Спам Тема - за всичко от живота

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 08 апр 2020 12:15

Като заварчик и като разбирач на заварките съм меко казано гола вода, нищо немога да ти кажа като свойства и качества на едната и на другата заварка, обаче като стаж, от 13 години съм активен шофьор, и първата ми кола беше Сиера с обърнати джанти, после да речеме 10 години вазовици с (айде ще им викаме разварки (secret)), и днес вече повече от половин година карам на сравнително доста по тежка кола, заварявани лично от мен(пак казвам в мойте представи, не съм заварчик) на ЦО джанти, и то две заварки по около метър и триисе на джанта, и смело мога да ти заявя че няма да имаш ядове с това. Тоя дето ти го говори такива, да не би да иска изкара пари от теб? А твоите джанти, е ясно какви са, но така си им казват хората, реално широкия борд на донорската джанта е обърнат, и реално са разширени, откак са от два широки канала събрани 8-) , абе се тая полемики, важното е че са широки и хоум меид (victory), къв цвят ще ги правиш, на малко хора им се нрави, както аз си ги карах всяка различен цвят, предполагам че заради ръждата си ги напръскал сега така, за белата 5ца ли ги сделаш?

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 09 апр 2020 19:50

Вече ги сделах.
Прикачени файлове
20200408_185715.jpg
20200408_185728.jpg
20200408_185747.jpg

Потребителски аватар
1300
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 09 апр 2020 20:27

Тия железа дето се хвалите с тях ги изхвърляте на скрап,добавяте още пари и отивате да си изплащате неустойките към мобилния оператор.Съответно да ви спрат интернета и да не се излагате пред хората.
"1300" since 1979

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 09 апр 2020 23:21

Не виждам проблем. По цял свят има хора които карат така. Преди да ги направя гледах както руски, така и западни клипове как ги правят. Имах излишни джанти и реших да експериментирам. Гледах, че ги заваряват както с СО2 апарат, така дори и с електрожен. Не видях нокой да заварява джанти с аргон. Не казвам, че не може, но явно не е необходимо. Или както каза преди време един общ приятел: "Най-подходящия заваръчен апарат е този с който можеш да работиш!".

Потребителски аватар
MOTO`manqk

Мнение от MOTO`manqk » 10 апр 2020 15:47

Screenshot_20200410-152614.jpg
За протокола предните аз съм ги правил, тва е спам тема във форум, на никой не казваме тва е най-доброто, и така напревете, иначе направете и платете си неустойките(заяждане в стил шести клас големото междучасие), кеф ми е приятелю с двете си ръце и материали от железария съм сделал джанти 10ж който и с 200км в час не бият, човек който си сменва гарнитурата на главата на сток жигула повече от година, мнението му не струва пукнат койнт поне за мене (victory), да го беше казал Сашо, или Миро от Габрово да не изброяваме момчета дето са направили и правят интересни неща с ръцете си, да си взема неква поука а ти....
Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало гъза.
Специално па за джанти, мога да натъпкам до тавана навеса дето си държиш ретро-сток жигулата, и въпреки това най ме радват тия дето аз съм си правил, ти какво си направил?

Потребителски аватар
1300
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 10 апр 2020 19:40

Никога не съм казвал,че не харесвам разширени джанти,но когато са направени професионално.Недай си боже това желязо да се отпори ще се говорим,но явно си прекалено хабен да разбереш.Няма да си хабя нервите да показвам личните и служебните си проекти,че ще те заболи монтанското мозъче.
"1300" since 1979

Потребителски аватар
MOTO`manqk

Мнение от MOTO`manqk » 10 апр 2020 21:36

"Недай си боже" и сцепени заводски джанти съм виждал, ако почне да ни е страх от всичко, трябва да седиме само в стаи с обли ъгли и да не мърдаме на никъде, и да се спуска някоя заварка, освен да изпусне въздуха невиждам кво друго ще стане, метър и нещо заварка, няма да се раздели ей така на две джантата.
Относно мозъчето, да благодаря много си грижовен, пак безпочвени заяжданки, явно си ти е такъв стила, и да ги покажеш "личните и служебни проекти" господин проектант, болката е налична, ма в другата монтанска главичка. :cheers:

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 10 апр 2020 23:34

На напълно оригинална джанта от Жигули ми се откъсна средната част (тази с болтовете) с размери точно колкото един фланец. Оригиналните заварки останаха здрави. И до ден днешен не съм чул за друг такъв случай и нямам обяснение. Колегата 1300 е наясно със случката и е виждал резултатите на живо, ако не ме лъже паметта. Както карах колата падна и заора асфалта, а колелото замина на някъде, така че....

Мотоманяка, не се напрягай, 1300 ми сподели на скоро, че е имал проблем с точно такива джанти и затова е наплашен и има едно на ум. Човек се учи с опита.

Нека всеки прави колата си калто намери за добре и да не се караме за глупости. И да се разцепят джантите, никой от вас двамата няма да пострада, аз ще си понеса последствията "Недай си Боже!". Няколко човека, които имат понятие от заварки ги видяха и казаха: "Ще карат!". Лично аз съм обнадежден. Но! За всеки случай съм ги сложил задни за определен период от време.

Потребителски аватар
MOTO`manqk

Мнение от MOTO`manqk » 10 апр 2020 23:43

Можеше да го сподели като опит, "ей на мен ми се е повреждала такава джанта така и така....", както ти сега го направи или аз както казах че от години карам с такива джанти без проблем, не да ни праща да си плащаме неустойки....
Подобно нещо съм виждал, на Лада ралиджиика, така беше откъснала голфова 14ка, а на джанта от спринтер се оказа че спада :lol: от близо 15 сантиметова пукнатина горе долу по средата на канала за монтажа на гумите, като пак казвам говорихме за бусова джанта, а те са значително по масивни от автомобилните....

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 11 апр 2020 08:31

Масивна, масивна, ама ако са го претоварили и са се ударили в някоя дупка/бордюр. Всяко нещо има граници.

Отговори

Върни се в “Общи приказки”