Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Гражданска отговорност 101

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
johny_x3m
Представител на ЛКБ
Регистриран: 12 октомври 2008
Автомобил: ВАЗ 21061
Контакти:

Мнение от johny_x3m » 26 яну 2018 22:44

Че какъв е проблема и ти да си намериш свидетел? Хващаш някой твой печен приятел и изясняваш ситуацията с него, за да каже че той е минавал по другия тротоар, или пък ти си го видял и си искал да спреш да си говорите ама в този момент те удрят. И изведнъж ставате двама срещу един. И полицаите няма да искат да оспорват, защото при двама свидетели видели как учебната кола удря другата няма как инструктора да е невинен. А иначе за да не се стига до тук видеорегистратор му е майката. Аз имам един отпред, сега ще сложа и отзад за всеки случай

Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015

Мнение от Mitko_21061 » 27 яну 2018 00:34

Не са за мен тия работи. Имам нямам свидетел, каквото такова. Днес пуснах заявлението в КАТ-Дървеница, малко смесени чувства, но като цяло доста бързо минах, дамите по гишетата бяха учтиви. Ще проверя възможността за становище от Вещо лице, което да приложа към възражението и така. Доколкото разбрах мога едва ли не да го инструктирам какво да напише, но в случая не мисля, че ще има нужда. На всеки с малко акъл ще му светне, че при такова хлътване на вратата няма как да става дума за задиране просто, а си има упражнена сила напречно.

Mitko_21061

Мнение от Mitko_21061 » 20 апр 2018 20:50

И така, вчера се е получило най-накрая наказателното постановление, което гласи, че трябва да заплатя глоба в размер на 20 лв. Ходения до КАТ Дървеница, едно до КАТ Пловдив + още едно да си взема талона и тем подобни. Никой не ти казва какво и защо, само разкарваници. Както и да е, в понеделник отивам до банката превеждам ги и по-натам си взимам талона.

За моя неизненада, явно тия неща все още си вървят на хартиен носител от град на град. В Пловдив ми говореха как се очаквала кола от София да носи документи и може би моя акт ще е там. Един факс да внедрят в тая система, белкем влезне в 20ти век.

Та за финал, на мен си ми остават 20 лв. акт, разходки до КАТ и една врата, която посъбра сол след удара и сами се сещате какво ѝ се случва :(

Mitko_21061

Мнение от Mitko_21061 » 08 ное 2018 16:41

Да върна темата за Гражданска отговорност на дневен ред. Прочетох проекта за "Бонус-малус" и съм малко разтревожен от това дали ще се превърне в реалност. Какво мислите вие? Някой вижда ли капка резон и логика в цялото нещо? Дали ще го приемат в този му вид?

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 12 ное 2018 22:08

Според мен е малко вероятно да се приемат тези глупости в този вид....
Струва ми се че има и доста юридически нередности. Не че разбирам де.
Ама така както са го замислили за едно провинение получаваш повече от едно наказание - едно от КАТ, и едно от застрахователите...(или това от застрахователите ще е на колата :) ). Как ще стоят нещата с фирмените коли, които се карат от много хора, семейните коли, които се карат от младежи и т.н. Ако колата е на бащата, но се кара от сина, който трупа нарушения, на какво основание може да се задължи бащата да плаща по-висока тарифа.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 13 ное 2018 11:50

За увеличение на размера на премията-да, очаквайте го. Нямам точни данни, но когато правих гражданска на Мерцедеса си (3000 кубика атмосферен дизел, 76 кв), ми направи впечатление, че ниските оферти бяха около 250 лв, а високите 500 лв. Това беше след лятното увеличение, преди фалита на Олимпик. И преди съм наблюдавал такава разлика, която в последствие изчезна, в смисъл че ниските оферти дойдоха на нивата на високите след известно време. Вероятно част от компаниите, тези с чуждо участие-Алианц, ДЗИ, Дженерали, при увеличаване на цените се заковават от раз на колкото е реалното увеличение, а друга част вдигат цените постепенно. Приказките за 1000 и нагоре лева премия, са психологически трик-когато станат по 400-500 лв, хората ще си викат "Е, поне не е 1000".
Въпреки, че няма да има такова драстично увеличение, а по-малко, това пак ще е проблем за всички, тъй като съчетанието от по-високи данъци, горива и гражданска, неминуемо ще се отрази на цените на всички стоки и услуги.
Системата бонус-малус в тоя си вид е несправедлива, но е наивно да се очаква, че ще я направят справедлива. За съжаление обаче, законодателя вече е създал прецедент с наказание върху МПС-то, при провинение на водача-сваляне на табелите за нарушения, некасаещи изправноста на МПС-то. Още тогава експерти казаха, че това отваря вратичката и застрахователите да вземат подобни мерки.

Mitko_21061

Мнение от Mitko_21061 » 13 ное 2018 18:51

Май просто повтарят изпитаната схема, плашат за много и пускат едни къси 20-30% от нищото, както казваш и ти. Миналата година пак ни мъчиха всякакви медийки с тоя бонус-малус и накрая просто казаха, бам няма бонус-малус, но ще ги вдигнем набързичко.

А някой дали е запознат по-надълбоко, защо правителството се намесва и взима решения касаещи един свободен пазар? Защо ЗК не оперират базирано на пазарни механизми и не се създаде конкуренция между тях? Къде може да се намери малко повече информация как е регулиран застрахователният пазар и връзката на държавата в него?

Отговори