕ СТАВА!За тая цел трябват условия и много пари,ама много.Хората още края на 70-те правят Лади които стабилно наказват Поршета!!(давам пример Чубриков с 21011).Това,че някои не може да направи нещо,не значи,че колата не става.
Трето.На Илиян колата беше толкова изгнила,че просто не знам как се държеше...
"1300" since 1979

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 07 май 2016 23:52

Соньо БМВ? Аз такова нямам. Ако говориш за Е 21-ца определено е с по-масивна (и по-дълга) предница и ще ти трябва повече засилка за да я намачкаш и да стигне удара до теб. Може да гният като Лада или повече, но в оригинален вид са по-масивни, по-стабилни и спират по-добре, но не като на класиките без серво - да скачаш с двата крака на спирачката. Управлението също е по-директно. Отделно кормилния прът е с карета, а не както на ЖИГУЛИТО и 4-фарките волана да се забие в теб и да те затисне в седалката. Същите неща могат да се кажат и за Самарата, там даже е още по-добре! Новите коли може и да се мачкат, но точно това мачкане поглъща силата на удара. Какви тъпи сравнения правиш при удар със 120 с Класика и с Панамера кога шанса ти е по-голям? Ти нямаш нито еърбег, нито колана ти е автоматичен и е плътно прилепнал по теб.... На повечето ЖИГУЛИТА от 70-те на които коланите им не са оригинал, а са монтирани в България, те служат само за показване пред КАТ - трошливи закопчалки, не са плътно по тялото, регулирани са умишлено широки за да стават за различни хора и така нататък....

На Илиян колата не беше чак толкова изгнила, историята помни и доста по-тежки случаи.

През 70-те може и да е можело с Лада да накажеш Порше, но я пробвай сега. Спортната кола не е само двигател, има скорости, окачване, спирачки и други. Друг е въпроса коя от двете коли колко е подготвена. Един от най-важните фактори е пилота!!!! Има хора дето ще си строшат колата, но ще са отпред, но има и такива дето си пазят колите. Колко са стрували по онова време частите за Лада и за Порше и кои са се намирали по-лесно.

Потребителски аватар
1300

Мнение от 1300 » 08 май 2016 19:55

Не знам що си мислиш,че като си качиш гъза в няква западна барака и Господ те пази от задната седалка...Аз ти казвам,че коли които вдигат почти 300,при 120 не остава нищо от тях.Ама вярно,те всички при 60км/ч са супер безопасни...
"1300" since 1979

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 08 май 2016 23:54

Смятам, че карам по-разумно и най-вече по-бавно от теб, както в града, така и извън. Съобразявам се с моите възможности и възможностите на автомобила и не се надценявам.

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 10 май 2016 09:14

Пичове, пишете по-нормално де... Какво имам предвид? Ами "искам да се шибнеш в някоя стена" никак колегиално не звучи, нито като приказка на възрастен човек. Дори и на шега звучи тъпо.

Малко моралист го раздадох, ама мисля, че ми е правилна забележката. (victory)

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 10 май 2016 10:36

Колегата 1300 не го мисли наистина, освен в случаите когато е много изнервен, което за него си е доста често, а може би и почти нормално състояние. Опитвал съм се да му обясня да не се впряга толкова, да не си троши нервите, а да го раздава по-айляк, но не пиема, какво да се прави. И на мен ми става обидно от такива изказвания, но.... Или си приемаш приятелите такива каквито са, или край с приятелството. Относно това кой е възрастен и зрял, и кой не е, аз лично съм набор 88, ти сигурно си по-голям, а колегата 1300 е 5 години по-малък. Не че годините да най-важни, но вероятно оказват влияние на начина на мислене. По мене си забелязвам, че преди съм правил неща които сега не бих направил. Аз например когато започнах да посещавам форума преди около 10 години (мале колко време мина...) също смятах, че ЛАДАТА е най-великата кола на света и няма други, но тогава бях карал само ЖИГУЛИ. Това мислене се съхрани в мен до преди 3-4 години, по това време започнах да пробвам и други коли и придобих по-ясна представа какво е то ЛАДАТА. Има си своите плюсове (проста конструкция, лесен ремонт, евтини части), но си има и недостатъци - за нещо нормално се смята да ти протече кранчето за парното и да ти наводни дясната половона на колата, да протичат още спирачна помпа, помпа на съединителя, задни спирачни цилиндърчета, които да омажат и накладките, че да ги смениш и тях, да ти запекат предните цилиндърчета, слабото зареждане на класиките и др. Все пак не на всеки му се занимава да става домашен сервиз и през определен период от време да сменя едни и същи неща.

Потребителски аватар
1300

Мнение от 1300 » 11 май 2016 20:32

Не съм казал,че Ладата е връх на автомобилостроенето.Дразня се,че ретро-чалгарската-демократчина простотия наложи на българина,че западното е някъф' връх във всичко,а не е така.Имам си взимане даване с коли които 99% от българския,че даже и голяма част от европейците не са виждали.И със всеки изминал ден се убеждавам,че съветските автомобили са направени много по-добре в доста отношения.
"1300" since 1979

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 11 май 2016 23:10

Какво значи по-добре направени? Ремонтопригодни или? Нали се сещаш, че западняка има пари и не му пука особено колко ти е трудно на теб или на някой друг да му оправи колата. Той си плаща и си иска колата ремонтирана и готова за каране.

Не знам как е в другите съветски коли, но в ЛАДАТА аз откривам някои грешки които са ми се набили в ума през годините от практиката ми. Лошото е, че тези грешки най-ветоятно са забелязани още при 2101, но продължават да се повтарят до 2107. Споменах вече кранчето за парното и помпите които изтичат в купето, но към тях може да причислим лостовия механизъм на парното който се състои от метални лостчета и метални жила - всичко това обединено в пластмасова стойка, която се чупи; кранчето се движи трудно дори когато е ново, да не гоеорим като остарее - вследствие жилата лесно се откачат; няма никакъв филтър - вдичката шума влиза при радиаторчето; стоповете на 2105/2107 и тяхното бушонно табло - хубаво опитали са се да направят модерна кола, но са направили проблемна кола; същото важи и за карбураторите ОЗОН - измислени с цел икономия, но освен да спъват колата, друг ефект има ли не знам.

Трябва да се съгласиш, че в днешно време човек който "малко от малко" не разбира от коли или не обича да се занимава с коли не би се справил с Лада.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 12 май 2016 12:50

:) Бъди сигурен, че на запад особено много им пука за ремонтопригодността. За това и тук е пълно с бангии 2-ра ръка, които имат още хляб и такива каквито нямат. Там дори един безобиден ремонт струва торба с пари, като следствие, всичко следгаранционно се продава насам... в същото време си карат доста от по-старите коли (преди 2000г) и то от чисто икономическа гледна точка. Не си мисли, че там живеят на облаците.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 17 май 2016 15:25

http://www.retrorallybulgaria.com/wp-co ... _Retro.pdf

Браво на Вальо! 16 от 32 екипажа при първо участие и отразяване в бТВ :)

http://btvnovinite.bg/video/bulgaria/ob ... olite.html
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Отговори