Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Училище за родители

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Училище за родители

Мнение от kiril_bulgaria » 06 май 2016 08:41

Системата, в която живеем, възпитава децата. Каквото гледат по телевизията, филми, на улица - това копират 1:1.
Всичко друго е теория и чесане на клавиатурата.
Спомням си "отстъпи място на по-възрастният да седне в автобуса" и много други подобни първични действия на подрастващите.
А правилата на чавдарчетата? Някой спомня ли си ги?
А шамара (още звучи в ушите ми) от майка ми, когато казах "тая" за учителката....

Какво да говорим, нищо не можем да направим. Аз съм се уморил.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Училище за родители

Мнение от kiril_bulgaria » 06 май 2016 09:16

## Чавдарчето родината свободна обича като своя майка родна.
## Чавдарчето труда обича, на помощ първо се притича.
## Малките чавдарчета са добри другарчета.
## Чавдарчето е весело дете, играе, пее, учи се, чете.
## Чавдарчето учтиво поздравява, то възрастните хора уважава.
## Чавдарчето е примерно в къщи и в клас, то помни: „Пионер ще стана аз“
1170765264_purvi_klas.jpg

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Училище за родители

Мнение от 0gn » 06 май 2016 19:52

Това са наистина хубави лозунги за деца, помнят се лесно и са позитивни. В истинския живот обаче, нещата седят различно. И тъй като в момента няма как да се замажат очите дори на децата, то резултата е такъв какъвто го виждаме.

verde
Регистриран: 25 април 2008

Училище за родители

Мнение от verde » 12 сеп 2016 02:30

Създадоха ли шведските толерантни родители едно поколение от деца-чудовища?
Този текст е копиран от Danybon.com. Прочетете повече на http://www.danybon.com/hlapeta/svedski-roditeli/

verde

Училище за родители

Мнение от verde » 19 дек 2016 02:16

Тайната на успеха в училище – защо едни деца се учат добре, а други лошо?

https://cleverbook.net/blog/roditeli/ta ... rugi-losho

verde

Училище за родители

Мнение от verde » 22 дек 2016 03:24

Учете децата да вършат монотонна работа от ранна възраст, тъй като това е в основата на работоспособността в бъдеще.

Сгъване на прането, подреждане на играчките, слагане на дрехите по закачалките, разопаковане на хранителните стоки, оправяне на масата и леглото, например. Бъдете креативни. Направете така, че мозъкът им да свързва работата с нещо положително.

Учeте ги на социални умения

Учете ги на споделяне, печелене/ загуба, компромиси, комплименти и на „вълшебните думички“. От моят опит, децата се променят в момента, в който родителите си променят отношението към родителската си роля. Помогнете на децата си да успеят в живота чрез обучение и укрепване на мозъка навреме, за да не стане прекалено късно!

Автор: Виктория Прудей

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Училище за родители

Мнение от amitko » 22 дек 2016 11:41

Аз виждам нещата в две направления....

Научете децата да спортуват...карането на ски и колело през ваканцията не е спорт...така ще научат изпълнението на монотонни дейности със старание, търпение за постигане на някакъв резултат и, че нещо не идва даром. Тук включвам и заниманията с музикален инструмент.

Развивайте мозъка на децата. Изучаването на "математика" спокойно би могло да започне на три годишна възраст. Изисквайте от тях логическите разсъждения, а не само крайния резултат. Този аспект също е свързан със спортуването и музиката.

Концепцията на много родители, че децата няма да стават спортисти, затова няма нужда да упражняват сериозно някакъв спорт води до това, че те в последствие не подхождат сериозно и към други неща. А в ранна възраст спорта и музиката са може би основните неща, към които може да се подхожда сериозно (тренировките са всекидневие, естествено съобразено с физическите възможности).

Основния проблем, че за постигането на тези неща е необходим известен ресурс, времеви, финансов и т.н. който родителите трябва да могат да осигурят. Но както се казва, ако има желание има и начин.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Училище за родители

Мнение от Frysco » 22 дек 2016 13:04

Самия процес на преподаване, не е проста работа и със сигурност не е за всеки.Баща ми много обича математика и със сигурност я владее до съвършенство, но е ужасен преподавател.Нетърпящ дори и най-малки грешки, груб и нетърпелив, за него преподаването се изчерпва с това да ти даде задачите и да ги провери решил ли си ги, а ако не си или са грешно решени, просто дава още.Обяснения не даваше-посочваше ми къде да чета.Често ми се случваше часове наред да вися над някоя задача, незнаейки откъде да я подхвана.Той побесняваше и ме наказваше с още задачи.Докато не схвана... е не схващах.Накрая отивахме нататък по материала... и всичко почваше наново.
Като резултат намразих математика.
Така че, преди да решите какво да учат децата, подбирайте внимателно учителите.

verde

Училище за родители

Мнение от verde » 29 яну 2017 23:22

verde

Училище за родители

Мнение от verde » 14 фев 2017 13:50

Отговори