Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Съвет за акумулатор

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
maxim10
Регистриран: 06 март 2010
Автомобил: ВАЗ 21083

Съвет за акумулатор

Мнение от maxim10 » 25 ное 2018 22:07

Здравейте, колеги!
Струва ми се напоследък, че акумулатори с ляв плюс, като за нашите коли все по-трудно се намират. Аз до сега карам все с акумулатори на Монбат обслужваеми. От серията Динамик, в момента доколкото разбрах се предлагат само с десен плюс. Въпроса ми е, дали сте пробвали на Самарата да й сложите акумулатор с десен плюс. Дали стигат кабелите? За минусовия проводник, кабелната обувка за масата към купето може да се завърти на 180 градуса и ще стане мисля, но проводника с положителния полюс да не дойде къс или да е прекалено обтегнат, че се удължава с малко разстоянието. Пробвали ли сте да сложите акумулатор с обратно разположение на полюсите?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Съвет за акумулатор

Мнение от Денис И. » 25 ное 2018 23:04

Слагал съм и става, не е проблем. Само гледай да е горе-долу същия размер акумулатора.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

kober_5bb
Регистриран: 04 декември 2012
Автомобил: ВАЗ 2101

Съвет за акумулатор

Мнение от kober_5bb » 26 ное 2018 15:46

Старт Добрич (пак е от групата на Монбат) послено имаха ляв плюс, но къде се предлагат трябва да се търси.

verde
Регистриран: 25 април 2008

Съвет за акумулатор

Мнение от verde » 21 фев 2019 01:35

"Старт" от Добрич последно ме разочароваха и то 2пъти! А някога бяха добри.....

После опитах "Шнайдер" и съм доволен. Единия го купих от Русе, а втория от Ст.гара. Доставиха ми с ляв плюс, както поисках. Тоест, колеги тази опция съществува дори в Гърция! Щом го заявим, го доставят за 1-2дена.

ipa-64
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 31 март 2012
Автомобил: ВАЗ 21083
Контакти:

Съвет за акумулатор

Мнение от ipa-64 » 21 фев 2019 11:18

От Асеновград януари закупих акумулатор с ляв плюс 60Ah на "ГИГАВАТ" за Самарата, също предлагаха и още 3 модела с ляв плюс. на другата кола карам вече втора година Украински и никакви проблеми, същите са с 2год. гаранция и на добри Еко цени.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Съвет за акумулатор

Мнение от Дрон » 21 фев 2019 21:42

Акумулатори - колкото по-голям, толкова по-добре. Батерийката се купува по размер - най-големият, който се побира.

От опит най-добре голям и евтин, пък дори и китайски, всички вече си живеят гаранцията, над нея всичко е подарък, а някак е тъпо да дадеш повече пари само за лъскава лепенка с немско именце... за марки пари не давам. Има досатъчно бюджетни марки, който пък са дори с една и съща карантия на уж реномирани производители.

Та мнението ми е коренно противоположно на Фриско - най-големият и най-евтин е най-добрата инвестиция, дори и на пункта след това струва повече.

п.с. Енержи бокс са украинкски боклуци, един такъв се въплъти в три тела и не доживя края на гаранцията си.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Отговори