Откраднаха ми Ладата

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Roko2105
Регистриран: 18 април 2008

Откраднаха ми Ладата

Мнение от Roko2105 » 15 юни 2015 11:39

Здравейте колеги,

Днес ми откраднаха колата, която беше част от семейството 26 години и служи вярно на 3 поколения... По ирония на съдбата, днес имаме голям празник, близнаците ми навършват 2 години и с колата трябваше да взема 2-те торти и да ги закарам в службата. Въпреки че имам Тойота Рав4, колата ми беше любимка и се караше ежедневно. Децата много и се кефеха и ги возех всеки ден.

В колата имаше детско столче и много играчки, което явно не е трогнало крадецът. Предполагам че ще я нарежат за скрап, но все пак ако видите подобна кола , ми пишете (не е толкова лъскава вече)
Roko2105 @ ВАЗ 2105 - Roko2105

В 3-то районно казаха че това е петата открадната Лада за седмицата.

Оставам с прекрасни спомени за автомобила, беше част от семейството...

Поздрави,
Роко2105

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Откраднаха ми Ладата

Мнение от Frysco » 15 юни 2015 19:54

Не може да бъде.Тази кола ме караше всеки път като мина покрай нея да се заглеждам, беше една от хубавиците в квартала... Значи все още им налитат, мамицата им крадлива...

За сведение на колегите-колата е от квартал Света Троица.

Потребителски аватар
wolfram
Регистриран: 17 юни 2009
Автомобил: ВАЗ 21093

Откраднаха ми Ладата

Мнение от wolfram » 15 юни 2015 20:54

Ееее... колко жалко... съчувствие човече. Сигурно са мангали, не знам на кого друг би му притрябвала такава скромна и работлива колица...
Тодор Живков написа:Характерно за тази марка е, че може да бъде основа за стаж на млад шофьор. Дори е задължително, човек да мине през руската школа. Да види, да усети,как стоят нещата в живота. За това,че лесно няма и ежедневно трябва борба.

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Откраднаха ми Ладата

Мнение от Kromida » 16 юни 2015 09:50

И аз съм от района и съм се притеснил за моята! Най-лошото е, че МВР много добре знаят, че тези коли са по 400-500 лв и обикновено се явяват "втора кола" за собственика и едва ли се напрягат да свършат нещо по подобни случаи. По-скоро разчитат, че собственикът в крайна сметка ще я прежали и толкова. Гадна работа!

seeker
Регистриран: 07 март 2015
Автомобил: ВАЗ 2105

Откраднаха ми Ладата

Мнение от seeker » 20 юни 2015 14:39

Момчета, не са по 500-600 лв., а хиляди лева. Посетете форума в Германия autoskaut24.bg и ще видите за какво иде реч.
Моята Лада 2105 /синя,гаражна от 1990/ беше в перфектно състояния, на 37 х.км. и м.февруари я откраднаха /София-Люлин/.
Явно
Трябва да измислим нещо, да си помогнем сами.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Откраднаха ми Ладата

Мнение от kiril_bulgaria » 20 юни 2015 15:12

Виж тук:
Самоохранителна система за Лада
Самоохранителна система за Лада ....

Ако някой има нова идея - да я сподели в темата.

Ладата все повече ще бъде обект на кражби. Мое мнение. Защо?
Ами хората на село, циганите в Балкана, разбраха, че САМО това е автомобила, който могат да подържат и да им върши работа.
Каква е схемата? Краде се Лада, същият цвят като изгнилата. Сменят се номерата, кой на село преглежда основно документите по номер на шаси или двигател?
Ако взема една Лада и я закарам в Странджа, никой няма да му направи впечатление. В тези села ЛИПСВА държавата! Няма селски полицай, само инспектор, отговарящ за 5-6 села.

Потребителски аватар
Roko2105

Откраднаха ми Ладата

Мнение от Roko2105 » 22 юни 2015 11:48

Донякъде аз сам съм си виновен за изчезването. От самото начало (1989г.) колата се заключваше всяка нощ с педалния секрет като на снимката, който мисля че е много удачен. Наскоро преправих секрета и го ползвам на другия автомибил, защото мислех че няма вече интерес към ладата. Намирал съм я отключена, както и е имало много кражби от багажника, 2 бр. акумулатори и много пъти бензин. Бях извел акумулатора в купето зад пасажерската седалка, затрупан с парцали, като нищо не ми костваше да откачам клемата за през нощта и просто да завъртам ключето за газта на неутрал за да не може да запали даже и да свържат клемата...
Прикачени файлове
63391200_4_800x600_lada-prisposoblenie-za-zaklyuchvane-na-pedalite-avtomobili-i-avtochasti_rev017.jpg

Потребителски аватар
DiscontroL
Регистриран: 01 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21061

Откраднаха ми Ладата

Мнение от DiscontroL » 22 юни 2015 23:29

Съседа от другия блок, който е заместник директор в МВР Благоевград ми каза днес, че в нашия квартал пред последнте 2 месеца са откраднати 12 Лади! (shocked) Защо налитат точно на нашите коли? Няма ли да изкарат повече пари от някое Bmw или знам ли ? :oops:

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Откраднаха ми Ладата

Мнение от Москвич 412 » 23 юни 2015 01:01

Много кофти. Подай си жалба (ако не си го направил) в конака, да поработят малко. Нали полЮцията имала ресурси и възможност да се противопостави на престъпността?

Потребителски аватар
Korekom
Регистриран: 01 май 2012
Контакти:

Откраднаха ми Ладата

Мнение от Korekom » 23 юни 2015 09:16

Абе пробват и с други коли! Преди 2-3 месеца всяка вечер алармата на колата ми се включваше по 1-2 пъти. Чак съседи ми направиха забележка да съм си бил ИЗКЛЮЧВАЛ алармата или да съм я бил ПРЕГЛЕДАЛ в сервиз защо така СЛУЧАЙНО се включвала! Пробват си хората - я я изключиш я си останал без возило! Лошото е, че ни имобилайзери ги стряскат ни аларми ни полиции...
Надали са същите вандали, дето постоянно ми точиха бензина от жигулката и ми крадяха капачките на резервоара и чистачките!
Колега @Roko2105 - дано си намериш ладичката здрава и в движение! Не се обвинявай за кражбата - те "хората" мръсотия ти направили пък ти да се обвиняваш!

Отговори