Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Спам Тема - за всичко от живота

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
fenomena6909
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 март 2011
Автомобил: ВАЗ 21011
Контакти:

Мнение от fenomena6909 » 25 сеп 2018 12:11

Тъй като гражданската скочи доста, все още ли важи офертата за 107лв към лев инс за членове на клуба?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 25 сеп 2018 13:30

Да
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 12 ное 2018 21:15

Чисто на форумно ниво питам.. Ще се включваме ли в протестите? Да извадим едни 20 лади на улицата.. :)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Genesis22
Регистриран: 13 ноември 2018
Контакти:

Мнение от Genesis22 » 13 ное 2018 20:11

Аз бих го направил, но дали има смисъл от цялата работа. Кой ще ни чуе....

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Nelly » 30 ное 2018 19:56

Календар 2019 на Лада Клуб България вече е ГОТОВ!

Благодаря на Всички, които си направиха труда и изпратиха снимки, които отговаряха на изискванията. Между другото тази година 80% от снимките отговаряха на всички условия, с което избора за 13-те най-хубави снимки беше отново много труден.

Огромно БЛАГОДАРЯ на cvetalin_kostadinov за РЕДАКЦИЯТА на календара.

Календара може да се закупи от електронният ни магазин КАЛЕНДАР 2019 на цена 10 лв.

Членовете на клуба получават еднократна промоционална цена от 8 лв.

Можете също и да си харесате нещо друго от магазина - има няколко тениски, химикалки, връзки за ключове, бадж или каквото си пожелаете!

А ето как изглежда и самият календар:
LCB 2019 View All.jpg
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 03 дек 2018 12:33

Едно питане. На автомобил с АГУ, трябва ли да се подменя бутилката за газ на определено време или да минава проверка?

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 03 дек 2018 14:36

До колкото знам 10 години е срока на годност на една газова бутилка. Но ми казаха, че това го има само тук в България. Тоест на запад такива изисквания няма и това е измислено от нашите управници за да може някой да печели.

Изобщо трябва ли да се минава преглед на газовата уредба отделно или когато автомобила премине ГТП се смята и газовата уредба за прегледана? Питам, защото от години не съм чувал никой да говори за преглед на АГУ.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 03 дек 2018 19:54

На теория се минава допълнителен преглед, който обикновенно е към основния. Ако се прави съвестно, се гледа за течове на газ, с някви лампи и чудеса. А на практика, даваш още 10 лв в пункта, за да ти го пишат и това че си минал.
Що се отнася до бутилката, всъщност не е така. Изискванията за контрола на съдовете под налягане сме ги приравнили с тези в Европа и касаят не само бутилките за колите, ами всички които са за всякакви видове газ-битови, за азот, кислород, аргон, метан, пожарогасители, цистерни и така нататък. Сроковете за бутилките за АГУ е един от най-дългите, 10 години, след това не си длъжен да я смениш, а да мине на водна проба. Тоест, бутилката се пълни с вода под налягане, пъти по-голямо от номиналното под което работи. Ако не гръмне-ползвай я още десет или пет, не помня вече. При другите съдове след заверка, срока намаляваше до следващата проба.

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 04 дек 2018 18:52

Питам, защото мой познат не е минал преглед тъй като бутилката му била на 4 години. В България ми е ясно, че начини за минавана на преглед бол, ама и аз и той пътуваме доста в чужбина и там няма да има прошка. Ще си ме избръснат като поп.

Потребителски аватар
v_gelinski
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 04 дек 2018 18:54

Е ти нали си минал преглед в Бг. Като влезеш в друга държава, няма да те карат да минаваш преглед по техните стандарти.
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Отговори